999 rezultate për

veprimtari

Tetovë, strategjia kulturore 2012-2015 Prezantimi i Strategjisë për zhvillim kulturor 2012-2015 u organizua sot nga ana e Sektorit për kulturë pranë Sektorit p
VV: SHIK shtrukturë e PDK-së Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar lidhur me intervistën e Jakup Krasniqit tek “Zëri” ku, sipas VV-së deklarohet pjesëmarrj
Maqedoni, ndalohet puna në ambjente të hapura Ministria e Punës dhe Politikës Sociale dje dhe pardje ka shqiptuar 25 vendime për ndalesë për kryerjen e veprimtarisë n
Miratohet raporti vjetor i KRD-së Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot në suaza të seancës së 29-të e miratoi Raportin Vjetor për punën e Këshillit për
100 vjetori i Pavarësisë, Berisha publikon listën e aktiviteteve Kryeministri Berisha ka listuar sot një sërë aktivitetesh të cilat do të mbahen në disa qytete me rastin e 100 vjetorit
Lotaria Kombëtare, Rama: Veprimtari kriminale Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama reagon për herë të parë publikisht për tenderin e shumëpërfolur të lotarisë kombë
Kongresi i noterëve, Berisha: Transparenca jetike Kryeministri Sali Berisha mori pjesë në Kongresin e parë të noterëve ndërsa e ka cilësuar tranperencën, jetike për vepri
Shkarkohet Spahiu, abuzoi me detyrën Ashtu sikurse pritej kryetari i komisionit hetimor Enkeled Alibeaj ka paraqitur para parlamentit rezultatet e hetimit di
Ja bizneset e Xhavit Halitit Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, është edhe biznesmen. Në dy firma të regjistruara në Kosovë emri i tij
Reportazh mbi veprimtarinë publike të Shoqatës së artistëve “Pushkin” 4 vjetori i themelimit të Shoqatës së artistëve “Pushkin” zanafillën e ka pikërisht më 22 tetor 2007, atëherë kur i jep
FMN takim me deputetët e PS-së Përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar u takuan sot më anëtarët e Partisë Socialiste në Komisionin e Ekonomisë. Dj
Kuvend, miratohet komisioni hetimor Me 116 vota pro, është votuar sot në Kuvendin e Shqipërisë ngritja e Komisionit Hetimor për veprimtarinë e Parlamentit.
Mblidhet Komision hetimor për veprimtarinë e Kuvendit Konferenca e kryetarëve e mbledhur dje në mbrëmje ra dakort në parim me kërkesën e grupit parlamentar socialist për ngri
Hetimi i Kuvendit, Braçe: Topalli mbylli zyrën, e dorëzojmë nesër Partia Socialiste nuk ka mundur të dorëzojë sot në Kuvend kërkesën për ngritjen e komisionit hetimor për hetimin e drejt
Komision, për hetimin e veprimtarisë së Kuvendit Partia Socialiste do të dorëzojë nesër në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor për të hetuar veprimtarin
Berisha: Parlamenti të reduktojë veprimtarinë Kryeministri Sali Berisha kërkoi sot reduktimin e ndjeshëm të aktivitetit të Parlamentit në mënyrë që deputetët të jenë
Vdiq veprimtari Ali Aliu – Kelmendi Në moshën 85 vjeçare ndërroi jetë veprimtari i shquar i çështjes kombëtare,
Nderron jete historiani dhe veprimtari Zekeria Cana Historiani Zekeria Cana, i njohur si një veprimtar i shquar për çështjen kombëtare ka vdekur
Arrestohen dy zyrtarë të lartë të AAK-së për veprimtari kriminale Tre persona, dy prej të cilëve zyrtarë të lartë të Aleancës për Ardhmërin&e
Shqiptarët e egjiptit dhe veprimtaria atdhetare e tyre Prof. Dr. Uran Asllani 5 Qershor Shqiptarët në Egjipt, kanë qënë të pranishëm qysh nga shekulli XVI e deri në ditët ton