999 rezultate për

vetevendosje

Kurti: Të jemi të hapur, të pranojmë kritikat Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka mbajtur fjalimin e tij të parë prejse është rizgjedhur kryetar i parti
Kuvendi miraton rekomandimet e Vetëvendosjes Deputetët kanë miratuar Rekomandimet e paraqitura nga Lëvizja Vetëvendosje rreth dënimit të aktivistëve të saj, pas deba
Rinisin dorëheqjet në Vetëvendosje Edhe kryetari i qendrës së Vetëvendosjes në Lipjan ka dhënë dorëheqje. Selatin Retkoceri ka dhënë dorëheqje të pakthy
Pantina: Këtë muaj vendosim, është opsion partia e re Grupi i të pakënaqurve brenda lëvizjes “Vetëvendosje”, të cilit i prin ish-sekretari Dardan Molliqaj, brenda këtij muaji
Takohen O’Connell-Kurti, kjo është arsyeja Ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell ka vizituar sot Lëvizjen Vetëvendosje, ku ka zhvilluar një takim me kr
Vetëvendosje publikon pamje nga dëmtimi i zyrës Zyrat e Vetëvendosjes në Kamenicë u sulmuan me gurë gjatë ditës së sotme. Nga ky sulm përveç dëmeve materiale nuk ësh
Sulmohen zyrat e Lëvizjes Vetëvendosje Zyrat e Vetëvendosjes në Kamenicë u sulmuan me gurë gjatë ditës së sotme. Nga ky sulm përveç dëmeve materiale nuk ësh
Vetëvendosje paralajmëron protesta kundër qeverisë Haradinaj (VIDEO) Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca në një konferencë të përbashkët me kryetarin e VV-së
Avdullah Hoti dhe Ismajl Kurteshi do të rrëzojnë Ramush Haradinajn me protesta Qeveria PDK-AAK-NISMA-AKR dhe Lista serbe, shumë shpejt mund të përballet me protesta nga opozita. Dy partitë opozita
Ende nuk ka shkuar në kuvend kërkesa për ndarje të Vetëvendosjes Kuvendi i Kosovës nuk e ka pranuar kërkesën përmes së cilës raportohet se tashmë të dorëhequrit nga Lëvizja Vetëvendosje
Heshtje, të pakënaqurit pranojnë kushtet e Albin Kurtit? NgaErvin Shkulaku/KOMENT Për ditë me radhë të pakënaqurit në Lëvizjen Vetëvendosje zunë faqet e para të mediav
Këto janë zgjidhjet e Vetëvendosjes kundër ndotjes së ajrit Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu është shprehur në lidhje me zgjidhjen e ndotjes së ajrit në Prishtinë. A
Vetëvendosje ulet e analizon vendimin e Gjykatës Speciale që e kanë bërë të tjerët Gjykata Speciale dhe tendenca për shfuqizimin e saj, ishin temë që u diskutua në tryezën “Dhomat e specializuara dhe rap
I doli emri në partinë e re, Bogujevci tregon nëse do të largohet nga VV Lista me emrat e ish-anëtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të atyre aktualë, të cilët pretendohej se do krijonin partin
Të dorëhequrit e Vetëvendosjes në prag të krijimt të partisë së re Burime brenda VV’së kanë siguruar dokumente që paraqesin ndarjen në këtë parti tashmë me emra dhe mbiemra, ndonëse zyrta
Gorani kërkon ndarje paqësore në Vetëvendosje Dukagjin Gorani dhe Dardan Molliqaj kishin bërë kërkesë zyrtare në Vetëvendosje që të ndaheshin në mënyrë paqësore. Por,
Vjen dorëheqja e radhës në Vetëvendosje Në Lëvizjen Vetëvendosje dorëheqjet nuk kanë të ndalur. Pak minuta më parë, pas 13 viteve punë në Lëvizjen Vetëvendosje
Nol Nushi dhe Valdrin Ahmeti flasin për drogën dhe orgjinë në Vetëvendosje Pas deklaratave për ngacmime seksuale brenda Lëvizjes Vetëvendosje, krahas skandaleve të mëdha për të cilat po përflitet
E pandershme të flitet për skandalet seksuale të VV-së në kuvend Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Sami Kurteshi tha se po tentohet të relativizohet kërkesa për interpelancë lidhur me gj
Bilalli godet rëndë Vetëvendosjen, përmend orgjinë seksuale dhe barin Bilall Sherifi, shefi Grupit Parlamentar të Nismës për Kosovën ka komentuar kërkesën e LDK-së ndaj kryeministrit Ramush