999 rezultate për

veres

E diela e fundit e verës, policia lëshon dronin në të gjitha akset nacionale (VIDEO) Këtë të dielë si e fundit e verës, Policia e Shtetit ka vijuar kontrollet nëpër rrugët e vendit. Gjatë kontrolleve me
Fundjava e fundit e verës, radhë kilometrike në Morinë Vera është vetëm një fundjavë drejt fundit dhe ndaj shqiptarët e Kosovës kanë shfrytëzuar ditët e fundit për të bërë pla
Chelsea e vetmja që "ndez" merkaton e verës Me merkaton e bllokuar për dy sezone, për shkak të një dënimi të FIFA-s për shkelje të rregullave të transferimeve, Chel
Duhet të keni guxim, këto janë kombinimet e duhura të verës (FOTO LAJM) Zymtësinë e gjithë ndodhive të kësaj vere, mund ta mundni vetëm përmes stilit! Më shumë se kurrë kemi nevojë për ngj
Capital T prezanton klipin e ri, do ta mbyllë këtë verë shumë "nxhetë" (VIDEO) Pak ditë më parë, Capital T njoftoi publikimin e një projekti të ri muzikor, për të cilin ishte duke punuar. Ndjekësi
Përse fëmijët shtojnë peshë më së shumti gjatë verës? Prindërit mendojë që fëmijët gjatë verës hanë më shumë vitamina dhe janë më aktivë, mirëpo gabojnë shumë. Nëse prindë
A është korrekte të mbani produktet kozmetike në frigorifer gjatë verës? Përgjigja nuk është gjithmonë, po, në disa raste mbajtja e produkteve të freskëta është kundërproduktive, ndërsa në të t
Mendje e zgjuar! Zgjidhja 400 vjeçare për të shërbyer në restorante në kohë kovidiane (FOTO LAJM) Restorante dhe bare të shumtë në Itali kanë rihapur “dritaret e verës”, si pjesë e masave për të kufizuar përhapjen e ko
Shtrëngata dhe stuhi, moti surprizon në mes të verës Vranësira të lehta dhe të dendura do jenë prezente në vendin tonë duke sjellë mot të vranët dhe reshje në të gjithë terr
E pazakontë, shikoni si u zbardh Italia nga dëbora në mes të verës (VIDEO) Një fenomen i pazakontë ka ndodhur në Itali, teksa reshjet e borës kanë zbardhur vendin në Pass Stelvio. Fotot e peiz
Frutat dhe perimet e nevojshme për stinën e verës Stina e verës për shkak të temperaturave të larta kërkon një regjim të mirë ushqimor, fruta dhe perime të ndryshëm të c
Tifozja e Milanit nuk i reziston temperaturave, zhvishet dhe "çmend" rrjetin (FOTO LAJM) Me ardhjen e stinës së verës, rritet ndjeshëm doza e fotove hot nëpër rrjetet sociale. Ky trend e ka pushtuar edhe mo
Hiqini qafe mushkonjat gjatë verës me këto mënyra Netët e verës janë gjithmonë shumë të bukura dhe shijojnë më shumë jashtë në natyrë. Por nëse ka diçka që se kontroll
Nxit dëshirën seksuale, por ky produkt duhet shmangur gjatë verës Të gjithë i njohin aftësitë e specit të kuq dhe sidomos atij djegës. I njohur si një prej produkteve që ndihmon për të n
Ngjyrat më të bukura të thonjve për pjesën e mbetur të verës (FOTO LAJM) Kur vjen puna tek thonjtë, asnjëherë s’kemi mjaftueshëm ide për dizajnin e radhës. Jo gjithçka që mund të jetë trendi i
Do t'ju bëjnë të dukeni kaq joshëse, fustanet më të bukura "flirtuese" të verës (FOTO LAJM) Nëse doni t'i kaloni ditët tuaja të verës me dicka të re flirtuese, ky është vendi i duhur. Kjo përmbledhje fotosh t
Gabimi më i madh që bëni para gjumit në netët e nxehta të verës Nëse jashtë është shumë nxehtë dhe në shtëpi ke hapur kondicionerin, gjumi mund të jetë i vështirë. Por po ashtu, mund t
Pse infeksionet e traktit urinar janë më të shpeshta gjatë verës Me ardhjen e verës temperaturat ngrihen gjithnjë e më shumë, stili jetësor ndryshon dhe ne bëhemi më aktivë. Ditët i kal
Sa herë në javë duhet t'i lani flokët gjatë verës? Flokët janë një shënjestër e lehtë e rrezeve të dëmshme të diellit, pluhurit dhe faktorëve të tjerë dëmtues që gjenden
Çfarë të hani gjatë verës? Këto janë ushqimet që mbajnë trupin në formë Në stinën e verës dieta duhet të jetë e kufizuar në proteina pasi ato rrisin nxehtësinë që çlirohet nga trupi gjatë tret