999 rezultate për

vetevendosje

Voton Kurti, ka një porosi për të pakënaqurit Kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka votuar në qendrën e votimit në shkollën fillore “Naim Fr
Fillon votimi në Vetëvendosje Ne selinë e Lëvizjes Vetëvendosje në Arbëri ka nisur votimi për kryetarë të këtij subjekti politik. Aktivistë të kësa
Sot nga kjo orë mund të votoni në zgjedhjet e Vetëvendosjes Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, sot do të votojnë për të zgjedh kryetarin e ri.Në garë është vetëm një kanditat dhe
Visar ymeri nuk e përjashton mundësinë e krijimit të një partie të re Ish-kryetari i VV, Visar Ymeri nuk e ka përjashtuar mundësinë e krijimit të një partie të re. Ymeri këtë muaj u dorëhoq
Ymeri: Dhashë dorëheqje, sepse Kurti është bërë njeriu i vetëm në Vetëvendosje Ish-kryetari i Vetëvendosjes Visar Ymeri, ka kritikuar qasjen e përdorur nga kryetari i zgjedhur i këtij subjekti Albin
Visar Ymeri tregon pikënisjen e sherrit në Vetëvendosje Visar Ymeri ka thënë se problemet në Vetëvendosje kanë nisur nga tetori i vitit të kaluar. Ai ka thënë se që nga ajo koh
Shpend Ahmeti kundër platformës së Albin Kurtit për Vetvendsojen Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh kryetar i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka folur rreth kandidimit të
Zgjidhet kryesuesi i kuvendit në Prishtinë, nuk është nga Vetëvendosje Kandidati i Lëvizjes për Bashkim, Agim Kuleta, është zgjedhur kryesues i Kuvendit Komunal të Prishtinës. Ai është vot
Fitore Pacolli pyet Molliqajn: Pse nuk po largohesh nga Vetëvendosje Deputetja e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli, ka thënë se grupi i të dorëhequrve nga kjo parti bashkohet vetëm rreth kërkes
Dorëheqja e radhës në Vetëvendosje, largohet Donika Bujupi Donika Kadaj Bujupi është deputetja e radhës nga Lëvizja Vetëvendosje që ka hequr dorë nga të gjitha pozitat në kryesinë
Liburn Aliu: Do përpiqemi të ruajmë çdo anëtar të Vetëvendosjes Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Liburn Aliu pas daljes nga mbledhja e kryesisë së Vetëvendosjes ka shprehur optimizëm p
Donika Kadaj-Bujupi braktis mbledhjen e VV Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosjes, Donika Kadaj- Bujupi e ka braktisur mbledhjen e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëv
Mbledhja në Vetëvendosje pritet të zgjasë deri në orën 22:00 Kryesia qendrore dhe Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje janë duke mbajtur mbledhjen e përbashkët. Takimi që ka
Sejdiu thotë se nuk e lëshon postin e deputetit Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu, i ka përgënjeshtruar raportimet se do të japë dorëheqje nga pozita e de
Kurti: E falenderoj Ymerin, nuk heqim dorë nga bashkimi kombëtar Kandidati për kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti po shpalos platformën e tij para anëtarëve të partisë. Ai
Shpendi dhe Qëndroni nuk marrin pjesë në tubimin e Albin Kurtit Albin Kurti i ka mbledhur anëtarët e degëve dhe strukturat e Lëvizjes Vetëvendosje për të prezantuar platformën e tij. N
Fitorja e Shpendit po bëhet si e Pirros, e jep edhe kryesuesin e kuvendit Lëvizja për Bashkim dhe Shpend Ahmeti si kryetar i Prishtinës dhe nënkryetar i Lëvizjes Vetëvendosje kanë arritur sonte
Vetëvendosje ka një njoftim për anëtarët Lëvizja Vetëvendosje do të fillojë zgjedhjet e brendshme, të dielën do të mbajë mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Pris
KOMENT/ Tregoni të vërtetën pse nuk e doni Albin Kurtin Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Tashmë situata në partinë Lëvizja Vetëvendosje është kthyer në një skenë tragjediko
Deputeti jep dorëheqje, thotë se Albin Kurti e ka quajtur idiot Deputeti Frashër Krasniqi, ka dhënë dorëheqje nga pozita e delegatit të Këshillit të Përgjithshëm dhe çdo pozitë tjetër