999 rezultate për

viktimat

Përmbytjet në Evropë, nisin kërkimet për të zhdukurit Vazhdojnë kërkimet për të njerëzit e zhdukur pas përmbytjeve në Spanjë, Itali dhe Francë. Dhjetra njerëz vdiqën në Ma
Indonezi, viktimat arrijnë në 1.200. Të mbijetuarit, në dëshpërim për ndihma Ekipet e emergjencave po përpiqen dëshpërimisht për të gjetur të mbijetuar nën rrënoja, apo të nxjerrin trupat e pajetë
Roth në Beograd: Nxirrni mësim nga viktimat e luftrave dhe mos ndryshoni kufijtë Ministri për Evropën në Ministrinë e Punëve të jashtme të Gjermanisë Michael Roth, i cili po qëndron për vizitë zyrtare
Uragani "Florence", shënohen viktimat e para Katër vetë kanë vdekur, pasi Uragani Florence goditi Bregun Lindor të SHBA, duke zbrazur fuqinë në 600,000 shtëpi dhe d
Shqiptari habit policët italianë pas krimit: Nuk jam unë autori Ende mister autoresia e krimit te ndodhur ne “Café 56” në rrugën “Erlenstrasse” të Bazelit në mars 2017, ku dy persona u
Shtohen viktimat e mashtrimeve, 791 persona janë bërë pre e manipulimeve Vepra penale e mashtrimit financiar ka njohur rritje të vazhdueshme vitet e fundit, ndërkohë që trend të njëjtë kanë shë
Aksidenti me dy viktima, njëri prej të rinjve është i afërm i deputetit të PS Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme një aksident tek Ura e Dajcit mori jetën e dy të rinjve. Viktimat ishi
Me flamur shqiptar përcillen viktimat e urës në Xhenova Përcillen sot për në banesën e fundit 41 viktimat e tragjedisë së urës Morandi në Xhenova. Të mbuluar me flamujt e Sh
Pllakos zia në Selenicë, nuk ka mbetur kush të varrosë viktimat Është një tragjedi me përmasa të mëdha jo që ndodhi dje në Selenicë, ku Ritvan Zykaj shoi tre familje nëpërmjet breshëri
Flet i afërmi: Ritvani ishte i djegur në 75% të trupit, si i gjetëm viktimat Një i afërm i familjeve që u shuan këtë pasdite të premteje nga dora e 24 vjeçarit Rdivan Zykaj ka folur për median, duk
Masakra e Selenicës, viktimat po i nënshtrohen ekspertizës, policia rrethon edhe spitalin e Vlorës Kanë mbërritur të gjitha viktimat në morgun e spitalit të Vlorës, ku po i nënshtrohen ekspertizës të mjekëve. Fillimisht
Detajet, ja lidhjet familjare që kishte autori i masakrës me viktimat Nga të dhënat e deritanishme, autori ka vrarë Demirin dhe gruan e tij, si dhe dy djemtë e Demirit. Ka vrarë dja
Masakra e Vlorës/ Dalin emrat e viktimave, mes tyre dhe dy fëmijë Janë identifikuar 8 viktimat e masakrës së sotme të ndodhur në Resula të Vlorës. Të 8-të viktimat janë nga e njëjta fami
Ja kush janë viktimat e ngjarjes së rëndë Nga informacionet e fundit të mbërritura bëhet me dije se viktimat nga ngjarja e rëndë janë katër gra tre burra dhe një
Kujdes nga ky mashtrim që po bëhet për tragjedinë në Athinë “Kujdes”, paralajmërojnë sot mediat greke, qytetarët që po japin ndihma në para për viktimat e tragjedisë në Mati. “
Plani i Thaçit për të aministuar kriminelët serb shqetëson mijëra gra të përdhunuara gjatë luftës Lajmi se Hashim Thaçi ka vendosur të luajë kartën e aministimit të krimeve monstruoze që serbët kanë kryer në Kosovë gja
E frikshme, Shqipëria nuk përmbush kushtet minimale kundër trafikimit njerëzor Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten Raportin e vitit 2018 për Trafikimin e Qenieve Njerëzore. Ky raport i
Në mes të ditës rrëmbehen dy persona në Podujevë Dy persona janë rrëmbyer rreth orës 12:00 në fshatin Llapashticë të Podujevës nga disa persona të panjohur. Lajmin e
Dy mësues dhe tetë studentë, viktimat e adoleshentit grek që tronditën SHBA-të (FOTO LAJM) Dy mësues dhe tetë nxënës humbën jetën në mënyrë tragjike dje në gjimnazin e Santa Fe në Teksas teksa një 17 vjeçar me o
U përplasën nga greku i dehur, kush janë dy viktimat nga Shqipëria Një aksident i rëndë ka ndodhur në Greqi ku kanë humbur jetën dy shqiptarë. Mësohet se mjeti me të cilën po udhëtoni