Breshëri automatiku në Tiranë
999 rezultate për

vitamina

Këto janë 7 ushqimet që parandalojnë rënien e flokëve Rënia e flokëve është një problem që shqetëson jo pak femra, dhe që për fat të keq nuk gjen zgjidhje brenda natës, por k
Këto ushqime pastrojnë organizmin tuaj nga nikotina Ndonëse të gjithë i njohin efektet negative të duhanpirjes, ende ka nga ata që zgjedhin t’i bëjnë dëm vetes vetëm për të
Ushqimet që pastrojnë organizmin nga nikotina dhe mbetjet toksike Ndonëse të gjithë i njohin efektet negative të duhanpirjes, ende ka nga ata që zgjedhin t’i bëjnë dëm vetes vetëm për të
Pse nuk duhet të pini multivitamina dhe me se mund t'i zëvendësoni Shumë njerëz përdorin multivitaminat për të marrë një pjesë të mikronutrientëve në një pilulë të përditshme. Por stu
Vitaminat që ju mungojnë nëse vuani nga era e keqe e gojës Shumë prej nesh vuajnë nga era e keqe e gojës, buzët e plasaritura dhe dhimbjet e kokës. Por të gjitha këto mund të jenë
Spinaq, xhinxher dhe kanellë për një lëng plot me vitamina Spinaqi është një zgjedhje ideale për një lëng të plotë frutash dhe perimesh. Shija e tij neutrale e bën atë fantastik d
Vitamina E, antioksidanti i domosdoshëm kundër rrudhave Vitamina E është një nga antioksidantët më efektive për të rinine e lëkurës sonë. Ajo ka veti te pengojë radikalet e lir
Qumështi i dhisë forcon imunitetin dhe mbron nga kanceri Thuhet se qumështi i dgisë është më i shëndetshëm se ai i lppës dhe kjo pasi qumështi i dhisë është mjaft i pasur me pro
STUDIMI/ Vitamina C parandalon përhapjen e kancerit në trup Vitamina C mund të ndalojë përhapjen e kancerit në trup, sugjeron një studim i ri. Testimet laboratorike të kryera nga s
Bizelet, ilaç i fuqishëm edhe kundër kancerit Bizelet kanë një fuqi të madhe kurative për shëndetin e organizmit tonë, prandaj është i rëndësishëm konsumimi i tyre. P
Kjo bimë kuruese mund të parandalojë kancerin Rrepa e bardhë luan një rol të rëndësishëm në shëndetin e organizmin tonë. Ajo ka përmbajtje të shumta të lëndëve min
Ja si ta dalloni nëse keni mungesë vitaminash! Mungesa e vitaminave dhe mineraleve në ushqim mund të kuptohet me shenjat që lë në tërë trupin. Sipas gazetës Teleg
Zëvendësoni multivitaminat me këto 5 ushqime (FOTO LAJM) Multivitamina mund të duket si një zgjedhje e zgjuar: merrni disa lëndë ushqyese njëkohësisht nga një pilulë e vetme. Po
Fëmijë të zgjuar? Konsumoni këto vitamina gjatë shtatzanisë! Sipas një studimi të fundit gratë të cilat marrin një vitaminë gjatë shtatzanisë mund të rrisin koifiçentin e inteligjen
Vdes foshnja e porsalindur pas përdorimit të vitaminës D Një foshnjë vetëm 10 ditëshe në Francë ka humbur jetën si pasojë e një arresti kardio-respirator, menjëherë pasi mori nj
4 shenjat që tregojnë se keni mungesë vitaminash Kur trupi juaj mundohet t’ju thotë diçka – për shembull, që jeni duke shmangur vitaminat më kryesore, ai mund ta bëjë kë
Ekspertët: Ngrënia e mëngjesit ju mbush me energji gjatë ditës Mëngjesi na lejon të thyejmë ndjenjën e urisë pas një nate të gjatë në gjumë. Sipas ekspertëve, nëse ju ushqeheni mi
Cilat janë vetitë shëruese të lulelakrës? Ndoshta edhe mund të keni dëgjuar se ushqimet me ngjyrë posedojnë vlera të larta ushqyese. Lulelakra, nga natyra ësh
6 mite dhe të vërteta rreth vitaminave Kur vjen puna për t’u ushqyer shumë herë luftojmë me argumentat rreth vitaminave por ndonjëherë këto argumenta janë të p
Qerpikë të gjatë dhe voluminozë me produkte natyrale Me kalimin e kohës, qerpikët bëhen më tëhollë dhe më të shkurtër falë procesit të humbjes së rigjenerimit. Ekzistojnë