999 rezultate për

vettingut

Gjyqtarët në rresht për vettingun, por zbatimi mund të jetë me të papritura Ligji i vettingut ka hyrë në fuqi, por zbatimi i tij mund të jetë me të papritura për shkak se ligji dhe vendimi i Gjyka
Skaneri për rivlerësimin e gjyqtarëve dhe të prokurorëve përgatitet të fillojë punën Skaneri për rivlerësimin e gjyqtarëve dhe të prokurorëve po përgatitet me kujdes të fillojë punën. Fatmir Xhafaj, kryeta
Kushtetuesja boton vendimin për "Vettingun", zbatimi fillon në shkurt Gjykata Kushtetuese e publikoi një muaj pas vendimmarrjes zbardhjen e vendimit që rrëzoi kërkesën e Partisë Demokratike
VETTINGU/ Pritet "tërmet" në drejtësinë shqiptare, spanjollja në krye të ONM-së Pas pak javësh, në vendin tonë do të mbërrijë Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit, i cili ka një rol kyç në procesin e
Relaks pas Vettingut, ambasadori Lu ia merr këngës Ambasadori amerikan Donald Lu, së bashku me stafin e tij duket se kanë nisur pushimet pas Vettingut. Teksa fokusi ka qën
Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesën e PD-së për Vettingun Gjykata Kushtetuese rrëzoi sot kërkesën e Partisë Demokratike për ligjin e Vettingut. PD i kërkoi Gjykatës Kushtetue
Rama: Komisioni hap negociatat pas Vettingut! Këta këndojnë vetveten, po s'dinë nga ato që flasin (VIDEO) "Për negociatat, kushti i vetëm ishte ligji i Vettingut". Kjo ishte deklarata e kryeministrit Rama, duke iu përgjigjur a
Gjykata Kushtetuese jep fjalën e fundit për Ligjin e Vettingut Sot Gjykata Kushtetuese do të thotë fjalën e fundit për ligjin e Vettingut. Vendimi i Kushtetueses është përcaktues jo v
Xhafaj: Kushtetuesja ti hapë rrugë Vettingut Kryetari i Komisionit të Posaçëm të Reformës në Drejtësi, Fatmir Xhafaj, i ka bërë një thirrje Gjykatës Kushtetuese që t
Rama: Kushtetuesja s'kishte nevojë për Venecian, kur duan e bëjnë mirë punën e tyre Përmes një statusi të radhës në rrjetin social Facebook, kryeministri Rama ka reaguar sërish pas zbardhjes së opinionit
Ambasada e SHBA mirëpret opinionin e Venecias për ligjshmërinë e Vettingut Ambasada e Shteteve të Bashkuara mirëpret opinionin e datës 10 dhjetor të Komisionit të Venecias, mbi Ligjin shqiptar të
Venecia publikon opinionin për Vettingun. Ja çfarë thotë për gjyqtarët Gjatë ditës së sotme Komisioni i Venecias ka shpallur opinionin me saj për ligjin e Vettingut. Një nga pesë pyetjet që G
“Komisioni i Venecias: Ligji i Vettingut pa probleme, nuk vërejmë shkelje” Komisioni i Venecias nuk ka shfaqur asnjë kundërshti lidhur me Ligjin për rivlerësimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve dhe
Venecia, sot pritet opinioni përfundimtar për ligjin e Vettingut Ambasadorja e BE në Tiranë, Romana Vlahutin, u shpreh një ditë më parë se shpresonte që partitë politike dhe institucion
Vlahutin: Nëse nuk zbatohet Vettingu, pasoja për integrimin e Shqipërisë në BEë Ndërsa ne 9 dhjetor ekspertet e Komisionit te Venecias do te miratojnë opinionin per ligjin e vettingut; ambasadorja e B
LAJM I FUNDIT/ "Venecia" pro hetimit të hollësishëm të gjyqtarëve (FOTO LAJM) Opinioni përfundimtar i Komisionit të Venecias publikohet të shtunën, por Top Channel ka siguruar një prej faqeve të për
Rama thumbon Bashën për "Vettingun": Gënjej unë, BE e SHBA veç Lulit (FOTO LAJM) Kryeministri Rama, me anë të një mesazhi të shkurtër në rrjetin social Facebook ka reaguar në lidhje me përkthimin gabim
Gabimet në përkthimin e ligjit të Vettingut, BE reagon për herë të parë Maja Kocijançiç, zëdhënëse për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë e BEsë dhe për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatave të
PD paraqet provat që vërtetojnë se teksti i Vettingut është deformuar PD ka reaguar sot duke u shprehur e palëkundur nga qëndrimi i saj për dërgimin e përkthimit të gabuar të ligjit në Komis
Basha kërkon shkak tjetër për bllokimin e Vettingut: U përkthye keq Teksa kanë mbetur vetëm 10 ditë nga opinioni që Komisioni i Venecias pritet të japë për ligjin e Vetting-ut, kreu i PD i