999 rezultate për

vije

"Si gjen kohë të më lexojë, kur duhet të jetë në vijën e parë të frontit", Beqaj revoltohet me mjekun Kalo Ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, i përgjigjet mjekut të njohur infeksionist, Tritan Kalo, i cili doli kundër pro
"Është si film horror", infemierja akuza të rënda ndaj SHBA-ve për pacientët e Covid-19 (VIDEO) Deklaratat që vijnë nga bluzat e bardha në këto ditë janë gjithnjë e më shumë kontradiktore. Kjo e bën situatën më të
COVID-19/ Infermieria shqiptare në vijën e parë të luftës në SHBA: Më shumë pacientë sesa dhoma Riana Dragu është infermiere në vijën e parë të frontit në luftën kundër COVID-19 në Miçigan. Ndërsa shumë njerëz i k
Basha e fton për debat live: Rama më refuzon prej vitit 2011 Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur i gatshëm që të dalë në debat me kryeministrin Rama, por shp
Sa paguhet një mjek i vijës së parë të luftës me COVID-19? Mjekët janë fronti i parë, në luftën kundër coronavirusit. Përditë u duhet të përballen me rrezikun, ndërsa në darkë nuk
Në muajt e fundit të shtatzënisë, Jonida Vokshi merr rreze dielli me barkun e rrumbullakosur (FOTO LAJM) Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi së shpejti do të bëhen prindër për herë të parë dhe po presin me padurim të marrin në kra
Bllokohen 21 emigrantë shqiptarë në Kakavijë 21 shqiptarë janë bllokuar në Kakavije prej ditës së djeshme në tentativë për të hyrë në Shqipëri. Mosohet se këta sh
Të karantinuar në hotelin në Kakavijë, pronari i kërcënon: Do i nxjerr në rrugë! Një pronar hoteli në Kakavijë ka kërcënuar se do të nxjerrë jashtë të karantinuarit, emigrantë sezonalë që kanë ardhur n
Arrestohen në flagrancë tre të rinj në Kakavijë Arrestohen në flagrancë 3 shtetas, për veprën penale “Kalim i paligjshëm i kufirit”. Të arrestuarit, të ndëshkuar edh
Rama i qetë si rrallëherë: Jetët nuk kthehen! Ftoj Bashën të bashkohemi kundër luftës "Kurrë nuk është vonë, thirrja ime për opozitën dhe drejtuesin e saj është të bashkohemi në të dyja frontet. Le të bëhem
Derisa të vijë koha e koncerteve, me çfarë po merret Mozzik? (FOTO LAJM) Reperi i njohur, Mozzik ka treguar me anë të disa fotove në ‘Instagram-in’ e tij se karantina e ka bërë të merret më sh
Mjekët dhe infermierët në Lezhë refuzuan shpërblimin 5 mijë lekë, Rama nxjerr "versionin e ri" Stafi i Urgjencës në Lezhë protestoi ditën e sotme duke refuzuar shpërblimin 5 mijë lekë. Rama shprehet se pagesë mbi
Te Bayerni, por me mendje te Reali, Odriozola: Koha ime te "galaktikët" do të vijë Nuk po gjente hapësira te Reali dhe u huazua te Bayern Munchen, por Alvaro Odriozola duket se nuk ka ndërmend të qëndroj
"Mirënjohje shqiptarëve", këngëtari italian bën falenderimin emocionues Këngëtari italian, Albano Carrisi ka shprehur mirënjohjen ndaj popullit shqiptar i cili dërgoi 30 mjekë dhe infermierë
Ishin bllokuar në Kakavijë, futën në tokën shqiptare 33 persona 33 shqiptarë janë lejuar të futen në tokën shqiptare pasi mbetën aty të bllokuar për një kohë të gjatë. Fatmirësisht ata
Mbyllen kufinjtë me Greqinë: Burra, gra dhe fëmijë qëndrojnë të bllokuar në Kakavijë e Kapshticë Të paktën 40 shqiptarë janë bllokuar në doganën e Kakavijës që prej orës 02:00 të mëngjesit. Mes tyre ka dhe fëmijë.
Pas Juventusit e Barcelonës edhe Ramos po mendon ti vijë në ndihmë Realit Real Madridi është një ndër klubet e vetme që nuk ka bërë prekje pagash për futbollistët. Drejtuesit e madrilenëve nu
6 viktima nga koronavirusi, mjeku Kalo me apel të fortë Mjeku i njohur, Tritan Kalo ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku këmbëngul se duhet që njerëzit të mos dalin
Një person i dyshuar me COVID 19 në Kakavijë Në Kakavijë raportohet për një rast të dyshuar me COVID-19. Mësohet se policia greke ka deportuar në orët e para të mëng
Rama-qytetarëve: Kjo luftë nuk erdhi që njerëzit të hanë e të pinë në shtëpi Kryeministri Edi Rama në një komunikim me qytetarët ka forcuar thirrjen që ata të qëndrojnë në shtëpi, sepse koronavirus