999 rezultate për

vetme

Kosem, intrigat e gruas së vetme që sundoi në Perandorinë Osmane Sulltanesha Kosem ishte një grua që nuk e pranoi pozitën e saj si vejushë në oborrin osman, dhe në vend të kësaj pozite,
Mediat greke: Emër i përbërë në një fjalë të vetme Emër i ndërlikuar, por në formë të një fjale të bashkuar, për të gjitha përdorimet propozon Athina në Projekt-marrëveshj
Marek Hamsik mungesa e vetme për Napolin sonte ndaj Romës Marek Hamsik mbetet në dyshim për ndeshjen e sotme ndaj Romës, por kjo mund të jetë ndeshja e tij e parë në Serie A që h
Kjo është fjalia e vetme që pengonte ratifikimin e demarkacionit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka sqaruar ndryshimin që ka pësuar marrëveshja e nënshkruar mes dy kryeministra
Halla e Noemit përlot me fjalët: E bukura ime nuk jeton më! (FOTO LAJM) Pas disa ditësh luftë me jetën, vajza e vetme e mbijetuar nga familja Preka, humbi jetën. Noemi u nda nga jeta sot, d
Shkolla e vetme shqipe në Ohër me drejtor të ri! Drejtor i ri në shkollën e vetme ku mësohet në gjuhën shqipe “Vëllazërim-Bashkimi” në Ohër është emëruar Xhemal Mehmed n
Rozana Radi tregon gjënë e vetme në jetë për të cilën nuk është krenare Ajo është përpjekur të jetë pjesë e cdo gjëje por, ka dicka për të ilën Rozana nuki është krenare. E ftuar këtë javë
Klaudia e zhveshur në vaskë tregon si festoi e vetme, fansat e nxjerrin bllof Që prej ndarjes nga bashkëshorti Albi Nako, Klaudia Pepa është në qendër të vëmendjes nga ana e mediave rozë. Ajo ësh
"Jam e vetme prandaj jam gjallë", habit gruaja më e vjetër në botë (FOTO LAJM) Gruaja më e vjetër në botë, e cila jeton duke pirë vezë të freskëta dhe biskota po feston ditëlindjen e 117-të. Emma
Nacionalistët maqedonas paralajmërojnë Xhaferin: Kujdes se çfarë po flet "Maqedonia e vetme" shpreh shqetësim nga siç thonë, deklaratën kërcënuese të kryeparlamentarit Talat Xhaferi lidhur me l
Varësia nga duhani, studimi: Dëmin e bën edhe një cigare e vetme Ulja e numrit të cigareve nuk ndihmon shumë në reduktimin e rrezikut të sëmundjeve të zemrës. Në mënyrë që strategjia të
Trump thyen shpresën e vetme të shqiptarëve: Jo më Lotari Amerikane! Ashtu si gjatë fushatës, Trump po bën një lojë të fuqishëm kundër Lotarisë Amerikane e cila çdo vit dërgon drejt SHBA-së
Valbona Mema prek me fjalët: Tatuazhin e bëra kur mbeta e vetme (VIDEO) Këngëtarja e muzikës popullore Valbona Mema ka folur për hërë të parë në lidhje me tatuazhet e bëra në trupin e saj në e
Shqiptarja e vetme që ka avion privat (FOTO LAJM) Emina Çunmulaj, modelja e njohur shqiptare, e martuar me miliarderin Sam Nazarian, ka kënaqësinë që ta përdorë sa herë t
Punto Pelota tregon alternativën e vetme që ka Reali për t’a transferuar Hazard Para disa ditëve ishte vet babai i Eden Hazard, Thierry ai që ngriti alarmin në Chelsea kur tha se djali i tij nuk po ri
STATISTIKË / Këto janë dy skuadrat e vetme që kanë shënuar 50+ gola në kampiont (FOTO LAJM) Sapo ka përfunduar edhe gjysma e sezonit në top-5 ligat e mëdha evropiane, ku disa skuadra kan habitur me performancat e
Ushtare me bikini, kjo është studentja që po lufton rusët në Ukrainë (FOTO LAJM) Studentja e gazetarisë, Polina Kravchenko, 23 vjeçare nga Ukraina, u bashkua me ushtrinë ukrainase si femra e vetme në t
Klubet e vetme që nuk kanë humbur këtë sezon futbollistik 2017/18 Manchester City, Barcelona dhe Atletico – janë tri klubet e vetme që pa humbje këtë sezon. Serie A, La Liga, Premier
NATO: Emri nuk është pengesa e vetme për anëtarësimin e Maqedonisë! Samiti i ardhshëm i NATO mbahet në korrik, por lista e mysafirëve që tani është lëndë e vëmendjes për shkak se në ngjarj
Kjo është femra e vetme, të cilën Cristiano Ronaldo nuk e mposht dot Cristiano Ronaldo, i cili sipas Forbes është futbollisti më i paguar me 93 milionë dollarë këtë vit në fitime, u rrit du