999 rezultate për

vetevendosje

A do të marrë Dauti ndonje votë nga "të larguarit" Daut Haradinaj si duket ka nisur një mision lobimi tek deputetët që janë deklaruar kundër marrëveshjes së kufirit me Mal
Kurti- Haradinajt: Nëse nuk e voton demarkacionin të japim këtë ofertë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka bërë thirrje Kryeministrit Ramush Haradinaj që të heqë dorë nga ratif
Vetëvendosje frikësohet nga Haradinaj, kjo është metoda për ndaljen e demarkacionit Me të dalë në foltoren e Kuvendit, shefi i DP të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca thirri deputetët e Vetëvendosjes t’ia dër
Deputeti i VV-së e provokon Donikën Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë filluar të hyjnë në sallën e Parlamentit. Ndër ta janë edhe deputetët e AAK-së.
Vetëvendosje tregon nëse do të hedhin gaz lotsjellës Nesër është thirrur seanca e Kuvendit të Kosovës, në të cilën do të votohet ratifikimi i marrëveshjes për ratifikimin e
Vetëvendosje shpërndan foto të pushimeve luksoze të djalit të Hashimit Aktivistë të Vetëvendosjes kanë nisur sot një aksion të shpërndarjes së billbordeve nëpër rrugët kryesore të Prishtinës
Ky është personi që zëvendëson Shpend Ahmetin në Vetëvendosje Arben Vitia është përzgjedhur nga Vetëvendosje si kandidat për të udhëhequr Partinë në Prishtinë. Planifikojnë me të një
Hoxha akuzon Vetëvendosjen dhe Albin Kurtin për vetëvrasjen e Astrit Deharit Ish-ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, që tash mban postin e ministri për Integrime Evropiane, ka reaguar në Kuvend,
Përleshje ndërmjet deputetëve të PDK-së dhe të Vetëvendosjes Në interpelancën për Rastin Dehari në Kuvendin e Kosovës, debati i ashpër gati ka eskaluar në përleshje fizike ndërmjet
Vetëvendosje e pavendosur nëse do të jetë nën urdhrat e Shpendit Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti nuk e ka shumicën në Kuvendin Komunal të Prishtinës pas largimit nga lëvizja “Vetëve
Sot Haradinaj jep llogari para deputetëve të Vetëvendosjes Interpelanca e kryeministrit Ramush Haradinaj, sipas kërkesës së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, lidhur me
Dardan Sejdiu: Mes Vetëvendosjes ka humbur mirëbesimi Shefi i Grupit më të ri Parlamentar në Kuvendin e Kosovës, që u nda nga Vetëvendosje, Dardan Sejdiu, ka thënë se në katë
Të pakënaqurit fillojnë luftën, kërkojnë 420 mijë euro nga Vetëvendosje Dymbëdhjetë deputetët e dorëhequr të Lëvizjes Vetëvendosje, që tanimë kanë krijuar Grupin e Ri parlamentar, po i kërkojn
Ymeri shfqet me mjekër në kuvend Visar Ymeri, tash i larguar nga Lëvizja Vetëvendosjes, ka ndryshuar pamjen, nga ajo që jemi mësuar zakonisht ta shohim.
Deputetët e VV-së edhe pas ndarjes nuk rehatohen Votimi në Kuvend zgjati për pak minuta sepse deputetët e Vetëvendosjes nuk po mund të rehatoheshin në ulëset e tyre. Pas
Mblidhet Kryesia e Kuvendit, miraton ndarjen e VV Me kërkesë të deputetëve të dorëhequr nga Vetëvendosje, Kryesia e Kuvendit pritet të mblidhet sot në ora 18:00 në një mb
Me kaq deputetë ngeli Vetëvendosje në kuvend Gati është përgjysmuar numri i deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje. Nga 32 vende sa kishte kjo parti në Kuvendin e Ko
Të pakënaqurit largohen nga grupi parlamentar i Vetëvendosjes Grupi i deputetëve të dorëhequr nga Lëvizja Vetëvendosje, tanimë edhe zyrtarisht është ndarë nga Grupi Parlamentarë i kë
Ky është personi që do të drejtojë Vetëvendosjen në Prishtinë Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje, në mbledhjen e saj të fundit, ka zgjedhur për Koordinator të Qendrës së Prishtinës, anë
VV kërkon zgjedhje të parakohshme, harron krizën që e ka kapluar Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se Kuvendi i Kosovës, institucioni më i lartë dhe i rëndësishëm i Republikës sonë parlamen