999 rezultate për

vettingun

Shtëpi e dyfish pagë, si shteti shpërblen ata që kaluan Vettingun Shtatë gjyqtarët dhe prokurorët, të cilët kanë kaluar deri tani rrjetën e trefishtë të Vetingut, duke u konfirmuar në de
Gjyqtarja kalon vettingun, rikonfirmohet në detyrë Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka rikonfirmuar në detyë gjyqtaren e Gjykatës së Kurbinit, Marçela Shehu. Gjyqtarj
"Habemus" gjyqtar! Manjola Xhaxho kalon vettingun Gjyqtarja Manjola Xhaxho është nga të paktët gjyqtar që ka kaluar vettingun deri më tani, ndërsa një numër i madh të tje
E pastër! Prokurorja Fatjona Memçaj kalon me sukses Vettingun Prokurorja e Apelit Fatjona Memçaj ka kaluar procesin e Vettingut. Memçaj është rikonfirmuar në detyrën e saj. Gj
Rama flet për vettingun: Gjykatës e politikanë do të japin llogari Në një takim tek Amfiteatri tek liqeni artificial, Kryeministri Edi Rama, ka folur edhe një herë për Vettingun që po bëh
500 policë japin dorëheqjen, nuk pranojnë vettingun 500 punonjës të policisë nuk kanë pranuar t'i nënshtrohen vettingut duke dhënë dorëheqjen. Mësohet se punonjësit janë
La Fatos Nanon në burg, kush është gjyqtarja e "hekurt" që kaloi Vettingun Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon lënien në detyrë të gjyqtares së Gjykatës Kushtetuese Vitore Tusha e cila e
Kaloi me sukses Vettingun, Vitore Tusha kthehet në detyrë Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon lënien në detyrë të gjyqtares së Gjykatës Kushtetuese Vitore Tusha e cila e
Zbardhet dosja e "telefonit", kur dhe si u rekruatua sigurimsi që do bëjë vettingun (FOTO LAJM) Kozma Jano ishte një ndër kandidatët që i doli emri nga goglat për anëtar të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, por të d
Zbardhet drafti, si do të verifikohen të gjithë policët në kuadër të Vettingut Ministria e Brendshme ka përgatitur një projektligj për Vettingun në polici, që ndonëse është shpërndarë për mendim te g
Xhafaj nis vettingun në polici? Zbulohet kush do t'a zëvendësojë Haki Çakon Ka qenë i papritur vendimi për shkarkimin e kreut të Policisë së Shtetit, Haki Çako, ndërsa nuk janë dhënë detaje në lid
Ky është zv/ministri që do të bëjë Vettingun në Polici Një urdhër i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka lançuar Vetingun për punonjësit e Policisë së Shtetit, Gardës së
"4 klane dhe 20 familje mafioze", deputetja e PS huazon gjuhën e Donald Lu-së Deputetja socialiste Vasilika Hysi ka zgjedhur të huazojë fjalët e ambasadorit amerikan Donald Lu kur ka folur për krimi
Vasili thirrje Lu e Vlahutin: Shpëtoni Vettingun nga kontrolli i qeverisë! Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili i bën thirrje ambasadorit amerikan, Donald
Rama merr goditjen e radhës, Braçe shpërthen keq për Vettingun Erjon Braçe si rrallë herë më parë ka shpërthyer kundër Ramës dhe zhvillimeve të fundit në lidhje me procesin e Vettingu
Basha thirrje Ramës: Ndaje mendjen, o me bandat ose me drejtësinë Lulzim Basha ka dhënë një deklaratë për median, ku ka reaguar për herë të parë në lidhje me zhvillimet e fundit për Vett
Shkurtohet numri i punonjësve për Vettingun, Tahiri nuk voton fare Pasi bënë debat për disa orë për sa i përket numrit të punonjësve të vetingut, Komisioni i Ligjeve ka marrë vendimin për
Meta mbledh KLD, ja çfarë vendos për vettingun Këshilli i Lartë i Drejtësisë është mbledhur sot nën drejtimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Mbledhja nisi
Ndreu flet për reformën në drejtësi: Përfshin vettingun për politikanët Pritet që pas reformës në drejtësi, pas gjyqtarëve dhe prokurorëve, pas vetingut në polici radhën do të kenë politikanët
Noka: Rama e përdhosi vettingun duke bërë Fatmir Xhafën ministër të rendit Në pozicionin e deputetit dhe ish-Ministrit të Brendshëm, Flamur Noka, në një deklaratë për mediat shkruan se vettingu n