999 rezultate për

vettingut

Donald Lu drithëron të gjithë: Sot zyrtarisht filloi vettingu Ambasadori amerikan Donald Lu ka dhënë një mesazh paradite e së hënës, lidhur me nisjen e procesit të Vetingut në Shqipë
PS shkurton me 74 vota stafin e Vettingut, bie ligji i "plehrave" Edhe pse janë mbushur plot 17 orë debat në seancën maratonë, Partia Socialiste sërish nuk ka pranuar sugjerimet e PD-së
Tahiri shpërthen për herë të parë ndaj Ramës Ditën e sotme Partia Socialiste zhvilloi mbledhjen e grupit parlamentar gjatë të cilës ka pasur debate të nxehta edhe me
Luan Rama: Ministria e Drejtësisë do të administrojë zyrat e Kolegjit të Vettingut! Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Intergrim, Luan Rama e ka cilësuar si skandal faktin që Ministria e Drejtësisë, që
Plas "sherri" mes Kuvendit dhe PD-së për shkurtimin e stafit të vetingut Teksa diskutohet struktura e Kolegjit të Apelimit, debate të forta kanë shpërthyer në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve.
Drejt procesit të Vettingut, vijnë në Tiranë ekpertët e ONM-së Që nga kjo javë, vëzhguesit e emëruar nga Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit për mbikëqyrjen e procesit të vetingut d
Fillon procesi i Vettingut, nis kontrolli i pasurisë për gjyqtarë e prokurorë Nis zyrtarisht procesi i Vettingut për 775 gjyqtarë dhe prokurorë. Institucionet e administratës shtetërore kanë fil
Bogdani zëvendëson Tabakun në Komisionin e Vettingut, betohet Avokatja e Popullit Ka përfunduar seanca e jashtëzakonshme e parlamentit i cili u mblodh për të bërë zëvendësimin e përfaqësueses së PD-së n
Kuvendi sot seancë të jashtëzakonshme, pritet zëvendësimi i deputetes së PD Sot Kuvendi mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme ku pritet të bëhet zëvëndësimi i përfaqësueses së PD-së në komisio
Komisioni i Vettingut, Flamur Noka thumbon Ina Ramën Gjatë mbledhjes së komisionit të vettingut, është zhvilluar një seancë dëgjimore me ish- kryeprokuroren Ina Rama, e cila
Prag zgjedhjesh, Noka habit me kërkesën për komisionin e Vettingut Në komisionin e Ad Hoc kanë shpërthyer debatet për kohen kur duhet të mblidhet për të diskutuar për Vettingun. Deput
"Pi raki Skrapari, e shpërlaje me dhall", komentuesit i vërsulen Ramës pas Vettingut Pavarësisht marrëveshjes Rama-Basha dhe zgjidhjes së krizës politike dhe votimit të Vettingut, ndjekjësit e kryeministri
Ja emrat e Bashës për komisionet e Vettingut Pak orë para votimit në Parlament të ministrave teknikë, Partia Demokratike mblodhi grupin parlamentar, ku u diskutua ed
Flamur Noka thumbon Ramën: Ky humbi “dashnori” i Vettingut Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka ka komentuar në lidhje me dështimin e negociatave për zgjidhjen e krizës, pas
Rama thumbon Berishën: Pas 27 vitesh parlamenti do jetë pa Saliun Kryeministri Edi Rama në Kongresin Elektoral të Partisë Socialiste nuk i kurseu akuzat për ish-kundërshtarin e tij Sali
A u bë Meta President që t’i shpëtonte Vettingut? Ja çfarë thotë Vasili Ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili ka nisur një bashkëbisedim me studentët në këndin e Ekselencës në emisionin e mëngj
Zbardhen prapaskenat, ja kur do të takohen Rama-Basha Takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD Lulzim Basha pritet të mbahet ditën e nesërme në mëngjes. Bëhet e d
PS propozon kandidaturat për komisionet e Vettingut Partia Socialiste ka bërë publike kandidaturat për komisionet “ad hoc” për vettingun. Kështu për komisionin me 12 anë
Çfarë ndodhi dje në komisionin e vettingut? Si u “rrezua” Idrizi nga PS? Maxhoranca ka miratuar e vetme tre anëtarët e komisionit ad hoc, që do të merret me seleksionimin e kandidatëve të cilët
Blushi: Bindeni Ramën të japë dorëheqjen se... Pasi u votuan emrat e anëtarëve të mazhorancës për komisionin ad hoc të vettingut fjalën në seancë e mori deputeti i LIB