999 rezultate për

veres

Gold AG paralajmëron dy projekte të reja gjatë verës, mbështet kërkesat për mbajtje të dasmave Reperi Arian Agushi i njohur me emrin artistik Gold AG mbështet protestën e mbajtur gjatë ditës së sotme nga këngëtarë e
Nuk dëshiron të largohet, Barcelona shtyn mesfushorin brazilian drejt Juventusit Mesfushori brazilian, Arthur Melo, mund të luajë sezonin e fundit me Barcelonën, bazuar në situatën para merkatos së ver
Semedo në udhëkryq, e ardhmja ende e paditur Mbrojtësi portugez lidhet vazhdimisht me një largim të mundshëm nga ‘Camp Nou’, kur merkatoja e verës është duke afruar.
Pse është kaq shumë e rëndësishme të konsumoni fruta dhe perime gjatë verës Në stinën e nxehtë të verës, konsumimi i frutave dhe perimeve është kusht, për të qëndruar të shëndetshëm dhe të hidratu
Francezët gati të kthejnë verën e pashitur në xhel duarsh Prodhuesit e verës në Francë kanë vendosur që verën që nuk është shitur ta kthejnë në xhel për duar dhe etanol, duke qen
Në Itali po shihet mundësia e kthimit të tifozëve në stadiume brenda verës Seria A ka rindezur motorët dhe shumë shpejt 20 skuadra do t’i rikthehen fushës së blertë. Ky ishte dhe objektivi i parë
Barcelona kërkon ta shesë, Guardiola gati ta marrë te City Barcelona do që të shesë mbrojtësin Nelson Semedo. Mbrojtësi portugez nuk ka bindur aspak në Camp Nou dhe drejtuesit e
Interi e sheh si zëvendësuesin e Lautaros, Lacazette nuk pranon Ylli francez, i cili aktivizohet me Arsenal, Lacazette, është në mesin e lojtarëve që gëzon vëmendje të madhe, para merk
Napolit i "soset" durimi me Milik: Rinovo ose largohu! Napoli i vendos ultimatum, Arkadiuz Milik, përsa i takon të ardhmes së tij. Drejtori sportiv i të kaltërve, Giuntoli i k
Gazeta britanike zbulon 3 blerjet e mëdha të Realit në merkaton e verës Gazeta britanike The Sun ka bërë një parashikim me shumë guxim sesi do të jetë formacioni i Realit të Madridit sezonin e
Perez hap "thesin", zbulohen 3 transferimet gjatë verës Gazeta britanike The Sun ka bërë një parashikim me shumë guxim sesi do të jetë formacioni i Realit të Madridit sezonin e
Cilat janë simptomat që dallojnë alergjitë e pranverës nga Covid-19 Mjekja alergologe, Mira Xhixha, shpjegoi këtë të hënë në emisionin “Rudina”, në Tv Klan, simptomat që dallojnë alergjitë
Vjeshtë mes verës, java që nisi sjell mot me shi në Shqipëri (FOTO LAJM) Java që ka nisur pritet të jetë një javë e mbushur me reshje shiu dhe mot të paqëndrueshëm. Kjo sepse pritet një mot
Bayern vendos mos e blejë Coutinhon, 3 klube angleze kontaktojnë menaxherin e brazilianit Tashmë është pothuajse e sigurt; Philippe Coutinho s’do të qëndrojë te Bayern Munchen. Braziliani ka pak shanse që të
Lëngu i frutave që na jep energji gjithë pranverës, mësoni sekretin Me ardhjen e pranverës, shija e lëngjeve të shtrydhura e smoothie-ve do të jenë miku dhe aleati ynë i më i mirë i mëngj
Si piku i verës, meteorologët shpjegojnë temperaturat e "çmendura" dhe erën e fortë Sot temperaturat arritën të regjistronin vlerat 34 ºC në Kucovë dhe 35 ºC në Tiranë. Sipas Shërbimit Meteorologjik Us
Roma po vëzhgon tregun anlgez për merkaton e verës Pasi mori Mkhitaryan dhe Smalling verën e kaluar, Romës duket se i ka “lezetuar” tregu anglez dhe po përgatitet të afroj
8 frutat e stinës së pranverës dhe vetitë ushqyese Kajsitë Kajsia është një frut që njihet për vlerat e saj ushqyese, të cilat kanë në përmbajtjen e tyre vitaminë A, B1
"Çmendet" moti në Kukës: Dëbora zbardh vendin në mes të pranverës (VIDEO) Sot më datë 6 maji është Dita e Shën Gjergjit e cila festohet për t’a përjetuar ndaljen e Dimrit dhe ardhjen e stinës s
Mrekullia e pranverës, pamjet që tregojnë si duket bota në këtë stinë (FOTO LAJM) Stina më me shumë ngjyra dhe freski është patjetër pranvera. E njohur si tina e fillimeve të reja, pas një dimri të g