999 rezultate për

venecias

“Drejtësia”/ Bylykbashi: Shpresojmë që të bindet mazhoranca Nënkryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën në Drejtësi, Oerd Bylykbashi, ka reaguar pas letrës që tre kongresmenë
Majko: Jam për zgjedhje të parakohshme dhe referendum Deputeti i PS-së, Pandeli Majko ka bërë një koment të fortë në "Facebook" sa i përket debateve për reformën në drejtësi.
Hysi: "Venecia" me disa zgjidhje, s'ka vende të rezervuara Anëtarja e Komisionit të Posaçëm të Reformës në Drejtësi, Vasilika Hysi, shprehet se Komisioni i Venecias në alternativa
Basha: Do kërkojmë votë nga shqiptarët për Reformën në Drejtësi Gjatë fjalës në Asamblenë e Partisë Republikane, kreu i PD ka folur për Reformën në Drejtësi dhe kushtin e PD-së për rek
PD bojkoton Komisionin e Reformës Në vazhdën e kërkesës për kompromis me opozitën për rekomandimin 88 të Komisionit të Venecias, mësohet se Partia Demokra
Basha i përgjigjet Ramës: Të ftoj të reflektosh! Pas kryeministrit, në një deklaratë për mediat kreu i PD tha se zgjidhja vonon pasi Rama nuk heq dorë nga kapja politike
Basha: Pranimi i rekomandimit 88 të Venecias mban peng Reformën Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti sot në një takim Ministrin e Jashtëm gjerman, Frank Walter Steinmeie
Reforma në Drejtësi/ Basha: "Tungjatjeta, mirupafshim kur të bien dakord" Pasi kryetari i LSI, Ilir Meta, u shpreh se palët duhet të gjejnë konsensusin nëse PD ka vetëm një kusht, një kundërpërg
Meta: Votojmë çdo konsensus PD-PS Në një prononcim për mediat, kreu i Kuvendit Ilir Meta ka bërë të ditur qëndrimin e partisë së tij se është gati të voto
Basha flet për negociatat me Ramën: Ja ku qëndron ngërçi Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një deklaratë të posaçëm për mediat ka folur për zhvillimet më të fundit
Pas Vasilit flet Xhafaj: Jo vendeve të rezervuara Socialisti Fatmir Xhafaj, i cili drejton Komisionin e Reformës është shprehur sot se: “Jo, drafti që do diskutohet nesë
Vasili: Pretendimi i PD zgjidhet brenda “Venecias” Pas takimit mes Ramës dhe Metës në Kryeministri, ku në fokus ishte Reforma në Drejtësi, Kreu i Grupit Parlamentar të LSI
Publikimi i "bombave", Jashari: Do shqyrtojmë vërejtjet e Venecias Ministria e Drejtësisë po analizon mendimin e Komisionit të Venecias, për të ashtuquajturin Ligji për ndalimin e bombave
Komisioni i Venecias: Të lejohet publikimi i "bombave" Komisioni i Venecias i rekomandon Maqedonisë ndryshime në Ligjin për privatësinë, më saktë lejimin e publikimit të bised
PD: Nuk ndryshojmë qëndrim! PD do të qëndrojë në të njëjtën linjë lidhur me marrëdhëniet me Kuvendin, për sa kohë që, sipas saj, nuk po sheh asnjë r
Reforma në Drejtësi, Venecia rrëzon disa vërejtje të opozitës Komisioni i Venecias publikon opinionin final për reformën në drejtësi ku bien në sy 8 ndryshime nga ai paraprak. Vihet
KOMENT/ A e tremb dot Rama-Metën me zgjedhje të parakohshme? Deklarata e deputetit socialist Pandeli Majko se PS nuk ia del dot vetë për Reformën në Drejtësi duke parashtruar nevojë
Berisha: Ja çfarë po tenton Rama për Byronë Kombëtare të Hetimit Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar Edi Ramën se po tenton të korruptojë Byronë Kombëtare të Hetimit. Komisioni
Meta: LSI pro Venecias, japim 20 votat tona Kreu i Kuvendit ka konfirmuar se Lëvizja Socialiste për Integrim mbështet opinionin final të Komisionit të Venecias për
PD përshëndet Komisionin e Venecias Teksa falenderon Komisionin e Venecias për atë që e quan paanësi dhe profesionalizëm, Partia Demokratike thotë se drafti