999 rezultate për

veri

DW: Rama për lobim te CDU/CSU, nuk u takua me Merkel Ndryshe nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria nuk e ka të sigurt, se do të marrë një datë për konferencën e parë ndërqeverit
Vjosa Osmani: Shtëpia e Bardhë e ofroi njohjen reciproke Kosovë-Serbi por Qeveria Hoti e refuzoi Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, në seancën ku po raporton kryeministri Avdullah Hoti për dialogun ka thën
Greqia do të furnizojë Shqipërinë me vaksinën COVID-19 Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka shprehur gatishmëri që Greqia të furnizojë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë m
Maqedonia e Veriut prezanton nesër platformën e mësimit online Ministria e Arsimit në Maqedoninë e Veriut ditën e nesërme do të prezantojë Platformën nacionale për zhvillimin e mësimi
Shtatë viktima dhe 186 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni ka njoftuar se në 24 orët e fundit nga 1674 testime kanë rezultuar me koronavirus 1
"Nuk mund të quhet dashuri me shikim të parë", ç'ndodhi në takimin Mitsotakis-Zaev “Le të punojmë së bashku tani, të bëjmë biznes, të përmirësojmë jetën e qytetarëve tanë,” ishte motoja e Mitsotakisit në
COVID-19 në Shqipëri, Pipero zbulon çfarë i ka kërkuar qeverisë Mjeku Pëllumb Pipero u shpreh se ai ka kërkuar që të mos vazhdohet me praktikat e spitaleve Covid-19, por të hapen spita
Bullgaria kushtëzon bisedimet për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE Bullgaria po kërkon mbështetje nga Bashkimi Evropian, që në kuadër të kornizës negociuese mes Maqedonisë së Veriut dhe B
Nëntë viktima në Maqedoninë e Veriut, si u zgjerua sot vatra e infeksionit Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1404 testime prej të cilave 9
Bojkoti i futbollit, ministria Denaj: Futbolli të mos përdoret për shantazh ndaj qeverisë Ministria e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj ka dalë në një reagim për mediat për të folur lidhur me 4 kërkesat e Lig
Izraeli mirëpret vendimin e Qeverisë së Kosovës për antisemitizmin Ministria e Punëve të Jashtme të Izraelit ka lëshuar komunikatë shtypi pas vendimit nga Qeveria e Kosovës që të bëhet pj
Tahiri publikon fotot dhe denoncon: Ata që heshtin dhe ata që kanë për detyrë të reagojnë Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka postuar ditën e sotme në profilin e tij në rrjetin social Facebook, disa foto
Meta thirrje për tu "zgjuar": Koha për të mbrojtur demokracinë është tani! Presidenti i vendit Ilir Meta, e ka nisur sot ditën me një përkufizim të Abraham Lincoln mbi demokracinë, duke bërë edhe
Mbetët në fuqi testi PCR për hyrje në RMV, Qeveria e Kosovës dhe e Maqedonisë ende nuk kanë vendim (VIDEO) Edhe pse u paralajmërua se këtë javë do të vendoset për hapjen e kufijve pakushte ndërmjet vendeve të rajonit, e sidomos
Kërkesat ndaj qeverisë, Liga e Futbollit pritet të përshkallëzojë protestat Liga Profesioniste e Futbollit pritet të përshkallëzojë protestat nëse qeveria nuk miraton kërkesat e bëra prej më shumë
Ç'po ndodh në Maqedoninë e Veriut? Sot katër viktima e dhjetra raste të reja me COVID-19 Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 464 testime për koronavirus, prej të cila
Para njohjes formale nga Izraeli, Qeveria merr një vendim për antisemitizmin Me propozimin e ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Sublla, Qeveria e Republikës së Kosovës n
PDK-ja e pakënaqur me marrëveshjen e Uashingtonit, ka ankesa për Hotin Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra, ka thënë se ky subjekt politik gjithmonë ka pasur besim në proceset ku Shtetet e
Qeveria e Kosovës ndan 230 mijë euro për MPB-në Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj ka ndarë 230 mijë euro për Ministrinë e Punëve të Brendshme të Kosovës. Më kërke
Pandemia nuk i ndalon të rinjtë që të largohen nga Maqedonia e Veriut Maqedonia e Veriut është radhitur në vendin e tretë në Evropë, në një listë të publikuar nga The Economist, sa i përket