999 rezultate për

venecias

Drejtësia/ Nishani: Maxhoranca nuk i ka votat, do korruptojë deputetët Presidenti i Reopublikës, Bujar Nishani është shprehur se ndaj tij ka nisur një fushatë për ta shfaqur në publik se ësht
Reforma në drejtësi, ekspertët kanë gati draftin Ekspertët e nivelit të lartë për Reformën në Drejtësi pas më shumë se 6 orë diskutimesh, deklaruan se kanë gati draftin
Alibeaj: Do punojmë sipas rekomandimeve të Venecias Ekspertët më të lartë të reformës në drejtësi, u mblodhën në një tryezë mesditën e sotme me ndërmjetësimin e ambasadorëv
Basha kundër draftit të PS, vetëm rekomandimet e "Venecias" Kreu i PD u shpreh hapur sot kundër draftit paralel për reformën në drejtësi, që ka hedhur në qarkullim mazhoranca. Bash
Ekspertët mbyllin draftin pa opozitën Grupi i ekspertëve të maxhorancës ka përfunduar draftin e reformës në drejtësi pa ekspertët e opozitës. Pritet që brenda
Alibeaj: Reforma në drejtësi kërkon vullnet politik Enkelejd Alibeaj, kreu i Departamentit të Sigurisë në PD, tha sot se mazhoranca nuk ka vullnet për të përmbushur rekoman
Reforma në drejtësi, puna sipas rekomandimeve të Komisionit të Venecias Wkspertët për reformën në drejtësi kanë përfunduar takimin e tyre të parë, një takim i realizuar me dyer të mbylla. Pa t
Në 4 janar takimi për drejtësinë Dita e katërt e 2016-s është caktuar të çelë ritualin e tryezave për reformën në drejtësi për vitin që po vjen, për të r
SHËNIM/ Çdo të ndodhë me protestat e PD-së? Kanë mjaftuar disa mesazhe të forta publike dhe disa takime të ambasadorit amerikan në Tiranë Donald Lu dhe asaj të BE-s
Reforma në drejtësi, Meta falenderon Presidentin e Komisionit të Venecias Kreu i Kuvendit i ka dërguar një letër falenderimi presidentit të Komisionit të Venecias, për angazhimin e këtij institu
Reforma në drejtësi, Halimi: Ta zbatojmë reformën me dialog të sinqertë Eduard Halimi është shprehur se rekomandimet e raportit të Venecias çmontojnë skemën e kapjes së drejtësisë, dhe duhet t
Reforma në Drejtësi: Me bluzën e Ramës dhe të ca ambasadorëve apo me kostumin e Venecias?! Nga Andi BEJTJA Në fakt, nuk ka ndodhur asgjë. Komisioni I Venecias, me rekomandimet për reformën në drejtësi, thjesh
Vasili: Venecia, gjykatësi i vetëm i reformës në drejtësi Në një deklaratë për mediat, nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka vlerësuar si arritjen më të rëndësishme të klasës poli
Basha: Ftoj mazhorancën të zbatojmë rekomandimet e Venecias për reformën në drejtësi Ambasadori i SHBA, Donald Lu, i ka dorëzuar sot kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, rekomandimet e Komisioni
Berisha takon ambasadorin Donald Lu, i dorëzon draftin e Komisionit të Venecias Ish-kryeministri Berisha, pak minuta më parë ka pritur në një takim ambasadorin e SHBA, Donald Lu, ku i dorëzoi zyrtaris
Komisioni i Venecias miraton draftin për reformën në drejtësi Komisioni i Venecias ka miratuar draftin për reformën në drejtësi në Shqipëri. Drafti është diskutuar dhe miratuar gjatë
LSI është në opozitë? Ja gafa e Komisionit të Venecias Sot kreu i shtetit shqiptar ka marrë një letër mbi reformën në drejtësi nga presidenti i Komisionit të Venecias, Gianni
Kreu i Komisionit të Venecias letër presidentit Nishani mbi reformën në drejtësi Gjatë ditës së sotme, Presidenca ka bërë të ditur se në adresë të kreut të shtetit shqiptar, Bujar Nishani, ka ardhur nj
Ekspertët e Venecias, Halimi: Reforma në drejtësi të jetë gjithëpërfshirëse Në përfundim të takimit të përfaqësuesve të opozitës, me ekspertët e Komisionit të Venecias, deputeti demokrat Eduard Ha
Nishani: Reforma në drejtësi të jetë gjithëpërfshirëse Presidenti Bujar Nishani priti sot paradite një delegacion të përbërë nga ekspertë të Komisionit të Venecias, me të cilë