999 rezultate për

vetevendosje

E konfirmon vetë, një serb i bashkohet Vetëvendosjes Bojan Bozovic, duket se është anëtari më i ri i partisë së Albin Kurtit, Lëvizjes Vetëvendosje (VV). VV në zgjedhjet
Marshimi i "Vetëvendosjes" me 28 Nëntor në Tiranë, Albin Kurti jep detaje Albin Kurti është pyetur mbrëmjen e sotme për marshimin e paralajmëruar nga qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë me
Vetëvendosje marshon në Tiranë më 28 nëntor, në krye të kërkesave bashkimi kombëtar Vetëvendosje ka paralajmëruar një marsh kombëtar më 28 Nëntor, të cilit i janë bashkërenduar edhe disa kërkesa që në kry
Vetëvendosja ndryshon statutin, Kurti mbetet kryetar i partisë Me statutin aktual të Lëvizjes Vetëvendosje, nëse kreu i VV’së bëhet kryeministër shteti, duhet ta lirojë pozitën e kreu
Pika e nxehtë e negociatave LVV – LDK Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kos
Vetëvendosja njofton për një tubim në Bruksel Lëvizja Vetëvendosje s’e ka asnjë dyshim se Albin Kurti do të bëhet Shef i Qeverisë së re në koalicionin me Lidhjen Demo
Lëvizja Vetëvendosje paralajmëron Nismën: Harrojeni Qeverinë Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosjes, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, ka paralajmëruar se vendi mund të shkojë sërish në zgj
Vjosa Osmani: Koalicionin me Vetëvendosjen e vendosi populli i Kosovës Shumë shpejt duket se Kosova do të ketë qeverinë e re. Vjosa Osmani, në një intervistë për emisionin Opinion tregoi se g
A do të hyjë Nisma në Qeveri? Isa Mustafa thotë se për këtë vendos Vetëvendosje Vendimi i PZAP-së për anulimin e votave të ardhura nga Serbia, e lë LDK-në pa një deputet. Isa Mustafa, kryetari i kë
Vetëvendosje reagon sërish kundër Bashkisë Tiranë: Mos t'i marrë kritikat si personale Kryetari i bordit të Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, Enis Sulstarova, ra reaguar kundër qëndrimit të Bashkisë së Tira
Të martën nënshkruhet marrëveshja për qeverinë e re Të martën, Lëvizja Vetëvendosje e Lidhja Demokratike e Kosovës do ta nënshkruajnë marrëveshjen për formimin e Qeverisë s
Nesër takim, këto janë temat që do t’i diskutojnë LDK e Vetëvendosje Grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nesër në mesditë vazhdojnë takimet ku do të dis
Njihuni me deputeten 32-të të Vetëvendosjes Arta Bajralija nga Kamenica është deputetja e 32-të më e votuar e Lëvizjes Vetëvendosje, e cila i bashkëngjitet 31 deput
Dje u përplasën, sot takim mes LDK dhe VV Sot pritet të mbahet takimi i radhës mes grupeve punuese të Lëvizje Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në p
Rrëfimi i Atdhe Arifit: Këto ëndrra kishte Astrit Dehari (VIDEO) Aktivisti i Vetëvendosjes, Atdhe Arifi, në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini ka rrëfyer për
Mustafa: Nëse nuk pajtohemi me VV, LDK shkon në opozitë Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka folur rreth bisedimeve me Lëvizjen Vetëvendosje për koalicionin e
Kosovë, vendoset mos numërimi i votave nga diaspora Në Kosovë, Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa vendosi sërish që të mos numërohen votat e ardhura nga diaspora ja
Vjosa Osmani: LDK-ja e VV-ja s’do të dialogojnë me Serbinë për territore Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se koalicioni me Lëvizje
E FUNDIT/ Albin Kurti në Tiranë, takim "kokë më kokë" me Ramën Kreu i lëvizjes së Vetëvendosjes Albin Kurti ka mbërritur në kryeministi ku është pritur nga Edi Rama. Ky është takim
Çfarë do të diskutojnë Rama dhe Kurti? Lideri i Vetëvendosjes zbulon detajet Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kryeministri i ardhshëm i Kosovës, Albin Kurti, ka konfirmuar zyrtarisht se do të udh