999 rezultate për

vitamina

Ja pse duhet të hani kivi Kivi është një frut i vogël e plot vitamina, sidomos në përbërje të tij ne vëmë re se ka më shumë nga vitamina C, krahas
Maska ideale për flokë të shëndetshëm Flokë të butë, të shkëlqyeshëm dhe të shëndetshëm është një ndër dëshirat kryesore, sidomos gjatë stinës së verës. Pë
Brokoli dhe efektet e tij në shërimin e astmës Sipas studiuesve nga Melburni brokoli është ushqim i jashtëzakonshëm për personat që vuajnë nga astma. Konsumimi i përdi
Farat e lulediellit, një burim i mirë vitaminash Farat e lulediellit janë një porodukt që kanë një përmbajtje të shkëlqyeshme vitaminash B1, B5 dhe E. Vitamina E është s
Studim/ Vitaminat e tepërta rrezik për sëmundjen e kancerit Vitaminat e tepruara gjatë ditës janë një produkt që shkaktojnë probleme të ndryshme për shëndetin e organizmi tonë.
Ja për çfarë shërben peshku Peshku është një produkt ushqimor që përmban 15 deri 25 për qind proteina, ka një sasi modeste të lipideve dhe një përqi
Efektet e shëndetshme të kivit Kivi është një frut, i cili është i pasur me vitamina C dhe E, vitamina këto që ndihmojnë në krijimin e kolagjenit dhe
Efektet çudibërëse të luleshtrydhes së egër Luleshtrydhja e egër njihet për një sërë efektesh pozitive në shëndetin tonë. Gjethet e luleshtrydhes së malit janë të p
Ja cilët janë vitaminat që nuk duhet ti mungojnë organizmit Vitaminat më të rëndësishme të organizmit që ndikojnë për një imunitet më të fortë janë A, C dhe E ose ushqime që i përm
Ja se si mund të ndalojmë dhimbjen e kokës Dhimbja kronike e kokës është një fenomen i cili është i përhapur te një masë e madhe e njerëzve. Arsye nga më të ndrysh
Efektet e shëndetshme të stikave Stikat janë një ushqim i grimcuar dhe shumë i preferuar nga shumica jonë. Ju mund të konsumoni sa më shum prej tyre pasi
Ja si kuptohet mungesa e vitaminave Vitaminat kanë një rëndësi të veçantë në organizin tonë. Herë pas herë mungesa e tyre shfaq probleme nga më të ndryshmet
Ja çfarë shkakton mungesa e vitaminës B12 Vitaminat janë të rëndësishme për organizmin tonë e rëndësishme është që ne të marrim sasinë e duhur në mënyrë që trupi
Efektet e shëndetshme të lakrës jeshile Lakra jeshile është një ushqim që më parë nuk shquhej për vlera të shumta shëndëtsore, por pas studimeve të shumta të kr
Ushqimet e duhura për një lëkurë perfekte Frutat dhe perimet janë dhe produkte më të këshilluara për të pasur një lëkurë të shëndetshme. Lëkura është një element
Mikrovala shkatërron vitaminat e ushqimit Mikrovala absolutisht shpartallon vlerën ushqyese të ushqimit, duke shkatërruar pikërisht vitaminat dhe fitonutrientët q
Ja si mund të shmanget ngërçi i muskujve Muskujt janë ele,mentë që ne shpesh nuk e kuptojmë dhe se ku mund të kemi dhimbje. Ekzistojnë disa shkaqe kryesore që nd
Treguesit kryesorë të mungesës së vitaminave Vitaminat kanë një rëndësi të veçantë për mbarëvajtjen e organizmi tonë. Nëse ne kemi mungesë të tyre atëherë do të vëm
Studim, pijet që nuk duhen konsumuar Një studim i kryer në Kanada, ka dalë në përfundimin se ne harxhojmë para kot duke blerë ujë me vitamina, pijë energjike
Ushqime që na ndihmojnë për një shëndet më të mirë Trupi ka shumë rëndësi që të marrë kaloritë dhe proteinat nga të gjithë produktet ushqimore. Ka nga ata të cilët e kanë