999 rezultate për

vije

Kapet 59-vjeçari në Kakavijë, ku e kishte fshehur "mallin" Një 59 vjeçar është vënë në pranga pasi i është gjetur në makinë një sasi heroine. Burime bëjnë me dije se kanë sekuestr
Ulje të ndjeshme të temperaturave, si do të mbajë moti ditën e Vitit të Ri? Mot i kthjellët dhe vranësira kalimtare pritet të na shoqërojnë javën e ardhshme. Ndërkohë, viti i ri sipas meteorologë
Festat kthejnë në atdhe 250 mijë emigrantë, rradhë të gjata në Kapshticë dhe Kakavijë (VIDEO) Emingrantët kanë zgjedhur ti festojnë festat e fundvitit pranë të dashurve të tyre. Përgjatë kësaj jave, policia njofton
Parashikimi i yjeve për sot, si pritet të vijë fundjava Dashi Disa njerëz duan të ecin ngadalë për çështje të caktuara, disa të tjerë ecin shumë shpejt dhe disa nuk ecin far
Skandal në Itali, goli fantazëm penalizon ekipin e mbrojtësit shqiptar VIDEO) Festat e fundvitit kanë "dehur" gjyqtarët italian. Është kryesori, Pezzuto i cili vjen me gafën e madhe në sfidën e "
Emigrantët kthehen për festa, fluks makinash në Kapshticë dhe Kakavijë Ditën e sotme besimtarët e krishterë festojnë Krishtlindjen dhe për pak ditë edhe Viti i Ri, vijon fluksi i kthimit të e
Juventus i rikthehet pistës Pogba, zbulohet formula se si francezi mund të vijë në Torino Mediat në Itali raportojnë se Juventusi i është rikthyer edhe një herë pistës për të risjellë në Torino Poul Pogba-n, me
Komentatori i njohur shpërthen në lot pas humbjes së Milanit: T’iu vijë turp (VIDEO) Tiziano Crudeli njihet si një nga komentatorët e çmendur dhe tifozët më të flaktë të Milanit. Shumë herë e kemi parë
Ndodh ne elitën e futbollit francez, miu nxjerr nga funksioni "Goal Line Technology" E pabesueshme ajo që ka ndodhur në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen mes Nice dhe Toulouse, e vlefshme për Ligue 1
Performanca e Eleni Foureira në "Festivalin e 58-të të RTSH-së" do jetë spektakël (FOTO LAJM) Këtë vit, “Festivali i RTSH-së” do të jetë në drejtimin e dyshes së njohur të ekranit, Alketa Vejsiut dhe Vera Grabockës
Shqipëria do të preket nga i ftohti arktik, si do të jetë moti këtë javë Duket se kjo javë do të vijë me temperatura të ulëta. Nga fillimi i kësaj jave rikthehet paqëndrueshmëria e kushteve
Milani kërkon vazhdimësinë ndaj Bolognës, Leicester kërkon fitoren e 8 radhazi E diela në Supersport, ashtu si gjithmonë, do të vijë me një sërë takimesh interesante nga kampionatet më të rëndësishme
150 banorë në Kombinat jashtë në të ftohtë: Të vijë këtu Erion Brace Edhe në kryeqytet disa pallate janë bërë të pabanueshme n në zonën e Kombinatit, ku ka marrë prononncime nga banorët e n
Emigrantët kthehen në vendlindje, radhë të gjata në Kakavijë Në këto ditë të vështira, shumë emigrantë po kthehen në atdhe edhe me rastin e festës së Pavarësisë. Emigrantët shqip
Duka kur do vijë sistemi VAR në Shqipëri Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ishte i ftuar ditën e sotme në emisionin “Java” në Rtsh. Duka foli kryesisht për stad
Reja flet për tifozët dhe stadiumin e ri Trajneri i kombëtares, Edoardo Reja ka dalë ditën e sotme në konferencë për shtyp nga ambientet e FSHF, ku ka shpallur l
Ylli Rakipi: Do vijë dita të kemi avionin "Elisa Spiropali" Një ndër diktatorët më të këqinj e ka konsideruara gazetari Ylli Rakipi kryeministrin Edi Rama. I ftuar në studion e Pro
Halloween-i i këtij viti sjell Mërkurin në prapavijë: Si do ndikojë në shenjën tuaj? Mbrëmja e Halloween-it, këtë vit vjen me një surprizë jo dhe aq të këndshme. Mërkuri hyn në prapavijë, sërish! Fjala
1 vit nga vrasja e Kacifas, qindra grekë kalojnë në Kakavijë Ditën e sotme në Bularat pritet të mbahet ceremonia përkujtimore e 1 vjetorit të vrasjes së Konstandino Katsifas, ndërsa
"Mezi po të pres", Alfio bën tatuazhin më të bukur për bebushin që do të vijë në jetë (FOTO LAJM) Një muaj më parë, moderatorja Fatma Methasani dhe shefi i kuzhinës, Alfio Rrotani, dhanë lajmin e bukur se do të bëhen p