999 rezultate për

vitamina

Vitamina K parandalon gjakderdhjen Vitamina K ndikon në procesin e koagulimit të gjakut. Një ndikim të rëndësishëm ajo ka në rastet e plagëve në lëkurë për
Si të mposhtim lodhjen Ata që vuajnë nga lodhja mund që ta ndihmojnë vetvenduke konsumuar vitamina dhe mineraleve, si dhe me aktivitete fizike.
Ja pse duhet të hani patate të ëmbël Patatja e ëmbël është një ushqim që patjetër duhet të jetë në listën tuaj të gjërave të kuzhinës. Ky ushqim i lehtë mund
Njihuni me 10 ushqyesit më të mirë për një lëkurë të shëndetshme Të gjithë e dimë që kujdesi për lëkurën e fytyrës është një pjesë shumë e rëndësishme e jona në ballafaqimin me të tjerë
Vitamina D, shkaku i pagjumësisë tek të moshuarit Sipas një studimi të kryer mbi 1700 të moshuar në Universitetin Yonsei të Seulit, mungesa e vitaminës D dhe mungesa e gj
Ja pse duhet të konsumojmë bizele Bizelet kanë një fuqi të madhe kurative për shëndetin e organizmi tonë prandaj është e rëndësishme konsumimi i tyre. Për
Vitamina C lufton plakjen Vitamina C është përgjegjëse për prodhimin dhe mirëmbajtjen e kolagjenit, forcimin e enëve të gjakut dhe të lëkurës, si
Efektet e shendetshme të gështenjave Gështenjat janë fruti me vlera ushqyese dhe kundërindikacione, që i kanë bërë ato të famshme në të gjithë botën. Origjin
Lëngu që ju mbron nga plakja e lëkurës ​Lëngu i boronicave është i pasur me vitamina A, C, polifenole, tw cilat kanw njw rol tw veccantw nw veprim antiok
Efektet e shëndetshme të mandarinës Mandarina është një frut që ndihmon në përmirsimin dhe në shëndetin e lëkurës. Gjithashtu një rol të veçantë ajo ka dhe
Vitamina D ndihmon në uljen e tensionit Vitamina D ndihmon për të ulur tensionin dhe ju mban në një formë të shkëlqyer trupore. Sipas Dr.Raquel Revuelta Iniesta
Si duhet ta hamë bananen me apo pa lëkurë Bananja shpesh kemi dëgjuar se ka një rëndësi të veccantë në shëndetin tonë, dhe është e rëndësishme që ajo të hahet e p
Efektet e shëndetshme të pjeshkës Pjeshka është një frut që ka përmbajtje të shumtë vitaminash si vitamina A dhe C, derisa posedon edhe vitamina E dhe K.
Efektet e shëndetshme të mandarinës Mandarina është një ndër frutat më të pëlqyer nga njerëzit kjo për shkak të shijes së saj. Mandarina është e pasur me vi
Efektet e shëndetshme të lulelakrës Lulelakra është një produkt që është e pasur me fibra dhe me vitamina B. Gjithashtu ajo është e pasur me antioksidues dh
Efektet e shëndetshme të portokallit Portokalli është një ndër frutat që njihet për përmbajtjen e lartë të acidit askorbik (vitaminë C), që ndihmon mekanizma
Efektet e shëndetshme të akullores Akullorja është ëmbëlsira më e prrfesuar gjatë stinës së verës. Kujtojmë se përveç freskisë që ajo mund të sjellë në org
Pjeshka frut i pasur me shumë vitamina Pjeshka është fruti i sezonit ndaj konsumoheni sa më shumë, pasi është mjaft i shëndetshëm. Ai është një frut i përbërë
Gështenja burim kryesor i energjisë Gështenja është një ndër frutat e cila ka një rol të rëndësishëm në pastrimin e gjakut dhe në forcimin e sistemit imun.
Efektet e shëndetshme të manaferrave Të paktë janë njerëzit që mund të dinë në lidhje me veçoritë e tyre të shëndetshme. Manaferra është një frut që ka veti