999 rezultate për

veri

Raporti i DASH për trafikun e qënieve njerëzore: Shqipëria nuk i përmbush standardet minimale Një raport vjetor i Departamentit amerikan të Shtetit për trafikun e qënieve njerëzore i publikuar të enjten, e klasifik
Menduh Thaçi në takim me kryeministrin Zaev Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi sot në mëngjes në selinë e qeverisë zhvilloi një takim pune me Kryeministrin e vendit,
Apeli vendos për masën e arrestit për 31 të arrestuarit në veri Mbetet në fuqi masa e paraburgimit kundër tridhjetenjë të dyshuarve të arrestuar gjatë aksionit të Policisë në veri.
Shtyrja e datës për Maqedoninë e Veriut, gabim që nuk duhet përsëritur Një ditë pas shtyrjes së vendimit për fillimin e negociatave me Maqedoninë, ekspertët për zgjerim në BE për MIA-n parala
Përgjimet/ Ish-zyrtari i qeverisë: Janë muhabete mes miqsh Ish-Sekretari i Përgjithshëm të Ministrisë së Arsimit, Plarent Ndreca thotë se përgjimet e reja të publikuara nga Bild j
Gazetari i Bild sulmon sërish qeverinë Gazetari i Bild, Peter Tiede ka reaguar pas tensioneve në disa mprej qendrave të KZAZ-ve në vend, ku protestuesit e opoz
Bëhen pluhur xhamat e selisë së partisë serbe në veri Xhamat e selisë së partisë SNS që ndodhet në qendër të veriut të Mitrovicës janë thyer sot në mëngjes pothuajse të gjith
INVESTIGIMI/ Bandat e drogës në Angli rekrutojnë djem nga veriu i Shqipërisë Bandat shqiptare të krimit po dominojnë tregun e kokainës në Britani, duke u mbështetur tek emigrantë të paligjshëm nga
Maqedonia i trembet pengesave greke në proceset integruese Drejtuesit e institucioneve të Maqedonisë së Veriut thonë se insistimi i tyre për marrjen sa më shpejt të datës për fill
PRAPASKENAT/ Nuk morëm negociatat: Kush votoi kundër dhe pro Shqipërisë Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet të kenë ende durim. Në tetor ministrat përkatës të BE-së mund të vendosin për
Artan Hoxha: Qeveria nuk i kontrollon dot të gjitha KZAZ-të me polici Gazetari investigativ i kronikës së zezë, Artan Hoxha, ka zbuluar se ngjarja e Shkodrës, ku iu vu flaka KZAZ nr. 3, ka q
Bashkimi Evropian duhet ta mbajë premtimin për Maqedoninë e Veriut Maqedonia e Veriut arriti më larg se që mund të supozohej para disa viteve dhe tani është koha të shpërblehen angazhimet
DW nxjerr prapaskenat: Këto janë vendet që votuan kundër Shqipërisë për hapjen e negociatave Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet të kenë ende durim. Në tetor ministrat përkatës të BE-së mund të vendosin për
Gazetari tregon fatin e qeverisë holandeze nëse do kishin dalë përgjime si ato të "Bild" Gazetari Vincent Van Gerven Oi në një lidhje telefonike në emisionin “Tempora” në RTV Ora u shpreh se nëse në Holandë qe
BE jep lajmin pozitiv për negociatat e Maqedonisë së Veriut Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Johannes Hahn, në një deklaratë për mediat tha se negociatat me Shqipërinë mund të sh
Qeveria e Kosovës formon Task Forcë kundër narkotikëve Qeveria e Republikës së Kosovës, në mbledhjen e sotshme ka nxjerr vendim që të fillohet me një fushat kundër përdorimit
Nuk ka datë për negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë Ministrat e Jashtëm të BE pritet të nxjerrin vetëm një deklaratë për rëndësinë strategjike të Ballkanit për Evropën e nu
Kate Byrnes, betohet si Ambasadore e re e SHBA-së në Shkup Ambasadorja e re e SHBA-së në Maqedoninë e Veriut, Kate Byrnes, ne një ceremoni solemne në Departamentin e Shtetit të SH
Rugova: Kur do ta rrëzojmë qeverinë më të dobët që prej luftës Dy deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova dhe Haxhi Avdyli, në një konferencë për media kanë folur për
Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria meritojnë fillimin e negociatave Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë të gatshme. Në interes tonin është Ballkani Perëndimor që të bëhet pjesë e bashkës