999 rezultate për

veri

Qeveria e Kosovës ndan 230 mijë euro për MPB-në Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj ka ndarë 230 mijë euro për Ministrinë e Punëve të Brendshme të Kosovës. Më kërke
Pandemia nuk i ndalon të rinjtë që të largohen nga Maqedonia e Veriut Maqedonia e Veriut është radhitur në vendin e tretë në Evropë, në një listë të publikuar nga The Economist, sa i përket
Sot dy viktima, si u zgjerua vatra e infeksionit në Maqedoninë e Veriut Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 1.253 testime dhe janë regjistruar 98 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Ve
"Rama si Enveri", kush janë ish-sigurimsat që punojnë në polici Partia Demokratike ka publikuar një liste me disa emra, që sipas saj janë ish-sigurimsa dhe tani shërbejnë në polici.
Kurti kërcënon qeverinë Hoti: Me ardhjen e VV-së në pushtet do të del para drejtësisë Kreu i VV-së, Albin Kurti, është treguar shumë i ashpër me kryeministrin Hoti për marrëveshjen e nënshkruar në Uashingto
Vendimet e Ligës, reagimi zyrtar pas mbledhjes Liga Profesioniste e Futbollit ka bërë me dije vendimet e marra ditën e sotme në mbledhjen e zhvilluar me presidentët e
Premierliga kërkesë qeverisë britanike që të mos vonojë rikthimin e tifozëve Pak para fillimit të sezonit të ri, Premierliga ka bërë thirrje drejt qeverisë britanike që të mos vonohen për rikthimin
Maqedonia lehtëson kalimin në kufi për një pjesë të kosovarëve Pas vizitës së ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj, në Maqedoninë Veriore, kjo e fundit ka vendosur që ta heqë testi
KE: Kushtetuesja, kusht për konferencën e parë ndërqeveritare Komisioni Europian i kërkon Shqipërisë që të ngrejë sa më shpejt Gjykatën Kushtetuese. Zëdhënësja e Komisionit Europian,
Doni të udhëtoni drejt Gjermanisë? Vendimi i qeverisë Për shkak të pandemisë së koronës qeveria gjermane e ka shtyrë deri me 30 shtator paralajmërimin për rrezikun e udhëtimi
Qeveria do të ketë akses dhe tek llogaritë bankare të shqiptarëve? Qeveria do të ketë tashmë një “sy”, madje edhe “duart” në llogaritë tona bankare. Të paktën kjo është ajo që synon përme
Qeveria e re: Arrihet marrëveshja në Mal të Zi, nuk do të tërhiqet njohja e Kosovës Opozita në Malin e Zi ka arritur një marrëveshje për formimin e qeverisë, të cilën e ka nënshkruar përpara gazetarëve e
Këta janë dy emrat e rinj që futen në Qeveri Sot janë emëruar dy zëvendës ministrat e rinj të ministrisë së Drejtësisë pas vendimit të Këshillit të Ministrave. Em
Qeveria nuk plotësoi kushtet, Superiorja bojkoton kampionatin (FOTO LAJM) Fundjava nuk do të ketë kampionat. 10 klubet e Superiores, të mbledhura në fillim të muajit gusht, ishin të qarta dhe do
Oferta nga Turqia për yllin e Kukësit, kaq mund të përfitojnë veriorët Ofertë nga Turqia për Eduart Rrocën. "Panorama Sport" raporton se në drejtim të Kukësit ka ardhur një ofertë prej 130 mi
VV kërkon votat e AAK-së dhe PDK-së për rrëzimin e Qeverisë Hoti Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur sot një konferencë për media ku ndër të tjerash është përmendur edhe mundësia për mocion
Hoti në Bruksel kërkon liberalizmin e vizave për Kosovën Gjatë vizitës zyrtare në Bruksel, kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, është pritur në takim
Kryemadhi nxjerr "të palarat" e Qeverisë, çfarë i bëjnë punonjësve për të paguar të tjerë me kontrata 6 mujore Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi nuk heziton të hedhë akuza ndaj qeverisë kur bëhet fjalë për pagat. Në një intervis
U arrestua për vasjen e dy vëllezërve Kolaveri, "i forti" i Elbasanit lë qelinë për shkak të një gabimi Sokol Taçi i ekstraduar nga Shqipëria në Itali vitin e shkuar, pas arrestimit më 3 korrik 2019 ka dalë nga burgu, për sh
Nesër festa e pavarësisë, ditë jo pune për të gjithë qytetarët në Maqedonisë së Veriut Ministria për Punë dhe Politikë Sociale informon se nesër (e martë) është ditë jo pune për të gjithë qytetarët në vend,