999 rezultate për

vera

Para 2 viteve humbën babain, 7 jetimët jetojnë në çadër dhe ushqehen sa për të mbajtur frymën gjallë E mbani mend historinë e një nënë me shtatë jetimë në fshatin Kamiçan të Elbasanit? Pranvera Muca rrëfëu historinë e pab
Rita Ora takon Princi Harry-n, qëllimi i tyre do iu prekë zemrat (FOTO LAJM) Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora së fundmi është takuar me Princin Harry. Ajo dhe mamaja e saj Vera Ora, ka
Dielli "djeg" Shqipërinë, si do të jetë vera Qershori nisi me mot të freskët dhe shi ku në vetëm 3 ditë janë plotësuar rreth 80% e normave të reshjeve mujore. Megjit
Nëna e Rita Orës uron festën e Fitër Bajramit në shqip (FOTO LAJM) Nëna këngëtares Rita Ora, Vera ka uruar festën e Fitër Bajramit. Vera Ora përmes llogarisë së saj në Instagram ua k
Nena me 7 jetimë jeton në çadër mes maleve, frikë nga kafshët e egra (FOTO LAJM) Emisioni "Shqiptarët për shqiptarët" udhëtuan në fshatin Komiçan të Elbasanit. Aty ku na njohën me një histori të pabes
Bashkëpunim prej vitesh, Alketa mesazh Vera Grabockës: Nëse ndahem nga ty, më mirë vdes (FOTO LAJM) Alketa Vejsiu është një nga moderatoret më të suksesshme në ekranet shqiptare, ku suksesin e saj e ka mbështetur tek një
Këtë vit harroni plazhin, vera do të jetë me stuhi dhe breshër Një shërbim amerikan i motit, ka publikuar parashikimin e tij për motin për muajt e ardhshëm. Parashikimi premton edhe m
Bëri bujë! Kamarieri shqiptar i kthen 400 mijë dollar amerikanes që i harroi (FOTO LAJM) Shumë televizione amerikane dhe media shqiptare kanë paraqitur aktin fisnik të shqiptaro- amerikanit Armando Markaj, i c
Rrëfehet studentja që i hodhi bojë Rektorit të Universitetit të Shkodrës Pak ditë më parë në rrjetet sociale qarkulloi një video ku shfaqej momenti teksa Rektori i Universitetit “Luigj Gurakuqi
Përfitimet nga Aloe Vera që nuk ju shkonte kurrë mendja Aloe Vera është një bimë shumëvjeçare, e cila posedon cilësi të jashtëzakonshme. Pjesa e saj e brendshme apo pulpa e pas
Largoni rrudhat me maske me aloe vera dhe pastë dhëmbësh Kanë filluar të të dalin ato rrudhat poshtë dhe në anë të syve? Mos i merr inat se me pak punë mund t`i zbehësh. Ato
Aloe Vera sjell këto përfitime të jashtëzakonshme Aloe Vera është një bimë tropikale, por ndër shekuj ka kapërcyere kontinente e oqeane duke bërë që të gjithë të përfitoj
Mësoni sa kushton vera më e shtrenjtë në botë, nuk është italiane Rekordin për shishen e verës më të kushtueshme në botë, nuk e mbajnë as verërat e vreshtave franceze as ato të Toskanës,
Egjiptianët mahniteshin pas saj, shkenca vërteton magjinë e aloe veras Aloe vera, bima që ngjan me kaktus dhe përmban një xhel shërues transparent, është dëshmi se mrekullitë ekzistojnë: bima
Zbardhet kërkesa e Bashkimit Evropian për Edi Ramën Kryeministri Edi Rama ditën e mërkurë në Kuvendin e Shqipërisë deklaroi se nëse do të ketë një sinjal nga Brukseli për m
Pranvera vjen me borë në Zvicër Moti në Zvicër ka befasuar, në ditët e pranverës ky shtet është mbuluar nga reshjet e dendura të borës. Bora e madhe
Vera është afër, ja si mund ti hiqni qafe mushkonjat Nëse keni dalë ose jeni duke u relaksuar në plazh, papritur e gjeni veten duke u kruar nga pickimet e mushkonjave që kan
Si duket Pranvera nga hapësira Toka në një ekuilibër të përsosur mes natës dhe ditës është kapur në një imazh mahnitës të marrë nga hapësira. Pamja e b
Mësoni pse kur vjen pranvera gratë i rrahin burrat në Indi Në Indi, gratë rrahin burrat me shkop për të festuar Lathmar Holi-in, pjesë e festivalit e famshëm të ngjyrave që shënon
Shëron diabetin? Shërbimet që nuk ia dinim kësaj bime magjike Bima Aloe Vera dhe pjepri i hidhur janë identifikuar si bimë që kanë efekt kurues. Studimet e reja tregojnë se të dyj