999 rezultate për

virtuale

Banka e Shqipërisë jep alarmin për monedhën “BITCOIN”: Kujdes, është mashtrim Banka e Shqipërisë jep alarmin dhe paralajmëron shqiptarët të bëjnë kujdes dhe të mos përdorin monedhën virtuale “BITCOI
Kujdes! Bitcoin, monedha virtuale hyn "ilegalisht" në Shqipëri Mania e monedhës virtuale vjen edhe në Shqipëri. Megjithëse Banka e Shqipërisë, si dhe Autoriteti i Mbikëqyrjes Fina
Seks online me kamxhik e lodra seksi, lirohet tutorja dhe "prostitutat virtuale" (FOTO LAJM) Gjykata e Tiranës vendosi pak minuta më parë lirimin e 6 vajzave që u kapën nga policia në një shtëpi të përshtatur për
Prezantohet treni që lëviz në binarë virtualë (VIDEO) Në Hunan të Kinës është prezantuar treni që lëvizë në binarë virtualë nëpër rrugë që shfrytëzohet nga automjetet e zakon
Monedha e "çuditshme" mbërrin në Kosovë Monedha virtuale është shtrirë edhe në Kosovë, thonë ekspertë për çështje financiare. Kjo monedhë e quajtur ndryshe, Bit
Frika nga dështimi po i shtyn të rinjtë drejt botës virtuale pecialistët pohojnë se të rinjtë të cilët kalojnë shumë kohë para kompjuterit, qëndrojnë të painteresuar përballë aktivi
“Vendi i gjyshërve” projekti ideal për të jetuar në botën virtuale pa internet (FOTO LAJM) Civitacampomarano ose ndryshe vendi i gjyshërve është projekti ideal për tu zhdukur nga jeta e globalizuar nga internetI
Nuk ndalet Zuckerberg, sjell botën virtuale në Facebook (ViDEO) Facebook ka prezantuar versionin e parë të realitetit virtual në programin e tij. Mark Zuckerberg prezantoi kufjet Oc
Apple do të sjellë një palë syze virtuale për iPhonin e saj të fundit Apple do të vijë me një palë syze VR të ngjashme për iPhonin që do të prezantojë këtë vit. Kjo u vërtetua nga një p
Loja më re virtuale, tashmë në vend të pokemonave mund të gjuani libra Kjo padyshim do të jetë loja më e bukur për një libradashës. E frymëzuar nga Pokemon Go, Aveline Gregoire, ka arritur
Prapaskenat e “Fate të kryqëzuara” (VIDEO) Mediat turke i kanë kushtuar vazhdimisht shkrime profilit të aktorit Erkan Petekkaya dhe dashurisë së tij për familjen,
Risia më e fundit e iPhone 7 (FOTO LAJM) Apple duket se po punon për të sjellë në treg telefonin që nuk do të ketë nevojë për prekje por vetëm për shikim. Gjigan
Faktorët nxitës për të rinjtë drejt botës virtuale Teknologjia tashmë është kthyer në një sëmundje sidomos për moshat e reja. Sipas specialistëve të rinjtë të cilët kalojn
Shorti i Champions-it, tifozët nisin luftën virtuale (FOTO LAJM) Tifozët fanatikë të futbollit kanë pritur shortin e gjysmëfinaleve të Champions League për të nisur më pas luftën virtua
Sublimotion, restoranti më i shtrenjtë në botë (FOTO LAJM) Restoranti Sublimotion në Ibiza të Spanjës është dhe restoranti më i shtrentë në botë, i cili ka përdorur një mënyrë të
"Microsoft" pranon monedhën virtuale bitcoin Gjiganti i informatikës "Microsoft", filloi sot të pranojë përdorimin e monedhës virtuale bitcoin për blerjen e disa pre
Ja ndeshja që luajnë Messi dhe Neymar në FIFA 15 (FOTO LAJM) Neymar dhe Lionel Messi bashkë me 6 lojtarë të Barcelonës kanë marrë pjesë në një lojë virtuale për të promovuar lojën m
Gjuajtja "virtuale", Balotelli mposht Reus e Fabregas (VIDEO) Mario Balotelli sfidon Cesc Fabregas dhe Marco Reus në një garë që përbëhet nga tre prova: forca në goditje, saktësia dh
Hapet shkolla e parë virtuale për mësimin e gjuhes angleze në Kosovë Zhvillimi i teknologjisë informative dhe zhvillimet e hovshme në këtë industri kane bërë hapa të mëdha edhe në zhvillimi
PDSH: Nuk bashkëpunojmë me parti virtuale A do të ringjallet apo jo fronti opozitar mbetet të shihet në muajt në vijim. Jozyrtarisht mësohet se po shqyrtohet mund