999 rezultate për

vjetor

Juventusi nuk ka ndërmend ta lëshojë talentin Kean, i trefishon pagën vjetore Moise Kean po kalon një formë të shkëlqyer. Sulmuesi 19-vjeçar ka shkëlqyer me paraqitjet e tij në dy muajt e fundit, te
Mbretëresha Elizabeth feston 93 vjetorin e lindjes Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeth, monarkja me jetëgjatësinë më të madhe në botë, ka festuar të dielën 93 vjet
Pasuria e majmë e njeriut të AAK-së që do të zaptojë shtetin me militantët e tij Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj, në një intervistë ditë më parë, ka deklaruar se po të kishte mundësi do të punëson
7 vjet së bashku, Jessica Ziolek feston përvjetorin me Milik (FOTO LAJM) Andrea Milik po kalon një formë të mirë në Serinë A duke shënuar rregullit për fanellën e Napolit, shkruan Albeu.com
Sot është përvjetori i bashkimit të shqiptarëve për luftë me Serbinë Ushtria Çlirimtare e Kosovës, pikërisht më 31 mars 1999, pati vendosur për një mobilizim të përgjithshëm për përballimin
Festohet në Dropull 198 vjetori i Pavarësisë së Greqisë Minoritarët grekë në zonën e Dropullit në Gjirokastër kanë festuar këtë të hënë 198 vjetorin e Pavarësisë së Greqisë. Ce
Rifat Jashari: Shqiptarë, bashkohuni Vëllai i komandantit legjendar Adem Jashari, Rifati, ka kërkuar bashkim të të gjithëve, në çdo ditë dhe jo vetëm kur ka
Përvjetori i sulmeve, Haradinaj: Përjetë mirënjohës NATO-s Në 20-vjetorin e ndërhyrjes ajrore të NATO-s ndaj objektivave serbe në Kosovë e Serbi, kryeministri Ramush Haradinaj nde
Sot është 465 vjetori i gjuhës shqipe Si sot, 465 vjet më parë nisi rrugën e vet fjala e shkruar shqip. “U doni Gjoni, biri i Bdek Buzukut, tue u kujtuom s
Përvjetori i masakrës, si serbët hodhën granatat në Mitrovicë Sot janë përkujtuar viktimat e masakrës së tregut në Mitrovicë që ndodhi 20 vjet më parë në tregun kryesor, në qendër të
Ky vend ju paguan 200 euro vetëm për të ndezur dritën A mendoni se një punë ideale nuk ekziston? Ju jeni gabim! Nëse ju pëlqen ideja për të fituar një rrogë, dhe mos bëni
Sot shënohet 76 vjetori i holokaustit të hebrenjve të Maqedonisë Veriore Komuniteti hebraik në Republikën e Maqedonisë sot do të shënojë 76 vjet nga deportimi dhe holokausti i 7.144 hebrenjve t
Kukulla “Barbie” sot feston 60 vjetorin e daljes në treg Prodhuesit e kësaj lodre, për nderë të këtij përvjetori kanë vendosur të sjellin një koleksion të ri, shkruan Albeu.com
Fillon seanca për shënimin e 21 vjetorit të Epopesë së UÇK-së, mbahet një minut heshtje Ka filluar seanca e veçantë e Kuvendit të Kosovës me rastin e shënimit të 21 vjetori të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare t
SHBA, rritja ekonomike rekord Rritja e ekonomisë amerikane u regjistrua në 2.9% për vitin 2018, në nivelin më të lartë në 13 vitet e fundit, shkruan A
Interi feston 20 vjetorin me Nike, zbret me fanellë speciale për derbin (FOTO LAJM) Skuadra e Interit dhe Nike prezantojnë fanellën për sezonin 2018-19 që përkon me 20 vjetorin e kompanisë amerikane Nike
Fiorentina përgatit koreografi të veçantë me rastin e një vjetorit të vdekjes së Astorit (FOTO LAJM) Në ndeshjen e Kupës së Italisë mes Fiorentinës dhe Atalantës e planifikuar më 27 shkurt në stadiumin Artemio Franchi
Rihana sot festoi 31-vjetorin, por dhurata që ajo ka marë të le pa fjalë (FOTO LAJM) Ylli pop i muzikës, Rihana sot ka festuar 31-vjetorin e ditëlindjes, shkruan Albeu.com Këngëtares përtej urimeve të s
Sot është përvjetori i luftës së tmerrshme Në Verdun të Francës më 21 shkurt të vitit 1916, fillon beteja më e përgjakshme e luftës së parë botërore midis ushtrive
Haradinaj: Faleminderit Kosovë Kryeministri Ramush Haradinaj me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka falënderuar të gjithë ata që kanë