999 rezultate për

vitamina

Ushqimet që na mbajnë larg stresit Jeta është shumë e lodhshme, punë, familja shkolla, shoqëria e mjedisi që na rrethon shpesh na bën të jemi të ndjeshëm d
Karrota edhe gjethet, ja se çfarë shërojnë Dimë se karrota është mjaft e nevojshme për organizmin tonë, por edhe gjethet e tyre janë mjaft të dobishme, ndaj këshil
Mjalti, ilaçi i duhur për flokë të shëndetshëm Për të pasur flokë me shkëlqim dhe të fortë, mjafton që ne të përdorim mjaltin. Përpos maskave me përmbajtje bimore, mja
Bamjet parandalojnë diabetin Bamjet janë me vlera shëruese. E themi këtë pasi janë tepër të rëndësishme në ruajtjen e nivelit normal të kolesterolit
Ja pse duhet ta konsumoni ftoin Ftoi është një frut me shumë vitamina, por mbi të gjitha ka shumë vlera shëruese. Përpos të mirave të këtij fruti, mjaft
Vitamina D, mbrojtje totale ndaj 17 tipe sëmundjesh Studimet e kryera së fundmi në lidhje me shëndetin tonë, kanë zbuluar se vitamina D është shumë më tepër se një vitaminë
Banania dhe efektet kuruese Banania po të konsumohet brënda normave nuk të shëndosh, ama po të shkelet rregulli i artë, linjat tuaja do të mbeten nj
Patatja dhe vlerat ushqyese Sipas një studimi të fundit, patatet kanë shumë vlera ushqyese. Patatja ka vitaminë C më shumë se në tre avokado së bas
Multivitaminat ulin progresin e HIV-it Ushqimet e pasura me vitamina dhe me selen mund të ulin dukshëm rrezikun që njerëzit e patrajtuar me virusin HIV të zhvi
Vitamina B2 largon migrenën Nëse konsumoni doza të mëdha të vitaminës B, në veçanti asaj B2, nuk do të vuani nga dhimbja e kokës dhe nëse vuani, do
Hurma, fruti më i shëndetshëm në botë Hurmat konsiderohet si pema më e shëndetshme në botë. Sheqeri natyral, është alternativë e përsosur për sheqerin e zako
Vitamina C, një “gur i çmuar” për një shëndet të mirë Vitamina C është mjaft e rëndësishme për trupin e njeriut. Ajo gjendet tek; molla dhe sidomos lëkura e saj, tek gjethet
Kajsia të mbron nga dielli Të kosnumosh sa më shumë kajsi gjatë verës do të thotë të mbrosh sa më shumë lëkurën nga rrezet e dëshme të diellit. Kaj
Vitamina K2 ju mbron kundër kancerit Analiza e studimi të realizuar tek një pjesë e popullsisë evropiane tregon se vitamina K2 ju mbron kundër kancerit. Vit
Kjo pije të forcon imunitetin Pija e përftuar nga frutat e kuqe plotëson nevojën e organizmit për vitamina dhe minerale, antioksidues, zvogëlon rrezik
Vitamina c lufton tuberkulozin rezistent Mburojën e tuberkulozit rezistent mund ta thyejë më në fund vitamina c. Sipas studimeve më të fundit, kjo vitaminë ndiko
Vitamina D, parandalon kancerin Marrja e sasive të mëdha të vitaminës D, mund të pengojë paraqitjen e kancerit në zorrë dhe kancerit të gjirit, bëjnë të
Kërpudhat, burim të vitaminës D Kërpudha mund të përbëjë një ushqim me vlerë, thuhet në dy studimeve të reja,njofton Zëri i Amerikës. Kërpudhat mund të
Beyonce sërish shtatzënë Këngëtarja e njohur Beyonce është përsëri shtatzënë.Kështu po flitet në mediat amerikane. Dikush shumë i afërt me Beyonc
Vitamina A dhe E mbrojtës të dëgjimit Vitaminat A dhe E janë mbrojtës të jashtëzakonshëm të dëgjimit të mirë. Kështu nxjerrë në përfundim, një hulumtim në të