999 rezultate për

vetevendosje

Gjykata Kushtetuese shuan shpresat e Vetëvendosjes për Demarkacionin Gjykata Kushtetuese ka vendosur se Ligji për Ratifikimin e Demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi nuk është në kundër
Vetëvendosje kërkon shkarkimin e Aida Dërgutit si nënkryetare e Kuvendit Më 26 prill do të mbahet interpelanca për kontratën ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Contour Global për çështjet e çmimi
Vetëvendosje kërkon shkarkimin e Aida Dërgutit Ish deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje dhe nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës në emër të Vetëvendosjes, aktualisht depute
Raporti i Progresit kritikon Vetëvendosjen për gazin lotësjellës në Kuvend Sot Komisioni Evropian ka publikuar Raportin e Progresit për Kosovën. Në mesin e shumë problemeve në raport është the
Ymeri: Shumë shpejt do të dalim me parti të re politike Grupi i Deputetëve të Pavarur (GDP), pritet që së shpejti të dalin me subjekt të ri politik. Në emisionin “Debat Plus
Dërguti: Përçarja ne Vetëvendosje nuk filloi nga sharja ime Deputetja e Grupit të Pavarur të Deputetëve të Pavarur (GDP), Aida Dërguti ka theksuar se problemet në Lëvizjes Vetëvend
Matoshi: Deputetja e VV-së gënjen pa iu dridhur qerpiku Këshilltari politik i kryeministrit të Republikës, Ramush Haradinajt, Halil Matoshi ka thënë se Lëvizja “Vetëvendosje” p
Zeka: Gënjeshtër e kulluar, turp për Vetëvendosjen Deputeti i Nismës Social Demokrate, Milaim Zeka, ka reaguar ashpër ndaj deputetes së VV-së, Fitore Pacolli. Zeka e quan
Vetëvendosje ngre një piramidë para qeverisë Lëvizja Vetëvendosje përmes një aksioni të zhvilluar sot para objektit të qeverisë së Kosovës, ka paraqitur një piramidë
Shtohen përplasjet mes Vetëvendosjes dhe Shpend Ahmetit Shpend Ahmeti po akuzohet nga Vetëvendosje se është vënë në shërbim të grupit të deputetëve të pavarur dhe jo në shërbim
Çfarë po gatuhet, pas Thaçit Rama bën bashkë Kurtin dhe Limajn (FOTO LAJM) Tirana sot ka qenë e blinduar nga qindra forca policie për shkak se pritet të jepet vendimi për 23 të arrestuarit në pro
Vetëvendosje lëshon akuza të rënda ndaj Shpend Ahmetit Grupi i Këshilltarëve të Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, kanë hedhur kritika ndaj kryetarit të Komunës, Shpend Ahmet
Krasniqi: Thaçi të sjellë fakte nëse Vetëvendosje financohet nga Irani Ish-kryekuvendari i Kosovës, Jakup Krasniqi, ka thënë se konferenca e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, ishte skandal
Ndarja e Vetëvendosjes qetëson Haradinajn, "Të Pavarurit" nuk guxojnë Koment nga Ervin Shkulaku Me largimin e Listës Serbe nga qeveria dhe kuvendi, duke u bazuar në numra kryeminis
Shqipe Pantina nuk e duron as në letër emrin Vetëvendosje Në Komisionin për Buxhet dhe Financa, është ftuar të raportojë ministri i Financave, Bedri Hamza. Deputetes së Grupit
Dyshimi i Vetëvendosjes për skenar në arrestimin e Gjuriqit Miti i paprekshmërisë dhe i mosarrestimit të zyrtarëve serbë, në rastet kur paligjshëm futen brenda territorit të Kosovë
Sot është ditë e veçantë për Kurtin dhe Vetëvendosjen Deputeti më i votuar në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit, Albin Kurti ka një ditë të veçantë. Lideri i Lëvizjes Ve
Fillon seanca ndaj deputetëve të arrestuar Ka filluar seanca për caktimin e masës së sigurisë ndaj shtatë deputetëve të Vetëvendosjes. Deputetët e ndaluar të Ve
Asambleistja hidhëron Vetëvendosjen Asambleistja e lëvizjes Vetëvendosje, në Komunën e Gjilanit, Festa Shabani, nga sot do të vazhdojë punën si asamblesite
Ndodh edhe kjo, PDK-ja mbështet kërkesën e Vetëvendosjes Në seancën e sotme parlamentare në të cilin ishte paraparë miratimi i rekomandimeve për interpelancën rreth rastit Dehar