E FUNDIT/ Atentat në Durrës, breshëri plumbash në drejtim të automjetit
999 rezultate për

visi

Fondacioni Vodafone Albania financon rehabilitimin e shkollave të prekura nga tërmeti në Durrës Vodafone Albania i përgjigjet emergjencës humanitare të shkaktuar nga tërmeti, që goditi Shqipërinë qëndrore, dy javë më
E bërë me porosi, dalin pamjet spektakolare të "bishës" së re te McLaren (FOTO LAJM) Edhe pse prezantimi i saj për publikun është planifikuar për më vonë, prapë fotot e McLaren Vision GT kanë qarkulluar ma
Jonida Maliqi sërish në “Eurovision”? Këtë herë jo si këngëtare (FOTO LAJM) Jonida Maliqi përfaqësoi denjësisht Shqipërinë në “Eurovision 2019” me këngën e kënduar në gjuhën shqip, ‘Ktheju Tokës’.
Shqipëria heq vizat me Federatën e Shën Kristoferit dhe Nevisit Qeveria shqiptare ka miratuar vendimin për të hequr vizat me Federatën e Shën Kristoferit (St. Kitts) dhe Nevisit. Vendi
10 pyetje që do ju stërvisin trurin (FOTO LAJM) Çdo veprim i trupit tonë komandohet nga truri, dhe prandaj shpesh herë bëjmë veprime të pakontrolluara kur truri është i
Jonida Maliqi nominohet për zërin më të mirë LIVE nga Eurovision NI Awards Pas suksesit dhe vëmendjes që Jonida Maliqi mori gjatë Festivalit Europian për fuqinë vokale dhe si këngëtarja me zërin
Nëna me 7 jetimë bëhet me shtëpi të re: Nuk e besoja kur më thanë (VIDEO) Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” në News24, ka risjellë historinë e familjes Muça më 7 jetimë në Elbasan. Pranvera M
Tjetër sulm nga Serbia, Kosova s’mund të marë pjesë në Eurovision Republika e Kosovës ia ka parë sot edhe një herë sherrin Serbisë. Në Asamblenë Gjenerale të EBU’së të mbajtur në Oslo të
Ndryshojnë pikët e Eurovisionit, ku renditet tani Shqipëria (FOTO LAJM) Nuk është hera e parë që ndodh gabimi në numërimin e votave në Eurovizion. Edhe këtë vit, kështu ka ndodhur. Lajmin
Pas përfundimit të "Eurovision", Jonida Maliqi falenderon mbështetësit (FOTO & VIDEO) Pas përfundimit të “ Eurovision”, këgëtarja Jonida Maliqi ka zgjedhur të falenderojë mbështetësit me anë të një postimi
BBC tregon arsyen që penalizoi Jonida Maliqin në "Eurovision" Nuk ka dyshim që përfaqësim i Shqipërisë në Eurovision këtë vit ishte një nga më të mirët e të denjët dhe këtë e treguan
Zbuloni sa pikë vlerësoi Shqipëria këngën fituese të "Eurovision'' Festivali Europian përfundoi dhe fitues u shpall Hollanda. Kombinimet 50/50 mes votave të jurive profesioniste dhe publi
Eurovisioni/ Bojkotim, përjashtim, diskutim apo kritikë? U mbyll skena e Eurovizionit 2019. Si gjithmonë kritikat ndaj garës më të madhe të popit në botë Festivalit Europian të
Incidenti në ''Eurovision'', Islanda ngre lart flamurin e Palestinës (VIDEO) Flamuri i Palestinë u tregua me krenari në momentin e dhënies së pikëve nga këngëtari që përfaqësonte dje Islandën në kë
Fotot që nuk duhen humbur nga finalja e "Eurovision" (FOTO LAJM) Mbrëmë është mbajtur nata finale e ‘Eurovision 2019’. Fitues këtë vit u shpall përfaqësuesja e Holandës, që u përfaqë
Holanda fiton për të pestën herë Eurovisionin, si u rendit Shqipëria Holanda ka fituar Eurovisionin sonte ku këngëtari Duncan Laurence ka marrë kryesimin prej votave të publikut, ndërkohë q
LIVE/Jonida Maliqi kryeson votimin online në Eurovision, ja si mund ta mbështesni këngëtaren shqiptare Shqipëria po prin me vota online në Eurovision. Votoni për ta mbështetur Jonida Maliqin. Ju sjellim livestream-in e v
Jonida Maliqi vlerësohet pasi "dogji" skenën e Eurovisionit Jonida Maliqi këndoi e dyta në radhë në natën finale të Festivalit Evropian të Këngës në Tel Aviv të Izraelit. Me kën
Maddona shfaqet me "një sy" në Eurovision, plasin teoritë mbi Iluminatin (FOTO LAJM) Kur pritet që të shpallen rezultatet e votimit, në skenë ka dalë Madona, e cila nuk ka surprizuar pak me look-un e saj.
Jonida Maliqi i vë flakën skenës në finalen e "Eurovision2019" Këngëtarja Jonida Maliqi e cila përfaqëson Shqipërinë në “Eurovision2019” ka përfunduar me sukses performancën e saj në