999 rezultate për

verona

Zyrtare: Saviola tek Hellas Verona Hellas Verona ka arritur marrëveshje me veteranin e Olympiacos, agjentinasin 32-vjeçar, Javier Saviola. Saviola ka nj
Verona nënshkruan me Saviolan Hellas Verona ka arritur qw tw siguroj shwrbimet e Javier Saviolas, 33-vjeçari u mor nga Olympiakos. Argjentinasi mw
Chievo-Juve, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Nis sot në ora 18:00, me ndeshjen Chievo-Juventus, sezoni 2014-2015 i kampionatit italian të futbollit, Serie A. Kampion
Goditja e rradhës, Romulo te Juventus (FOTO LAJM) Romulo, blerja e pestë e Juventus gjatë kësaj merkatoje vere pas Morata, Evra, Pereyra dhe Coman, po kryen vizitat mjekë
Bye bye Kaka, Iturbe pasardhësi i brazilianit Në fund shkoi ashtu siç të gjithë kishin menduar. Rikthimi i tij ka zgjatur vetëm një sezon: Milan dhe Ricardo Kaka ndah
Lazio fitore "in-extremis", barazon Fiorentina (VIDEO) Lazio ka "flirtuar" me fitoren në javën e 31 të Serie A teksa ka mposhtur në "Olimpico" Parmën me rezultatin 2-2. Një go
Seria A, rezultatet e javës 29-të Torino 3 - 1 Livorno ChievoVerona 0 - 2 Roma Parma 1 - 1 Genoa Bologna 1 - 0 Cagliari Inter 1 - 2 At
Verona-Inter, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Ndeshja e "Bentegodi"-t ngre siparin e javës së 28 të Serie A. Një ndeshje që do të thotë shumë për zonën Europa League
Rekordi i Inter: 0 penallti në 25 javë Pas 25 javësh kampionat, Interi të paktën mund të mburret me një rekord unikal. Dje skuadra e vetme që kishte "fatin" e
Juve, 2 gola pozicion jashtë loje në Verona (FOTO LAJM) Juventus shkakton polemika në Serie A edhe atëherë kur nuk fiton. Pamjet që vijnë nga stadiumi "Bentegodi", por edhe ata
Verona-Juve, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Pas fitores me Interin një javë më parë Juventus rikthehet në fushën e lojës në shtëpinë e Hellas Verona, një prej surpi
Super Roma, Juve tashmë më pranë (VIDEO) Roma mirëpret "dhuratën" që i bëri dje Lazio dhe fiton sot 1-3ndaj Hellas Verona duke i'u afruar me gjashtë pikë Juventu
Formacionet e Verona-Roma, Cagliari-Milan e Inter-Catania Pas Napolit dhe Juventus që hapën siparin e javës së 21 të Serie A me dy barazime (1-1) sot i vjen rradha të mëdhajave t
Cassano shënon, gruaja çmendet (FOTO LAJM) Carolina Marcialis, bashkëshortja e Antonio Cassanos, feston me një koment të "çmendur" golin e "FantAntonios" në fitore
Një penallti për tri pikët e para të Seedorf (VIDEO) Milani ka arritur që të marrë tri pikë nga sfida me Veronën, e cila u vendos nga një penallti e shënuar nga Balotelli në
Formacionet e Genoa-Inter, Bologna-Napoli, Milan-Verona Java e 20 e Serie A vijon sot me disa përballje interesante ku bie ne sy transferta e Napolit në fushën e Bolognas. Djem
Serie A, klasifikimi pa gabimet arbitrale Polemika, dyshime, protesta: edhe java e 19 e Serie A nuk ka kaluar pa zhurmë përsa i përket vendimeve të arbitrave në f
Milan, 2 goditje nga Verona (FOTO LAJM) Vendi i pestë në klasifikim duke lënë pas skuadra si Inter, Lazio dhe Milan me 32 pikë në 18 javë. Nuk ka asnjë dyshim q
Milan e nis me tripletë, Kaka i bën 101 (VIDEO) Ashtu si Napoli edhe Milani e ka nisur vitin 2014 me fitore. Skuadra e Massimiliano Allegrit mposhti 3-0 në "San Siro" A
Milan: Nëse nuk vjen Nainggolan, vjen...(VIDEO) Massimiliano Allegrit i duhet një mesfushor, dhe sa më shpejt të jetë e mundur, duke parë edhe mungesat e Montolivos dhe