999 rezultate për

venedikut

Ibrahimi: Venediku zbuloi diskriminimin e shqiptarëve në Kushtetutë Vërejtjet e Komisionit të Venedikut në realitet po hapin kutinë e Pandorës në Maqedoninë e Veriut. Sipas Zeqirija Ib
Zaev: Udhëzimet e Venedikut i ndjekim deri në fund Kryeministri Zoran Zaev thotë se qëndrimi i Qeverisë është harmonizuar tërësisht në pajtueshmëri me rekomandimet e dhëna
Habit studiuesi i njohur: Ja si vdiq Skënderbeu (VIDEO) Dita e djeshme shënoi 550 vjetorin e vdekjes së heroit kombëtar Skënderbeu. Studiuesi i njohur, Aurel Plasari gjatë
"Ligji për gjuhët të jetë në pajtim me rekomandimet e Komisionit të Venedikut" Bashkimi Evropian është i informuar se qeveria ka miratuar propozim-ligjin për gjuhët dhe se planifikon ta dorëzojë në K
Komisioni i Venedikut, taktikë ideale në politikë bërje Eksperti juridik Trendafil Ivanovski thotë se nuk ishte e nevojshme e as e domosdoshme dërgimi i disa pjesëve të Ligjit
Zaev: Me ose pa Venedikun, gjuha shqipe do të shkojë në Kuvend (VIDEO) Kryeministri i vendit, Zoran Zaev paralajmëron se me ose pa mendimin e Komisionit të Venedikut, ligji për gjuhën shqipe
Gjuha shqipe fillimisht në Komisionin e Venedikut, pastaj në kuvend Qeveria ka vendosur që Ligji për Gjujën shqipe njëherë të shkojë në Komisionin e Venedikut dhe më pas të hyjë në Kuvend.
Deri në tetor nuk ka ligj për gjuhën shqipe në Maqedoni Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane i Maqedonisë, Bujar Osmani deklaroi se deri sa zgjat debati në kuvend do të
Komisioni i Venedikut, roli dhe aktivitetet që i ka Ditët e fundit, Komisioni i Venedikut është përmendur në media në lidhje me disa çështje ligjore dhe institucionale të M
Shqipja tek komisioni i Venedikut, blerje kohe? Ligji për zyrtarizimin e gjuhës shqipe dërgohet në Komisionin e Venedikut me qëllim që kjo çështje të zvarritet edhe më
Komisioni i Venedikut do të merret me çështjen e gjuhës shqipe Komisioni i Venedikut prej tani e tutje do të merret me çështjen e gjuhës shqipe. Kjo pasi qeveria e Maqedonisë, ka
Basha sulmon ashpër Metën: LSI pas zgjedhjeve do të falimentojë Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nga Kruja ka vazhduar me akuzat e tij ndaj kryeministrit Edi Rama dhe president
Rrethimi i Shkodrës në artin evropian Rrethimi i Shkodrës është një ngjarje që e kapërceu jehonën lokale të saj. Ai ishte një epilog i dhimbshëm i një lufte t
Arkivi Shtetëror i Venedikut / Pëlqimi, si martoheshin e lidhnin miqësi shqiptarët Lovorka Coralic/ Zagreb Qarqet themelore të jetës së përditshme; lidhjet familjare dhe miqësore të emigrantëve shqiptar
Për reformën zgjedhore, kërkohet ndihma e Komisionit të Venedikut Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi nëpërmjet rrjetit social “Facebook”, ka theksuar se pas ngërçit ndërpartiak të refor
Albania Veneta- Shqipëria Venedikase BAJRAM PEÇI Pse duhet ditur ç’është “Albania veneta”? Shqiperia Venedikase 2Është domosdoshmëri që në mbartjen e d