999 rezultate për

veri

​VV-ja për 100 ditëshin e Hotit: Katastrofale! Lëvizja Vetëvendosje po e vlerëson si katastrofale dhe skandaloze qeverisjen e kryeministrit Avdullah Hoti. Në seancë
Zbulohet fjalimi i Esat Pashës në Parlamentin Osman: Shkodranët e pritën Turgut Pashën mirë, ai i burgosi Esat Pasha është një ndër figurat më kontradiktore të historiografisë shqiptarë. Në lidhje me të ka raportime që shkojnë
Projektligji për pandeminë, deputetja e AAK-së kritika Qeverisë Deputetja e AAK’së, Teuta Haxhiu ka kritikuar Qeverinë për mosprezencën në seanca të Kuvendit, raporton Gazeta Express.
Me kitare e daulle, si e festuan në Maqedoninë e Veriut eliminimin e Kosovës (VIDEO) Maqedonia e Veriut, me disa shqiptarë në fushë, festoi mbrëmë në ndeshjen kundër Kosovës. Triumfi 2-1 me Dardanët u jep
Zbulohet kundërshtari i ardhshëm i Kosovës nëse kualifikohet në finale (VIDEO) Kosova do të përballet me Gjeorgjinë në finalen e Ligës së Kombeve, në rast se kalon Maqedoninë e Veriut ditën e sotme,
Vetitngu "troket" edhe në Ushtrinë e Maqedonisë së Veriut "Ajo që vijon është një certifikim serioz që duhet të kalojmë si proces, brenda procedurës së anëtarësimit në NATO.
Kishte famën e një Don Zhuani, CIA zbulon të dashurat e diktatorit Enver Hoxha Më 2 nëntor 1962, diku në një kamp refugjatësh në Greqi, CIA, shërbimi sekret më i fuqishëm i Botës, ka kërkuar dhe admi
Publikohen formacionet zyrtare, Maqedonia me 5 shqiptarë nga minuta e parë Kosova është vetëm 180 minuta larg Europianit. Përfaqësuesja e drejtuar nga Bernard Shaland do të ketë shansin që so
UEFA "frikëson" Maqedoninë e Veriut me supergolin e Arbër Zenelit para ndeshjes së sontme (VIDEO) Kosova do ta zhvillojë sonte ndeshjen më të rëndësishme në histori. "Dardanët" do të përballen me Maqedoninë e Veriut
Tre viktima nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut Gjatë 24 orëve të fundit nga 2140 teste të kryera, 364 persona kanë rezultuar pozitiv ndaj Covid-19 në Maqedoninë e Veri
Shqiptarët e Shkupit do të bëjn tifo për Kosovën Media shqiptar nga Maqedonia e Veriut Lajm TV ka bërë sot një anketë me vox-pope në rrugët e Shkupit, aty ku shumica e q
Ndeshja historike ndaj Maqedonisë, kreu i tifo-grupit "Dardanët" tregon shanset për fitore Mbrëmjen e sotme në orën 20:45 do të zhvillohet ndeshja mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës në Shkup, e vlefshme për gj
Ngjela zbulon prapaskenat: PS-PD tentuan të bashkoheshin në një qeveri para një muaji Avokati i njohur Spartak Ngjela zbuloi sot se PS dhe PD kanë tentuar të bëjnë një qeveri të përbashkët deri para 1 muaji
Maqedoni e Veriut-Kosovë, formacionet e mundshme Kosova do të përballet nesër mbrëma me fillim nga ora 20:45 me Maqedoninë e Veriut, në ndeshjen e vlefshme për fazën pla
Muzikantët protestojnë kundër masave të Qeverisë Artistët e estradës, pronarë të restoranteve, klubeve të natës, foto-studiove dhe këndeve të fëmijëve, me kafene të impr
Varhelyi në Tiranë: Reforma Zgjedhore, kusht për konferencën e parë ndërqeveritare Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi ndodhet sot në Tiranë për një vizitë zyrtare. Nga salla e Parlamenti
Gjetjet kryesore të Raportit për Maqedoninë e Veriut për vitin 2020 Kriteret politike Maqedonia e Veriut vazhdoi të zbatojë reformat evropiane gjatë gjithë periudhës së raportimit.
Nga 12 tetori Maqedonia e Veriut heq testin për shtetet e rajonit (VIDEO) Maqedonia e Veriut i hapi dyert për shtetet e rajonit. Nga 12 tetori (të hënën) qytetarët e Kosovës, Serbisë, Malit të Z
Të pathënat e diktatorit, Enveri e kishte parandjerë vdekjen e tij Duket se Enver Hoxha e ka parandjerë prej kohësh vdekjen e tij. Teksa e ka marrë vesh ndekjen e aktorit Sandër Prosi
Pasaporta e Maqedonisë më e fuqishme se pasaporta e SHBA Indeksi i pasaportave publikoi të dhënat për pasaportat më të fuqishme në botë, me të cilat mund lirshëm të udhëtohet pa