999 rezultate për

vizituar

"Shqipëria ndër 5 destinacionet turistike për tu vizituar" Shqipëria po njeh një tjetër zhvillim të turizmit me hapa të shpejtë e të sigurtë. Kjo shihet mjaft qartë dhe nga vlerës
Vendet ideale për tu vizituar (FOTO LAJM) Në botë ekzistojnë vende të ndryshme të cilët ja vlen që të vizitohen në kohë pushimesh si një mënyrë për të njohur sa m
7 perlat e Kosovës që duhen vizituar (FOTO LAJM) Kosova shquhet për pasuri dhe bukuri natyrore, prandaj ka shumë vende që duhet vizituar, shkruan Telegrafi. Më sipër
Polici nga Presheva bëhet shembull për ata të Hungarisë dhe Maqedonisë (FOTO LAJM) Mediat serbe po i bëjnë jehonë disa fotografive të një polici, i cili mban në krah një fëmijë sirian në krahë duke dhënë
NYT: 52 destinacionet që duhen vizituar, Maqedonia e dhjeta (FOTO LAJM) Gazeta presitigjoze amerikane "New York Times" ka botuar një listë me 52 vende që duhen vizituar gjatë vitit 2015 dhe Ma
Teuta Arifi mes qytetarëve, edhe Gruevski vizitoi Tetovën Pas situatës së rëndë të përmbytjeve, kryeministri Nikola Gruevski ka vizituar Tetovën në orët e mbrëmjes. Ai ka qëndrua
Larissa, blogeria amerikane që promovon Kosovën nëpër botë (FOTO LAJM) ​Në mesin e shumë fotografive nga qytete të ndryshme të Botës që ajo i ndanë me përcjellësit e saj, ajo i bashkang
Vizitë historike: Izetbegoviç shëtit në Beograd me Vuçiç (FOTO) Anëtarët e Presidencës së Bosnjës e Hercegovinës, Dragan Çoviq, Bakir Izetbegoviq dhe Mladen Ivaniq sot kanë vizituar Be
Shqipëria promovohet si atraksion turistik, ja çfarë shkruan “Travel” Shqipëria vazhdon të promovohet në media ndërkombëtare si një vend për tu vizituar nga turistët. Portali “Travel”, i
Ja 8 vendet më tërheqëse për tu vizituar në Shqipëri (FOTO LAJM) Një portal i njohur për turizmin, Insider Monkey i ka kushtuar një artikull të tërë Shqipërisë, duke e renditur atë në m
Nikoliç me uniformë ushtarake në Luginën e Preshevës (FOTO LAJM) Presidenti i Serbisë Tomislav Nikoliç ka vizituar jugun e Serbisë dhe bazat ushtarake në afërsi të Preshevës, por nuk ka
Vendet më të vizituara të Europës (FOTO LAJM) Ekzistojnë disa vende në Europë të cilët njihen si destinacionet më të mira për të pushuar. Në një anketë të bërë nga Gu
Ilir Meta, në 8 vite e ka vizituar vetëm 2 herë selinë e PS-së Ilir Meta rikthehet në selinë e Partisë Socialiste. Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim për herë të fundit e ka parë
Ja ku do të ndërtohet stadiumi i ri i Kosovës Dhjetë anëtarë të Komisionit për vlerësimin e kërkesës për aprovim të vendit për ndërtimin e stadiumit kombëtar të Kosov
Kina vendi ideal për tu vizituar (FOTO LAJM) Kina e cila njihet si vendi më i populluar në botë, duket se është dhe një mrekulli më vete përsa i përket natyrës që aj
E propozoi për martesë, vajza vdes nga gëzimi Një vajzë ka vdekur në Ibiza pasi ka rënë nga shkëmbi derisa po festonte propozimin e martesës që ia bëri i dashuri i sa
Vendet ideale për tu vizituar (FOTO LAJM) Gjatë jetës është e rëndësishme të bëjmë gjëra që na ngelen në mendje. Lumturia dhe kënaqësia është pjesa më e rëndësish
Ballisti viziton kullën e familjes Jashari: Te legjenda (FOTO) Ismail Morina, i njohur të gjithë si Ballisti, personi që pushtoi qiellin serb me dronin e tij gjatë ndeshjes Serbi-Shqi
Prishtina përkrah Los Angelos dhe Hong Kongut si destinacion për tu vizituar Revista Travel Leisure ka bërë një listë të qyteteve, të cilat i ka rekomanduar për tu vizituar për vitin 2015. Qytet
Mediat serbe: Edi Rama të mos e vizitojë Luginën e Preshevës Gazeta e përditshme serbe "Politika" shkruan se kreu i qeverisë shqiptare, Edi Rama ka kërkuar që ti jepet çelësi i qyte