999 rezultate për

vetevendosje

Arrestohet për trafik heroinë Kryesuesi i një Qendre të Vetëvendosjes (FOTO LAJM) Kryesuesi i Këshillit së Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Belgjikë, Rediart Cankja, anëtari i Partisë Kristiane Demok
Vetëvendosje reagon zyrtarisht kundër Vuçiçit Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate për media ka reaguar rreth vizitës së presidentit serb Aleksandar Vuçiç në Ko
Një parti në Serbi merr emrin "Vetëvendosje" Grupi politik i Sulejman Ugljaninit pak ditë më parë njoftoi pjesëmarrjen e tyre në zgjedhjet për Këshillin Kombëtar Bos
Vetëvendosje bën thirrje për protesta Kryetari i degës së Vetëvendosjes në Istog, Agron Avdijaj ka bërë të ditur se partia ku merr pjesë është gati për protes
Veseli: Vetëvendosje të mos merret me bashkim kombëtar por t'i bashkohet Thaçit në dialog Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se nuk do të ketë ndarje të Kosovës, por ka ftuar Levizjen Vet
Haskuka i Vetëvendosjes me paratë e qytetarëve blen laptop 1 mijë euro Partia duket si është në të vërtetë kur merr pushtetin dhe këtë po e shohim te Lëvizja Vetëvendosje. Populli asnjëher
Kurti denoncon tek gjermanët planin e Hashimit për ndryshimin e kufijve Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, u ka thënë disa deputetëve gjermanë se ideja për shkëmbim territoresh me Serbinë ës
Lirohet deputetja e Vetëvendosjes Deputetja e lëvizjes Vetëvendosje, Saranda Bogujevci, është liruar nga arresti pak orë pasi ishte shoqëruar në polici pë
Arrestohet deputetja e Vetëvendosjes Para stacionit kryesor të Policisë së Kosovës, dhjetëra aktivistë të VV-së kanë hedhur ngjyrë të kuqe drejt ndërtesës dh
Inatçinjtë e Vetëvendosjes, nuk i shkuan ish-kryetarit të tyre në fatkeqësi Lëvizja Vetëvendosje e ka injoruar varrimin e babait të Visar Ymerit. Asnjë prej drejtuesve të lartë të partisë nuk mori
Policia arreston shtatë aktivistë të Vetëvendosjes Vetëvendosja ka konfirmuar se mbrëmë janë arrestuar shtatë aktivistë të saj, të cilët shkruanin parulla kundër dhunës nd
Me shumicë votash shkarkohet asambleisti i Vetëvendosjes Asamblisti i Vetëvendosjes, Egzon Azemi është shkarkuar nga Bordi i Aksionarëve të Ndërmarrjes Publike banesore nga Asam
Vetëvendosje sulmon Thaçin: Tradhëtar Lëvizja Vetëvendosje ka sulmuar presidentin Hashim Thaçi duke e quajtur tradhtar. Sipas partisë së Albin Kurtit Thaçi po
Vetëvendosje kritikon qeverisjen e Shpend Ahmetit në Prishtinë Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës i gëzohet çdo projekti të realizuar në të mirë të qytetarëve të P
PSD nxjerr fytyrën e vërtetë të Vetëvendosjes dhe LDK-së Partitë politike opozitare ndonëse deklarohen të gatshme për ngritjen e mocioni për rrëzimin e qeverisë “Haradinaj” ato
Dërguti akuzon Vetëvendosjen se po favorizon Hashim Thaçin Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, njëherësh deputetja e Partisë Social Demokratike (PSD), Aida Dërguti ka folur rreth
Dardani ia nxjerr të vërtetën Tinka Kurtit, ajo e fyen rëndë Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Tinka Kurti e ka quajtur tradhtar dhe të parëndësishëm anëtarin e Partisë
Përsëri reagime, Labi do t'i bashkohet Vetëvendosjes? Lëvizja Vetëvendosje pak më parë, përmes anëtarit të saj, Erzen Vraniqit mohoi se dikush nga ky subjekt të ketë biseduar
Vetëvendosje përpiqet ta ndalojë Thaçin me fjalë Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se Hashim Thaçi është personi që i ka sjell më së shumit dë
Shpendi mbledh partitë në takim, vetëm serbët e bojkotojnë Ka filluar tryeza e partive politike e thirrur nga Partia Socialdemokrate (PSD). Në këtë tryezë po marrin pjesë përfa