999 rezultate për

vetevendosje

Shqipe Pantina flet nëse ka raste të ngacmimit seksual në Vetëvendosje Albin Kurti dhe pjesëtarët e tjerë të Lëvizjes po zotohen që çështja gjinore do të jetë një ndër shtyllat e funksionimit
Albin Kurti flet për ngacmime seksuale në Vetëvendosje Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka pohuar se në organizatën që ai drejton ka pasur raste kur janë keqtraj
Dardani zbulon informacione sekrete nga mbledhja e Vetëvendosjes Ish-sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, ka thënë se kryetari i ri i partisë, Albin Kurti, në
Molliqaj e thotë edhe këtë: Albini është i rrezikshëm nëse bëhet kryeministër Ish-sekretari organizativ i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, ka thënë se kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka qasje
Fisi: Nuk i thuhet `babë` Albin Kurtit por atij që të ka q* nanën Deputeti i LVV-së, duket se nuk ka të ndalur me luftën kundër atyre që kanë filluar ta sulmojnë së fundi. Nuk i inter
Zihen keq Fisniku me Avni Zogianin Përplasjet brenda zyrtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë të ndalur. Kriza për mospajtime në mes tyre veç po zhvillo
KOMENT/ Të pakënaqurit po e sulmojnë Vetëvendosjen me ``qetësi dhe dashni`` Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Tashmë duket që zënkat në Lëvizjen Vetëvendosje nuk kanë kthim prapa dhe vetëm një m
Pantina rrëfen momentin kur Albin Kurti vendosi të kandidojë për kryetar (VIDEO) Intervista e ish-kryetarit të Vetëvendosjes, Visar Ymeri, në një emision në televizion e kishte shtyrë Albin Kurtin të m
Pantina: Vështirë se i zgjidhim problemet në Vetëvendosje Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Shqipe Pantina, ka folur për herë të parë për zhvillimet që e kanë bërë atë të j
Vetëvendosje merr mbi 1 milon euro nga KQZ Në mbledhjen e sotme të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve është përcaktuar lartësia e mjeteve nga Fondi për mbështetjen e
E FUNDIT/ Kërkesa për shfuqizimin Gjykatës Speciale dërgohet në Qeverinë e Kosovës Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka marrë vendim që t'i shkojë Qeverisë së Kosovës. Shefi i grupit parlamentar të Vetëve
Rezultatet e VV, Albin Kurti merr 98.82% të votave Lideri suprem i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti është rizgjedh në krye të VV’së. Në zgjedhjet e sotme për kryetar part
Avni Zogiani tallet me Dukagjin Goranin Ish-kandidati i VV-së për Kryetar të Fushë Kosovës, Avni Zogiani është tallur me deputetin e VV’së, Dukagjin Goranin. Ka
Aliu: Reforma pati sukses në Vetëvendosje Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se dalja në zgjedhjet për kryetar të kësaj lëvizje është më e ma
Njëri nga drejtorët e Shpend Ahmetit përdori votën në Vetëvendosje Votimi në zgjedhjet e brendshme të Lëvizjes Vetëvendosje vazhdon i rregullt”, thuhet në njoftimin zyrtar të partisë. Por
Zbulohet kush qëndron prapa portalit satirik Pampress? Pampress gjatë ekzistencës së tij ka ofenduar dhe ka shpifur çdo kënd, duke mos treguar asnjëherë se kush është kryereda
Voton Rexhep Selimi Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka kryer obligimin e tij si anëtar i LVV-së, derisa ka votuar për kryeta
Voton Kurti, ka një porosi për të pakënaqurit Kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka votuar në qendrën e votimit në shkollën fillore “Naim Fr
Fillon votimi në Vetëvendosje Ne selinë e Lëvizjes Vetëvendosje në Arbëri ka nisur votimi për kryetarë të këtij subjekti politik. Aktivistë të kësa
Sot nga kjo orë mund të votoni në zgjedhjet e Vetëvendosjes Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, sot do të votojnë për të zgjedh kryetarin e ri.Në garë është vetëm një kanditat dhe