999 rezultate për

vettingun

Rama pas bojkotit të opozitës, takon Metën, Ruçin dhe Xhafën për Vettingun Kryeministri Edi Rama ditën e sotme po mban një takim me kreun e Kuvendit Ilir Meta, kryetarin e Komisionit të Ligjeve F
Seanca për Vettingun, opozita bojkoton Konferencën e Kryetarëve Ministrja e Integrimit Europian, znj. Klajda Gjosha mori pjesë në aktivitetin e organizuar për lançimin e Programit të B
Berisha: Ja kush janë dy hanxharët e Ramës që do të bëjnë Vettingun Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në Facebook ka denoncuar dy emrat e rinj që ka zgjedhur kryeministri
Meta thërret të hënën Parlamentin, a do rikthehet PD për vettingun? Kreu i Kuvendit, Ilir Meta ditën e hënë do të mbledhë në seancë plenare Kuvendin. Shkak për këtë është bërë ngritja e ko
Paloka ironizon Ramën: Kërkon 1 milion vota për Vettingun, por protesta e PD-së... Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar ndaj nismës së qeverisë Rama për mbledhjen e 1 m
Bushati: Basha po bën “vetëvrasje” me Vettingun, falje për gabimet e Berishës Analisti Andi Bushati ka folur për kreun e opozitës, Lulzim Basha dhe kauzat e protestës së tij. Sipas Bushatit kreu i o
"Rroftë shoferi na Vlora", komentuesit thumbojnë Ramën për Vettingun (FOTO & VIDEO) Kryeministri Edi Rama prej disa ditësh po lobon fort për zbatimin e ligjit të Vettingut dhe Reformës në Drejtësi. Gj
Kryeministri mbështet peticionin për “Vettingun”: Shpëtojeni nga Basha dhe Berisha (VIDEO) Kreu i Qeverisë, Edi Rama ka publikuar një video-reklamë në profilin e tij në “Facebook” për reformën në drejtësi. Kr
Fatos Lubonja ironizon Vettingun: Si t’i thuash të mbyturit, kapu pas fijes së kashtës… Ditën e sotme në Tiranë zbarkoi Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit, organizëm i cili do të mbikqyrë zbatimin e ligjit
PD e akuzoi për Vettingun, largohet nga Shqipëria shefi i misionit të EURALIUS Shefi i misionit të EURALIUS largohet nga Shqipëria. Në 1 shkurt, kreu i Komisionit të Reformës në Drejtësi, Xhafaj njof
Shorti i Kuvendit për Vettingun, ja kush janë kandidatët (FOTO LAJM) Sot janë zbardhur emrat e kandidatëve të propozuar si anëtarë të këshillit që do të merret me zbatimin e vetingut në Shq
Gjyqtarët në rresht për vettingun, por zbatimi mund të jetë me të papritura Ligji i vettingut ka hyrë në fuqi, por zbatimi i tij mund të jetë me të papritura për shkak se ligji dhe vendimi i Gjyka
Kushtetuesja boton vendimin për "Vettingun", zbatimi fillon në shkurt Gjykata Kushtetuese e publikoi një muaj pas vendimmarrjes zbardhjen e vendimit që rrëzoi kërkesën e Partisë Demokratike
Kushtetuesja zbardh ligjin për Vettingun Gjykata Kushtetuese ka zbardhur vendimin në lidhje me ligjin për Vettingun, ku rrëzoi kërkesën e PD që kërkonte që ligji
Rama reagon për Vettingun: PD e vonoi, po se penguan dot! Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për ligjshmërinë e ligjit të Vettingut, duke hedhu
Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesën e PD-së për Vettingun Gjykata Kushtetuese rrëzoi sot kërkesën e Partisë Demokratike për ligjin e Vettingut. PD i kërkoi Gjykatës Kushtetue
Rama poston për Vettingun, komentuesit: Gjykatat, “bordello”, s’të le Meta ta zbatosh (FOTO LAJM) Kryeministri Rama ka bërë një postim të shkurtër në Facebook mbi pretendimet e demokratëve për përgjigjen e Komisionit t
Rama i përgjigjet me “dy gishta” pretendimeve të demokratëve për "Vettingun" (FOTO LAJM) Demokratike se Komisioni i Venecias nuk ishte shprehur mbi ligjshmërië e tij. Nëpërmjet Facebook, Rama tha se “Venec
Venecia publikon opinionin për Vettingun. Ja çfarë thotë për gjyqtarët Gjatë ditës së sotme Komisioni i Venecias ka shpallur opinionin me saj për ligjin e Vettingut. Një nga pesë pyetjet që G
Franca: S’ka kushte shtesë për integrimin, zbatoni Vettingun Edhe Franca konfirmon zyrtarisht se për Shqipërinë nuk do ketë kushte shtesë dhe se zbatimi i Vettingut është i rëndësis