999 rezultate për

veres

Aty ku "alkooli derdhet lumë", pushimet e çmendura të fëmijëve të pasur Jemi në kulmin e sezonit të verës dhe ndoshta shumica prej jush në këto moment po shijon rrezet e diellit apo po shkund
Stina e verës shton përdoruesit e alkoolit Vetëm gjatë një jave policia rrugore ka arrestuar në flagrancë 22 drejtues automjetesh për përdorim alkooli, ndërsa 23 t
"Të dënuarit" e verës, disa njerëzve u ndalohet akullorja Jemi në stinën e verës dhe një nga ushqimet më të preferuara të këtij sezoni janë akulloret. Ato na freskojnë gjatë këty
Si të kujdesemi për lëkurën gjatë verës Në mënyrë që lëkura e zhveshur të duket e bukur, është e nevojshme përgatitja e saj dhe rikthimi i dëmeve që mund t’i je
10 fshatrat më të bukur në Shqipëri për tu vizituar gjatë verës (FOTO LAJM) Natyrë e mrekullueshme, ajër i pastër, ushqim karakteristik, shtëpi të bukura, mikpritje. Keto janë disa nga karakter
Jeni në dilemë për pushimet e verës, 6 plazhet më të bukura në botë (FOTO LAJM) Duke qenë se vera po afron, në këtë artikull do iu njohim me 6 plazhet më të bukura në botë të cilat na bënë që të dashu
Gjysmë lart gjysmë poshtë, kështu kapini flokët gjatë verës (FOTO LAJM) Që nga Kim Kardashian e deri te Rihana të gjithë janë fiksuar me këtë model flokësh. Flokë të kapura gjysëm lart dhe
Sa lule i duhet të shëtisë një blete për 1 kg mjalt Një bletë e vetme mund të prodhojë pak mjaltë, por është bashkimi që bën fuqinë në këtë rast. Gjatë dimrit një lule "viz
8 ushqimet më të shëndetshme për stinën e verës Ushqimet janë një faktor kyç që luajnë rol të rëndësishëm në shëndetin tonë, dhe kryesisht në hidratimin e trupit. Duhe
Frutat dhe perimet e duhura gjatë stinës së verës Në stinën e nxehtë të verës, konsumimi i frutave dhe perimeve është kusht, për të qëndruar të shëndetshëm dhe të hidratu
Habit pretendenti për postin e kryeministrit britanik: Çlodhem kur kutitë e verës i kthej në autobusë! Boris Johnson, pretendenti për postin e kryeministrit britanik, zbuloi se një nga hobet e tij ishte ”prodhimi” i autobus
20 këshilla për të patur një trup perfekt gjatë gjithë verës Ekspertja e dietave Juliette Kelloë, ka 20 mënyra të reja se si të humbni peshë dhe të formësoni trupin, për pushimet ve
Reali bën gati dy lojtarë dhe 130 milionë për Neymar Real Madrid po përgatitet për tu hedhur në sulm për të transferuar Neymarin nga PSG. Drejtuesit parisien i kanë vendo
Çfarë duhet të konsumojmë gjatë verës Vera gati është këtu. Me temperatura të larta është e vështirë që të hani të njejtat ushqime që i keni ngrënë gjatë sezo
Xhaka tregon të vërtetën për interesimin e Interit Granit Xhaka i ka mohuar spekulimet se ai do të transferohet në Inter gjatë këtij afati kalimtar të verës, pasi që Arsen
Këto lloje këpucësh duhen shmangur gjatë verës Të qenit në modë është diçka e bukur, por të qenit e shëndetshme është shumë herë më e bukur. Më poshtë gjeni 6 lloje at
Si të kuroni diegien nga dielli në kushte shtëpie Nëse deri më dje keni besuar mamanë ose gjyshes që ju lyente shpinën, shpatullat ose këmbët me kos, pa ditur se enzimat
E kemi ditur gabim, nuk është kosi: Ja disa metoda efikase si të kuroni diegien nga dielli në kushte shtëpie Nëse deri më dje keni besuar mamanë ose gjyshes që ju lyente shpinën, shpatullat ose këmbët me kos, pa ditur se enzimat
E bardha, veshjet që do na shoqërojë gjatë gjithë verës (FOTO LAJM) E bardha do të mbizotërojë këtë verë. Përveç se është një ngjyrë që të jep dritë dhe të nxjerr tiparet në pah, e bardha
Si të parandalojmë daljen e qukave gjatë të nxehtit të verës Qukat janë disa njolla të vogla kafe që kryesisht shfaqen në pjesën e fytyrës, poshtë syve dhe mbi hundë. Edhe pse ko