999 rezultate për

vettingut

Përçahet sërish maxhoranca, PS “përjashton” PDIU nga komisionet e Vettingut Situata politike mes maxhorancës nuk është aspak e qete, prej disa ditësh mes PS-LSI dhe PDIU ka qejfmbetje të pasuara m
Bojkoti i opozitës, Milo: PD i trembet vettingut Kryetari i PDS, Paskal Milo ka komentuar nga Gjirokastra situatën politike në vend. Sipas tij liderët e PD i tremben zba
Pas Tahirit, sonte ikën edhe Rama? Ja teksti i dorëheqjes që po çmend rrjetin Ndërkohë që spektri politik dhe media në vend janë duke zier nga dorëheqja e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, një
Bushati: Integrimi varet nga reforma në drejtësi Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati përmes një statusi në Facebook ka mirëpritur rikonfirmimin e KE për integrimin e vende
Vettingu, Blushi: Procesi po manipulohet. Balla: Ti s’merr vesh nga reforma (VIDEO) Ditën e sotme po zhvillohet séanca parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë ku janë të pranishëm vetëm deputetët e pozitës.
Basha për shtyrjen e Vettingut: Lojë kukafshehti Kreu i opozitës Lulzim Basha e cilësoi si një lojë kukafshehti vendimin për të shtyrë me një javë afatin e pranimit të k
Rama thumbon Bashën: U kyç në çadër për t'i ikur Vettingut (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama reagoi sot në lidhje me bojkotin e opozitës ndaj komisioneve të Vettingut në Kuvend duke e cilësua
Nishani i përgjigjet Ruçit: Më përjashtuat nga procesi i Vettingut, deklarata jo korrekte Presidenti i Republikës iu është përgjigjur akuzave të kreut të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi, s
Ruçi shpjegon se pse u shty me 7 ditë afati për ngritjen e komisioneve të Vettingut Ka nisur me dy orë vonesë nga sa ishte paralajmëruar seanca Plenare. Kjo seancë është parashikuar për të votuar emrat
Shtyhet me 7 ditë zgjedhja për anëtarët e Vettingut Ka nisur me dy orë vonesë nga sa ishte paralajmëruar seanca Plenare. Kjo seancë është parashikuar për të votuar emrat
Meta: Dorëzoni emrat për komisionet e vettingut Kre i Kuvendit Ilir Meta ditën e sotme u është drejtuar me një letër krerëve të grupeve parlamentare, përmes së cilës kë
ONM i dorëzon Avokatit të Popullit listën e kandidatëve për organet e Vettingut Ditën e sotme Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit i ka dorëzuar listën e kandidatëve për organet e Vettingut, Avokatit
Niko Peleshi firmos nga Korça peticionin pro Vettingut Zëvendës-kryeministri Niko Peleshi ditën e sotme nga qyteti i Korçës ka firmosur peticionin pro vettingut. Në një pro
Basha i përgjigjet ashpër Donald Lu-së për kërkesën e vettingut Kreu i opozitës Lulzim Basha i është përgjigjur ashpër kërkesës se ambasadorit amerikan Donald Lu i cili ne një takim me
Ambasadori Lu: PD të ndërpresë bojkotin dhe të votojë komisionet e Vettingut Partia Demokratike duhet ti rikthehet menjëherë jetës parlamentare dhe të votojë Komisionet e vettingut. Ka qenë kjo
Protesta e opozitës, reagon Beqaj: Absurde, përpjekje për bllokimin e Vettingut Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka reaguar mbi protestën e opozitës e cila ditën e sotme po mbyll ditën e 9 të prote
"1 milionë firma që zhbllokojnë punët publike", Veliaj firmos peticionin pro vettingut Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj firmosi peticionin e iniciuar nga 50 organizata të shoqërisë civile në mbështetje të Re
Ish-Drejtori i Policisë denoncon gjyqtarin e Vettingut: Më dënoi me 16 vite burg, pa prova Ish-Drejtori i Policisë së Tiranës Mithat Havari ka akuzuar publikisht gjyqtarin Artan Gjylbegu, ish-gjykatës ushtarak n
VETTINGU/ Japin efekt thirrjet e BE dhe SHBA, shtohen kandidatët Tre ditë para skadimit të afatit për aplikimet për organet e reja të Vettingut, duket se interesi i juristëve për t’u bë
Ambasada e SHBA-së, thirrje shqiptarëve: Aplikoni dhe bëhuni pjesë e Vettingut Ambasada e SHBA-së dhe Donald Lu ditën e sotme e kanë nisur me thirrje kundrejt gjithë shqiptarëve të aplikojnë në insti