999 rezultate për

vettingut

110 milion lekë në 13 vjet, kryeprokurorja e Krimeve të Rënda sot para vettingut (FOTO LAJM) Drejtuesja e komanduar e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela do të përballet sot me vetingun. Si ka ndryshuar
Vettingu bën kërdinë, por gjyqtarëve dhe prokurorëve e shkarkuar nuk u preket pasuria Institucionet e Vettingut në një vit kalendarik kaluan në filtra 76 gjyqtarë dhe prokurorë nga të gjitha gjykatat dhe pr
Ishte në listën e Vettingut, dorëhiqet gjyqtari i njohur Ish-kreu i Gjykatës së Apelit, Metush Saraci ka dhënë dorëheqjen, në një moment kur ishte në listën e gjyqtarëve të cilë
Edhe një gjyqtar bie në rrjetën e vettingut Shkarkohet gjyqtari i Apelit të Shkodrës, Ahmet Jangulli pasi nuk ka kaluar dot sitën e vettingut dhe njoftohet se është
Basha nuk tërhiqet, prezanton 5 rregullat e Vettingut në politikë Idea e Bashës që Vetting të ketë edhe për politikanët ka shkaktuar një zhurmë të madhe në Kuvend. Pikërisht për këtë,
Fatmir Xhafaj liroi tre të arrestuar me një telefonatë, PD vijon akuzat PD ka akuzuar sot përmes deputetit Ervin Salianji, ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj duke thënë se ky i fundit ka liru
Berisha vajton gjykatat që nuk kalojnë kriteret e lehta të Vettingut Ish-kryeministri i vendit dhe lideri shpirtëror i Partisë Demokratike, Sali Berisha vazhdimisht është akuzuar nga opozit
Sot jep llogari para vettingut, si 8-fishoi pasurinë gjyqtarja e Tiranës Kurba e ndryshimit të pasurisë së gjyqtares së Gjykatës së Tiranës, Alma Brati, e cila do të përballet të mërkurën me Ko
Do e kalojë apo jo? Sot del para Vettingut Arta Marku Ditën e sotme do të dalë para Komisionit të Vetingut kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku. Kreu i organit të akuzës
Gjyqtarja e radhës përballë Vettingut, si i ndryshoi pasuria ndër vite (FOTO LAJM) Gjyqtarja Brikena Ukperaj (Lubonja) përballet sot me provën e Vettingut. Senaca në ngarkim të saj, ka nisur këtë paradit
Llalla shpërblehet me një "mal me para" pasi ia hodhi Vettingut Pak ditë më parë, Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi që të ndërprerë procesin e Vettingut për ish-kryeprokurorin, Adri
Pas Vettingut, Gjyqtari i Kushtetueses kërkon rikthimin nga Apeli Gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Fatmir Hoxha është shkarkuar nga KPK-ja, me dy vota pro dhe një kundër! Sipas mendim
Rriti pasurinë me 17 herë, kreu i Gjykatës Kushtetuese kalon sot në sitën e vettingut (FOTO LAJM) Në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit ditën e sotme është zhvilluar seanca dëgjimore ndaj kreut të Gjykatës Kushtetues
Do t'a kalojë apo jo? Nis seanca e Vettingut për Llallën Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka nisur seancën në ngarkim të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla. Ditën e sotme pritet
2256 policë dorëzojnë formularët e Vettingut, ja sa dhanë dorëheqjen Ditën e djeshme ishte dita e fundit për dorëzimin e formularëve të Vettingut në Policinë e Shtetit. Nga raportimet e
E tmerrshme, polici në Shkodër i jep fund jetës prej Vettingut Pas rastit të shënuar pak ditë më parë në Fier, një tjetër efektiv i Policisë në Shkodër i ka dhënë fund jetës, ndërsa d
Vrau veten nga presioni i Vettingut? Reagon Ministria e Brendshme Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Fier ku një oficer policie ka vrarë veten me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur n
Nis seanca dëgjimore e Vettingut për gjyqtaren e rendësishme Sapo ka nisur seanca dëgjimore me gjyqtaren e Gjykatës Kushtetuese, Altina Xhoxhaj. Ajo është anëtarja e katërt e Gjy
100 mijë euro kursime në pak vite, kjo është gjyqtarja që kalon sot në sitën e Vettingut Altina Xhoxhaj është anëtarja e katërt e Gjykatës Kushtetuese që përballet me procesin e vetingut pas Besnik Imerajt, Fa
Kush është prokurorja e parë që kalon në "sitën" e Vettingut KPK kalon në sitën e Vettingut prokuroren e Prokurorisë së Apelit në Shkodër, Besa Nikëhasani. Prokurorja Besa Nikëh