E FUNDIT/ Tiranë auto-ambulanca përplas këmbësoren
999 rezultate për

veri

2 mijë euro karburant në vit! Makinat qeveritare nuk ngopën duke djegur Gjysmë milioni euro karburant ka shpenzuar vitin e kaluar vetëm 1/3 e ministrive të Qeverisë së Kosovës. "Zëri" shkr
Hapen negociatat për Maqedoninë, ngec Shqipëria Maqedonia e Veriut ka gjasa të fitojë mbështetjen e Bashkimit Evropian për të filluar bisedimet e anëtarësimit, thonë di
A do të ketë aksione të reja në Veri, flet zëdhënësi i KFOR-it Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso, me rastin e paralajmërimit të shefit të diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, se “Prisht
Qeveria po diskuton shkarkimin, Meta vazhdon konsultat për datën e re të zgjedhjeve Teksa në parlament është duke u zhvilluar seanca penare e rradhës ku pika kryesore e ditës është diskutimi i shkarkimit
A do shkarkohet Meta, Rama flet sot në 12.00 (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka njoftuar pak më parë orën kur do të thotë fjalën e tij lidhur me shkarkimin e Presidentit Meta.
Parlamenti i Holandës, "dritë të kuqe" për negociatat e Shqipërisë dhe "jeshile" për Maqedoninë Parlamenti i Holandës ka vendosur t’i thotë “Jo” Shqipërisë për hapjene e negociatave, ndërsa vendimi për Maqedoninë e
Besoni Metën apo Junckerin? Rama pyet shqiptarët (VIDEO) Edi Rama i është drejtuar shqiptarëve duke i pyetur se cilit i besonin, Metës apo Junckerit në lidhje me integrimin e ve
Sulmohet patrulla e Policisë në veri të Kosovës Policia Kufitare e Kosovës është sulmuar sonte në Leposaviq nga persona të dyshuar, që besohet të jenë kontrabandues.
Deputetja italiane kërkon ndërhyrjen e qeverisë së saj në Shqipëri: Kriza po kap majat Përmes një deklarate deputetja italiane Erica Mazzeti e “Forza Italia” ka kërkuar nga qeveria e shtetit fqinj që të reag
Rruga e Arbrit, kompania braktis tunelin e shembur Tuneli i shembur i Murrizës në Rrugën e Arbrit nuk mund të riparohet dhe do të braktiset. Këtë e pohoi për Exit.al një n
"The Guardian": Në Shqipëri nuk kalon muaji pa dalë një skandal i ri në qeverinë Rama (FOTO LAJM) Gazeta prestigjoze "The Guardian" i ka kushtuar një artikull të gjatë zhvillimeve politike në Shqipëri dhe situatës aktu
SHBA e përkrah arrestimin e rusit nga Policia e Kosovës Ambasadori i SHBA-së në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, Jonathan Cohen, ka thënë se i vjen keq që Policia
Vizita e Enver Hoxhës në Kullën e Hirit Ishte muaji qershor i vitit 1954, populli i Korcës ka patur një rol të vecante në luftë, një trashigimi kulturore të gje
I nxehti pushton Maqedoninë, ekspertët japin alarmin Meteorologët në Maqedoninë e Veriut paralajmërojnë se gjatë kësaj jave do të ketë valë të re të të nxehtit, që vjen nga
Gjermania: Jemi dakord për shtyrjen e zgjedhjeve, pranoni vendimin e Metës Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në parlamentin gjerman (Bundestag) Johan
Tronditet Ohri i Maqedonisë së Veriut, regjistrohen dy tërmete Në rrethinën e qytetit të Ohrit të Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV) sot janë regjistruar dy tërmete. Tërmeti
Gjermania kalon pa vështirësi Bjellorusinë (VIDEO) Gjermania mori një fitore të rëndësishme 2-0 në Bjellorusi, duke siguruar trepikëshin e radhës në grupin C të kualifikue
Rama reagon pas "bombës" së Metës: Zgjedhje dhe pikë! Kryeministri Edi Rama reagon lidhur me vendimin për cdekretimin e datës së zgjedhjeve nga presidenti Ilir Meta. Edi
1 500 policë dhe tela me gjemba! Qeveria përgatitet për protestën e mbrëmjes (FOTO LAJM) Opozita ka paralajmëruar organizimin e protestës së radhës në Tiranë përmes të cilës do të kërkojë largimin e Ramës, nd
21 vjeçarja i bie botës anë e mbanë botës, viziton 196 vende (FOTOLAJM) Lexie Alford është vetëm 21 vjeçe dhe tepçër e apasionuar ndaj udhëtimeve. Aka vizituar tashmë të gjitha 196 vendet e