999 rezultate për

vettingut

Fshehu pasurinë? Si u justifikua gjyqtari i Apelit para Vettingut A do ta kalojë apo jo Vettingun gjyqtari Besim Trezhnjeva? Sot Komisioni i Pavarur i Kualifikimit tha se gjyqtari i
Kush janë policët e parë që do të kalojnë në sitën e Vettingut? Policia e Shtetit po bëhet gati për të kaluar nën sitën e Vettingut. Mësohet se rreth 30 drejtues të Policisë së Shte
Rrjeta e Vettingut gati për “peshkun” e tretë, një gjykatës tjetër gati të kalojë në sitë Gjyqtari i Gjykatës së Apelit Durrës, Besim Trezhnjeva do të jetë gjykatësi i tretë që do të kalojë në Vetting. Në d
Skeda për Vitore Tushën, pasuria e gjyqtares që përballet nesër me gjyqtarët e Vettingut Vitore Tusha është gjyqtarja e tretë nga Gjykata Kushtetuese që përballet me procesin e rivlerësimit kalimtar – ose siç
Kush është gjyqtarja e radhës që do të kalojë nën sitën e Vettingut? Pas Fatos Lulos i cili nuk e kaloi me sukses Vettingun duke u shkarkuar pasi nuk e justifikonte pasurinë, rradhën e ka n
Dhanë dorëheqjen para Vettingut, shpëtojnë 3 zyrtarët e drejtësisë Dorëheqja nga detyra ka shpëtuar nga Vettingu një prokuror dhe një zyrtar të Gjykatës së Lartë. Vetingu u pushua për
Kush janë "VIP-at" e drejtësisë që do kalojnë në sitën e Vettingut? Ditën e sotme u shkarkua nga puna gjyqtari Fatos Lulo, si pasoja e parë e Vettingut në Shqipëri. Komisioni i Pavarur
I pari në sitën e Vettingut, kush është gjykatësi me 200 mijë dollarë pasuri Gjykatësi Fatos Lulo është i pari që kaloi në sitën e Vettingut dhe rezultatet janë më të "rënda" seç pritej. Lulo ki
Policët përballë Vettingut: Ke nofkë? Pi alkol, drogë, merresh me lojëra fati? Ka nisur vettingu edhe në Policinë e Shtetit ku janë publikuar pyetjet e formularave që do të zbardhin figurën e tyre.
U largua nga Kushtetuesja, ndërpritet vettingu për gjyqtarin Imeraj Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur ndërprerjen e vettingut për gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese, Besnik Imer
ONM paralajmëron Llallën pas përjashtimit nga Vettingu Ndërprerja e vettingut për ish-prokurorin e përgjithshëm, Adriatik Llalla dhe ish-gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese, Besn
Adriatik Llalla i shpëton Vettingut Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka bërë të ditur sot se ka ndërprerë vettingun për Adriatik Llallën. Rikujtojmë se
Llalla heq dorë përfundimisht nga drejtësia Ish-prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla është larguar tashmë përgjithmonë nga drejtësia. Ai ka dorëzuar kërkesë
EMRAT/ 36 gjyqtarë dhe prokurorë do të kalojnë në sitën e vettingut 36 gjyqtarë e prokurorë, mes të cilëve edhe drejtues gjykatash e prokurorish, do t’i nënshtrohen procesit të vettingut,
Spiunllëku, zgjidhja jonë e vettingut, apo...! nga Genti Pulti - “Spiun, majmun, sapun….” është batuta e një filmi shqiptar që të bie ndërmend këto ditë kur dëgjoj
Zbardhet drafti, si do të verifikohen të gjithë policët në kuadër të Vettingut Ministria e Brendshme ka përgatitur një projektligj për Vettingun në polici, që ndonëse është shpërndarë për mendim te g
Kryetarja e Vettingut bën thirrje: S’duhet të kemi frikë Kryetarja e Kolegjit të Apelit, Natasha Mulaj ka deklaruar sot se nuk duhet të kemi frikë dhe se presioni dhe pesha e pu
Sita e Vettingut prek 40 efektivë të policisë, nuk u jepet çertifikata e sigurisë Duket se sita e vettingut ka nisur që tani të bëjë punën e saj edhe pse sipas Ministrisë së Brendshme, procesi do të
Ish-ministri nuk kursen akuzat: Në strukturat e vettingut kanë hyrë ish të pandehur Ish-ministri i drejtësisë Ylli Manjani ndër të tjera ka komentuar në "Opinion" edhe për verifikimin e gjyqtarëve dhe të
Qeveria vendos nga kush do të ruhen anëtarët e Vettingut Qeveria Shqiptare ka vendosur që tja ngarkojë sigurinë e anëtarëve të komisionit të Vettingut Gardës së republikës së S