999 rezultate për

veprimtari

Opozita kërkon komision hetimor për emërimet në administratë Opozita depozitoi sot në Kuvend kërkesën për ngritje e një komisioni hetimor lidhur me ligjshmërinë e emërimeve në admin
Kim Mehmeti: Do të doja ta shihja Albin Kurtin kryeministër të Kosovës Publicisti Kim Mehmeti ka dhënë një intervistë për të përditshmen "Dita" të Tiranës. Në këtë gazetë, ai ka folur për zhv
Kuvendi ngre nesër grupin e kontrollit në SHISH për shkresën sekrete për të hetuar policinë Komisioni i Sigurisë do të diskutojë të martën ngritjen e Grupit të Kontrollit për SHISH me objekt “ verifikimin e ligjs
Nishani kërkon parandalimin e veprimtarisë së grupeve radikale Prokurori i Përgjithshëm i Republikës, Kryetari i SHISH-it dhe Prokurori i Krimeve të Rënda informuan sot presidentin Bu
SHISH përgjon policinë Shërbimi Informativ Shtetëror duket se ka më shumë në fokus hetimin e policisë, se sa mbledhjen e informacionit për pers
"Cështja Xhuka", Kushtetuesja rrëzon kërkesën e PD-së Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesën e Partisë Demokratike për pezullimin e aktivitetit të grupit të punës së Kuvendit pë
AMA nis kontrollet për respektimin e të drejtave televizive Autoriteti i Mediave Audiovizive pas miratimit të “Rregullores mbi procedurat e inspektimit të veprimtarisë së ofruesve
Sekuestrohet 1 kg kokainë në Tiranë, arrestohen 2 persona Sektori i Antidrogës në Tiranë ka sekuestruar mbrëmjen e sotme 1 kg kokainë, ndërsa ka arrestuar dy persona si shpërndar
Mustafa premton fonde për subvencionimin e bujqësisë Kryetari i Prishtinës dhe i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, u premtoi të shtunën fermerëve mbështetje
Policia me kamera live për të shmangur rryshfetet Një ndër fenomenet më të përhapura negative në veprimtarinë e përditshme të punonjësve të Policisë duhet të reduktohet n
SHISH: Lika nuk ka lidhje me spiunen ruse Shërbimi Informativ i Shtetit përmes një deklarate i ka cilësuar si gënjeshtra dhe informacione të sajuara lajmin e publ
Demaçi: Mos i lëshoni pe Maqedonisë Bllokada tregtare dhe kufizimi i lirisë së lëvizjes për qytetarët e Kosovës nga ana e Maqedonisë është e pakuptimtë dhe
Fushata, KVV: Veprimtaria e KQZ e cunguar Koalicioni i Vëzhguesve Vendore ka konstatuar shkelje ligjore gjatë fushatës zgjedhore e cila sipas raportit të publikua
"Bllokohet" puna e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve Pas dorëheqjes së dy anëtarëve të KQZ-së një dite më parë, edhe një anëtar i tretë i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ng
Komisioni i Veprimtarisë, miratohet marrëveshje për TAP Anëtarët e opozitës dhe mazhorancës miratuan sot sot në Komisionin e Veprimtarisë Prodhuese marrëveshjen për gazësjellë
KEMIP miraton projektrezolutën dhe Raportin për veprimtarinë e RTSH-së gjatë vitit 2012 Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik miratoi sot projektrezolutën dhe Raportin për veprimtarinë e RTSH-
Mbledhje komemorative për atdhetarin Zaim Beqiri Familjarë, miq, bashkëveprimtarë dhe personalitete tjera, të dielën në sallën e kuvendit komunal të Tetovës nëpërmjet mb
Zbardhet pakti mes Shqipërisë dhe Serbisë, ja çfare përfitimesh kanë diplomatet Shqipëria dhe Greqia kanë arritur një marrëveshje dypalëshe e cila i jep mundësi familjarëve të diplomatëve respektivë t
Shqipëria dhe Britania, sot më afër njëra-tjetrës Me rastin e 100-vjetorit të Pavarësisë në mjediset e Ministrisë së Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, një veprimta
Kreditë e marra nga qeveria, debate në Komisionin e Veprimtarisë Prodhuese Përfaqësuesit e partisë Socialiste në Komisionin e Veprimtarisë Prodhuese kanë ngritur shqetësimin sot në lidhje me kred