999 rezultate për

verifikohen

Skandali i azilantëve, 18 mijë pranime do të verifikohen sërish Thellohet skandali me aprovimet e kërkesave për azil të aprovuara në mënyrë të jashtëligjshme nga Zyra Federale për Refu
Vetingu në prokurori, 3 prokurorët që do verifikohen Nis Vettingu edhe te Prokuroria e Përgjithshme. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit hedh shortin në organin qendror të ak
Zbardhet drafti, si do të verifikohen të gjithë policët në kuadër të Vettingut Ministria e Brendshme ka përgatitur një projektligj për Vettingun në polici, që ndonëse është shpërndarë për mendim te g
Verifikohen 68 gjyqtarë e prokurorë, dyshohet se fshehën pasurinë Prokurorë e gjyqtarë dyshohet se po tentojnë të fshehin pasuritë, për të shmangur penalizimet nga vetingu. Pjesë e këtij
Paratë e krimit, lista e subjekteve që do verifikohen në shtator Institucionet publike kanë nisur punën për të kontrolluar në terren paratë e pajustifikuara, teksa kryeministri Edi Rama
Task-Forcës e ujit, verifikohen 1770 raste, ndërpriten 198 lidhje të paligjshme Në dy ditët e fundit, aksioni i Bashkisë së Tiranës dhe Ujësjellës-Kanalizime për monitorimin e situatës dhe disiplinimi
Demokrati hedh dyshime të rënda: Kandidatët të verifikohen në lidhje me ish-Sigurimin Deputeti i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi i kërkon dy nënkryetarëve të partisë, Edmond Spahos dhe Edi Palokës që të
Katër ministrat e rinj të Ramës do të verifikohen nga SHISH Edhe pse një ditë më parë u deklaruan nga kryeministri Edi Rama se do të jenë ministrat e rinj , katërshja Xhafaj, Manas
Llalla nga Fieri: Qytetarët po na rrëfejnë krimet e politikanëve Kryeprokurori Adriatik Llalla theksoi sot nga Fieri se dekriminalizimi është një proces në vazhdim dhe se prokuroria po
Të shtunën nis zbatimi i amnistisë, verifikohen listat për lirimet abuzive Referuar afatit kushtetues, dy javë pas botimit në fletoren zyrtare, përllogaritja ka përcaktuar datën 14 për hyrjen në
Verifikohen mandatet e deputetëve të rinj Pas pauzës gjysëm orëshe seanca konstituive po vazhdon normalisht punën e saj. Komisioni konfirmoi verifikimin e mand
DEKRIMINALIZIMI/ Në sitë edhe 20 deputetë e kryetarë bashkish Njëzet zyrtarë të lartë i shtohen listës së nëpunësve të administratës shtetërore shqiptare që po verifikohen nga Prokur
Dekriminalizimi/ Do të hetohen edhe 20 zyrtarë të lartë 20 zyrtarë të lartë i shtohen listës së nëpunësve të administratës shtetërore shqiptare që po verifikohen nga Prokuroria
Verifikohen listat e kandidatëve për zgjedhjet e 11 dhjetorit Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në Maqedoni ka verifikuar listat e kandidatëve të partive politike për zgjedhjet e 11 d
UDHËZIMI/ Si do të verifikohen “xhepat” e gjyqtarëve dhe prokurorëve (FOTO LAJM) Hyrja në fuqi e ligjit për “Vettingun” që mundëson një kontroll shumë më të detajuar dhe me pasoja të rënda ligjore për
Vjedhja në BSH, Prokuroria: Paratë nuk hynë kurrë në Thesar Kur pritet masa e sigurisë për ish Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani, Prokuroria e Tiranës nis hetimin
QKUK: verifikohen 40 raste me grip derri Shtohet numri i rasteve të verifikuara me prani të virusit H1N1 në Kosovë. Dr. Shemsedin Dreshaj informoi se nga 199 mos
Listat e zgjedhjeve, verifikohen rreth 2948 rekorde dublimi Zv.ministri i Brendshëm, Ferdinand Poni përmes një konference për shtyp dha sot informacion në lidhje me ekstraktin e Li
Dy avokate "kodoshe", verifikohen edhe dy gazetare Komisioni për lustrimin në Maqedoni shpalli sot dy avokatë si bashkëpunëtor të shërbimeve sekrete në të kaluarën. K
Verifikohen kandidatët, nuk ka bashkëpunëtorë të shërbimeve sekrete Komisioni për Verifikimin e Fakteve e përfundoi procedurën për të gjitha 80 komunat dhe Qytetin e Shkupit për verifikimi