999 rezultate për

veta

Kush ishte Altin Dardha, i frikshmi i '97 që vrau 300 veta për babain Altin Dardha ishte një djalosh, që i futi tmerrin Beratit dhe nuk kurseu askënd që i doli përpara. Gjykata e Tiranës
Thaçi: Edhe Haradinaj nuk u beson fjalëve të veta Presidenti Hashim Thaçi, në konferencën për media, ka komentuar deklaratën e kryeministrit Haradinaj, i cili ka thënë se
Ditëlindja e Tiranës, tifozët ironizojnë drejtuesit e klubit Klubi i Tiranës, ditën e sotem feston 98-vjetorin e krijimit që nga fiti i largët 1920. Por mesa duket tifozët nuk j
Shtohet ardhja e refugjatëve, edhe sot u kapën 25 veta në Kapshticë Nuk ndalet fluksi i emigrantëve nga vendet e Lindjes së Mesme. 25 refugjatë janë kapur ditën e sotme në Kapshticë. Burim
Masakroi 8 veta, sa do harxhojnë shqiptarët për Ritvanin me kondicioner në burg (FOTO LAJM) Pasi vrau tetë persona, shteti shqiptar do të duhet tashmë që t'a mbajë në burg Ritvan Zykajn për një kohë që do t'a ven
Jepet vendimi, sa vite burg mori gjyshi i Tamarës nga Velesi Gjashtë vite e gjysmë burg është dënimi që sot ka marrë Ljupço Stojanovski, gjyshi i Tmarës së vogël nga Velesi, për ten
Arsenali hidhet në sulm për mesfushorin e talentuar të Romës Arsenali është në kërkim të mesfushorit të Romës, Lorenzo Pellegrini. Këtë sezon Pellegrini ka kontribuar më tre gola
FSK-në do e ruajë një kompani private, tender për të kënaqur miq? Ministria e Forcës së Sigurisë së Kosovës (MFSK), ka shpallur një tender që po të mos ishte i vërtetë do të dukej qeshar
Planifikuan sulm terrorist në Shqipëri, gjykata lë në burg 9 të arrestuarit Një gjykatë në Prishtinë i shpalli fajtorë dhe i dënoi me heqje lirie dhe gjoba, nëntë persona, nën akuzën se në vitin 2
UP-së i duhen edhe 200 veta staf akademik dhe joakademik Universiteti i Prishtinës ditë më parë ka shpallur konkurs për personel të ri akademik dhe administrativ. Me këtë konkur
Shpërthimi brenda xhamisë, lë të vdekur 14 veta 14 persona kanë humbur jetën si pasojë e një shpërthimi që ka ndodhur brenda një xhamie në lindje të Afganistanit. Aj
Rama heq nga ministritë 182 persona, bëhet nami në administratë Këshilli i Ministrave ka marrë vendimin për rishpërndarjen e numrit të punonjësve në njësitë e qeverisjes qëndrore për v
Maqedoni, për 3 muaj mbi 1200 veta marrin shtetësinë bullgare Ndryshojnë rregullat, tani më lehtë deri tek pasaporta bullgare. Prej janarit e deri tani, 1200 shtetas të Maqedonisë ka
Raporti i frikshëm, sa veta u dënuan me vdekje në botë gjatë 2017 Eshte bërë publike lista e trishtuar e vendeve që kanë më shumë njerëz që janë denuar dhe egzekutuar me vdekje në vitin
Mbi 35 veta të plagosur, përplasja e trenave sjell tragjedi në Gjermani Një aksident i rëndë ka ndodhur në Gjermani ku kanë mbetur disa të plagosur. Mësohet se dy trena janë përplasur në D
Arrestohen 127 veta në Zvicër, mes tyre edhe kosovarë Policia zvicerane e kantonit të Cyrihut ka ndërmarr një aksion me qëllim të luftimit të krimit të vjedhjeve, dhe me këtë
Lisa tregon torturat: Burri dyshonte se e tradhtoja me kunatin "Ka një mesazh për ty" vijoi me rastin e një gruaje të re, nënë e dy fëmijëve e cila ka qenë në të kaluarën, pre e dhunë
Skriniar tërheq fjalët e veta për largimin nga Inter Milan Skriniar ka sqaruar deklaratën e dhënë për revistën sllovake “Sport”, e cila irritoi jo pak tifozët e Interit, pas
Ronaldo i bindur për aftësitë e veta: Kam akoma për të dhënë Cristiano Ronaldo u bë 33 vjeç të hënën, por vet Ronaldo ka hedhur poshtë rënien nga forma dhe thotë se ka aftësi që të
SHBA akuzon 36 veta për krim kibernetik, dy prej tyre nga Kosova Departamenti amerikan i Drejtësisë tha se ka ngritur akuza kundër 36 personave, në mesin e tyre dy shqiptarë nga Kosova,