999 rezultate për

vitamina

Përdorni kungull kundër dhimbjes së kokës Kungulli vlerësohet si njëri nga ushqimet më të shëndetshme në botë. Në botë ekzistojnë rreth 800 lloje të kungujve. Ky
Luftoni lodhjen dhe plogështinë me këto ushqime Lodhja dhe plogështia shpesh na pengojnë të fokusohemi në punë dhe aktivitetin ditor. Studimet kanë treguar se disa l
Gështenjat, burim vitaminash dhe mineralesh për shëndetin Gështenjat janë një ushqim veçanërisht ushqyes, i cili kur konsumohet në sasi normale, vetëm përfitime shëndetësore mund
Këto janë përfitimet kryesore nga konsumimi i limonit Limonët përmbajnë shumë përfitime shëndetësore në lëngun e tyre, lëkurën dhe tulin. Ky frut ofron një numër përbërësi
Këto janë dobitë e limonit Limonët përmbajnë shumë përfitime shëndetësore në lëngun e tyre, lëkurën dhe tulin. Ky frut ofron një numër përbërësi
Kjo është vitamina që ju duhet kur punoni shumë para kompjuterit Shkenca thotë se ata që punojnë në kompjuter kanë nevojë për vitaminë A. Sytë harxhojnë shumë rodopsinë, pigment foto
Super-produktet e vjeshtës Ndryshimi i stinëve ndryshon edhe sjelljet tona, shtohet dëshira për të kaluar mbrëmjet në shtëpi, të darkosh në mënyrë
Me këto ushqime mund të luftoni rënien e flokëve Çdo njeriu i bien flokët çdo ditë por nuk është nevoja që të përhapni panik sapo shihni që ju kanë rënë disa fije. Flokë
7 ushqime që ju pastrojnë lëkurën Një nga gjërat pas së cilave jemi të fiksuar të gjithë e sidomos vajzat është lëkura. Pastërtia apo lëkura e butë lidhet
Brokoli largon simptomat e ftohjes dhe gripit për 24 orë Fyti i pezmatuar, rrjedhjet e hundës dhe teshtitjet janë simptoma të gripit, që shfaqet çdo vit, zakonisht në kohë të nj
Gjuha e lëmuar dhe e hollë, mungesë e vitaminave A dhe E Sipërfaqja e indit të gjuhës është ‘më e hollë’, dhe shumë e lëmuar, jo me vrazhdësi, siç është në kushte normale, si dh
Vitaminat, mineralet dhe antioksiduesit që përftojmë nga misrat e pjekur Misri, një produkt me shumë vlera që mund ta përdorni në gjitha vaktet e ditës suaj, pasi ka një përmbajtje të lartë në
Si të forconi imunitetin me vetëm 2 përbërës Njihet që moti se limoni është i pasur me vitamina C, por edhe me shumë nutriente shumë të dobishme për shëndetin tonë.
Ushqimet që ua mbajnë flokun e shëndetshëm Ashtu sikurse lëkura, edhe gjendja e flokëve është shenjë e shëndetit të mirë. Qelizat të cilat i ndërtojnë rrënjët e fl
5 gjërat surprizuese që i ndodhin trupit nëse konsumoni dy vezë në ditë Veza është një ndër produktet që nuk mungon kurrë në shportën e konsumit të çdo familjeje shqiptare. Gjen përdorim pothu
Mësoni përfitimet shëndetësore të farave të lulediellit Vitaminë E, magnez, bakër, selenium, vitamin B6, folate, hekur, potasium, të gjitha këto minerale, vitamina dhe enzima g
Çfarë përfitoni nëse hani çdo ditë fara luledielli Imagjinoni se sa do përfitonit nëse çdo ditë do të hanit një grusht nga këto farat e lulediellit. Vitamina E, magnez,
Spinaqi ka vlera të pazëvendësueshme, zbulojini ata Spinaqi tashmë dihet që ka një sasi shumë të madhe të hekurit dhe ndihmon në forcimin e muskujve, por kurrë nuk e kishit
Kumbulla, burimi i vitaminave dhe mineraleve për shqiptarët Kumbullat janë fruta jashtëzakonisht të shijshme dhe të preferuara nga konsumatori shqiptar. Kumbulla i përket famil
Ja pse duhet të konsumojmë sa më shumë brokolin Brokoli është ndër perimet më të rekomandueshme të cilat duhet të jenë çdo herë pjesë e tryezës suaj, për shkak të vlera