999 rezultate për

veta

Mathieu po i bën kritikët të “kapërdijnë” fjalët e veta Rafael Marquez në verën e vitit 2014, pati thënë me skepticizëm: “Nuk mendoj se ai ka profilin e duhur për të luajtur te
"Letërnjoftimet e falsifikuara", Prokuroria: Janë gjetur mbi 10 mijë biseda telefonike në kompjuterin e të dyshuarit Pesë ditë pasi janë zbuluar materialet për falsifikim prokurorët kanë dalë me informata që ndoshta janë gjetur në një p
Kosovarët, "kampionë" për trafikim refugjatësh Ne periudhen janar-tetor, në Zvicër janë kapur afërsisht aq kontrabandistë refugjatësh sa në gjithë vitin 2014 ndërsa në
Sony procesorë për pajisjet e veta Xperia Sony ka vendosur që të krijojë procesorët e vet për t’i përdorur tek telefonat dhe tabletët Xperia, dhe të shkëputet nga
Ja sa kosovarë jetojnë në Zvicër Numri i të huajve me qëndrim të përhershëm në Zvicër gjatë nëntë muajve të deritashëm të këtij viti është rritur për 54.
Ja si duket baza ushtarake e Rusisë në Siri (FOTO LAJM) Furra buke, sauna të lëzisshme dhe avionë jo dhe aq të rinj. Këto janë pamjet e para nga baza ajrore ruse në Siri, prej
Briselda e "çuditshme" para kamerave (FOTO LAJM) Briselda Shehaj sot në konferencë për mediat, përveç faktit se ka folur për aksionin kundër informalitetit, ka dhënë edh
Ahmeti: BDI ka opsionet e veta për daljen nga kriza (VIDEO) Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, në një prononcim për mediat, është shprehur se partia që ai drejt
Maqedonia urdhëron bankat e veta t’i tërheqin paratë nga Greqia Maqedonia i ka urdhëruar bankat e veta që t’i tërheqin parat e veta nga bankat e Greqisë dhe të ndërmarrin “masa paranda
Kosova ishte e lumtur se shpëtoi nga krimet serbe, tani bllokon Gjykatën për krimet e veta Drejtori ekzekutiv i "Human Rights Watch", Kenneth Roth, i ka kushtuar një postim në profilin e tij në Twitter mosvotimi
Bëhet me shtëpi dhe do të ecë me këmbët e veta pas 55 vjetësh (FOTO LAJM) Kjo është historia e dhimbshme e Hamëz Rashitit, 61-vjeçarit nga nga Vërbica e Zhegocit. Prej shumë vitesh, që kur i
3000 veta do të ruajnë maturantët të shtunën Provimi shtetëror i maturës do të bëhet në dy pjesë, më 6 dhe 20 qershor, ndërsa procedurat për përgatitjen e mbajtjes s
Thaçi: Në Kumanovë do të më prisnin 5000, jo 200 veta si Zaevi Kreu i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi, në një intervistë për TV21, ka pohuar se do të ketë qëndrime të qarta
250 mijë veta kanë kërkuar shtetësinë e Liberlandit (FOTO LAJM) Shteti më i vogël në botë vetëm 7 km katrorë është një territor që ndodhet ndërmjet Serbisë e Kroacisë, i cili është the
Kush nga ju ka një aftësi të tillë (VIDEO) Ky është një i burgosur i cili duket se të dalë nga qelia e ka shumë të thjeshtë. Nëse netë gjithë kur shikojmë një qeli
Statistikat, ja klubet me më shumë ndjekës (FOTO LAJM) Partizani është skuadra me numrin më të lartë të tifozëve për një ndeshje kur luan brenda në Kategorinë Superiore. Sipas
Ulet numri i migrantëve kosovarë që i drejtohen Hungarisë Ka shënuar rënie numri i personave nga Kosova që ilegalisht hyjnë në Hungari në përpjekje për të ikur në Perëndim. Këtë
Pacolli: Jabllanoviçi u shkarkua ma vonesë Presidenti i AKR-së Behgjet Pacolli ka thënë se e përshëndet aktin e Isa Mustafës për ta shkarkuar Jabllanoviçin dhe sht
KH: Denoncimet ndaj qeverisë mos trajtohen si rrënim kushtetues Komiteti i Helsinkit deklaron se qëllimi i liderit opozitar Zoran Zaev, që të prezantojë informacionet për sjelljen krim
Dramë e re në det: 450 persona në anije pa ekuipazh Pjesëtarë të Aviacionit italian po përpiqen t’i shpëtojnë qindra emigrantë nga anija tregtare pa ekuipazh, të cilën traf