999 rezultate për

virtuale

Koreja e Veriut përvetëson shuma marramëndëse nga sulmet kibernetike Koreja e Veriut ka përvetësuar rreth 2 miliardë dollarë për financimin e programit të armatimit bërthamor, në sajë të su
Kanye West zhduket nga bota virtuale për shkak të Trump Reperi amerikan, Kanye West, së fundmi ka vendosur që të fshijë të gjitha llogaritë e tij në rrjetet sociale. Kjo l
PSG krijon monedhën virtuale, vlera mbetet mister Paris SG bëhet klubi i partë i futbollit që krijon kriptovalutën e tij. Gjithçka ndodhi pas arritjes së një marrëveshjej
Trajneri i Real Madrid zhduket nga bota virtuale Trajneri i ri i Real Madrid, Julen Lopetegui pas humbjes së miqësores ndaj Manchester United në ndeshjet parapërgatitore
Harroni Balenën Blu, një lojë tjetër virtuale po merr jetë njerëzisht Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka filluar të përhapet një lojë, e cila është konsideruar më rrezikshme se Balena Blu
"Zhduken" tregtuesit, shqiptarët heqin dorë nga Bitcoin Kriptomonedhat duket se nuk janë në ditët e tyre më të mira. Luhatjet e mëdha në çmim dhe humbjet në vlerë duket se kan
Alarmi! Monedhat virtuale janë të rrezikshme Banka e Shqipërisë ka publikuar në faqen e saj një njoftim të përbashkët të autoriteteve mbikëqyrëse europiane lidhur me
Spalleti kërkon kohë me Interin dhe i shkel syrin De Vrijit Luciano Spalletti është i lumtur me aventurën zikaltër tek Interit dhe dëshiron që ta trajnojë sa më gjatë që të jetë e
Kryhet vjedhja më e madhe e kriptovalutave ndonjëherë, me vlerë 530 milionë dollarë “Coincheck” ka suspenduar depozitat dhe tregtinë e të gjitha valutave digjitale përpos Bitcoinit, deri sa të vlerësojë h
Rolls-Royce Ghost ngjyrë ari që kushton "vetëm" 15 Bitcoin (FOTO LAJM) Ky Rolls-Royce ka dalë në shitje, por nuk mund të blihet me monedha fizike, por vetëm me atë virtuale, Bitcoin. Vlera
Kombëtare virtuale për tifozët, arratiset në Turqi për stërvitjet e një ndeshje miqësore Është një ndeshje pa presionin e rezultatit dhe ishte mundësia e artë që mes Kombëtares dhe tifozëve të bëhej “paqe”, po
Drejtori takon pas dy vitesh të dashurën virtuale, sherri me Enertilën Mashtrimi nëpërmjet “Facebook”-ut me fotografinë e aktores venezueliane Elisabeth Gutierrez i vajzës nga Manza, e cila d
Bitcoin.com pranon se në Shqipëri ka tregtues të monedhës virtuale,ja çmimet Faqja zyrtare e monedhës virtuale bitcoin Bitcoin.com, ka pohuar se në Shqipëri ka disa tregtues të localbitcoin, megjit
Banka e Shqipërisë jep alarmin për monedhën “BITCOIN”: Kujdes, është mashtrim Banka e Shqipërisë jep alarmin dhe paralajmëron shqiptarët të bëjnë kujdes dhe të mos përdorin monedhën virtuale “BITCOI
Kujdes! Bitcoin, monedha virtuale hyn "ilegalisht" në Shqipëri Mania e monedhës virtuale vjen edhe në Shqipëri. Megjithëse Banka e Shqipërisë, si dhe Autoriteti i Mbikëqyrjes Fina
Seks online me kamxhik e lodra seksi, lirohet tutorja dhe "prostitutat virtuale" (FOTO LAJM) Gjykata e Tiranës vendosi pak minuta më parë lirimin e 6 vajzave që u kapën nga policia në një shtëpi të përshtatur për
Prezantohet treni që lëviz në binarë virtualë (VIDEO) Në Hunan të Kinës është prezantuar treni që lëvizë në binarë virtualë nëpër rrugë që shfrytëzohet nga automjetet e zakon
Monedha e "çuditshme" mbërrin në Kosovë Monedha virtuale është shtrirë edhe në Kosovë, thonë ekspertë për çështje financiare. Kjo monedhë e quajtur ndryshe, Bit
Frika nga dështimi po i shtyn të rinjtë drejt botës virtuale pecialistët pohojnë se të rinjtë të cilët kalojnë shumë kohë para kompjuterit, qëndrojnë të painteresuar përballë aktivi
“Vendi i gjyshërve” projekti ideal për të jetuar në botën virtuale pa internet (FOTO LAJM) Civitacampomarano ose ndryshe vendi i gjyshërve është projekti ideal për tu zhdukur nga jeta e globalizuar nga internetI