E FUNDIT/ Zhbllokohet sfida, Monchengladbach-Man City (VIDEO)
999 rezultate për

venecias

Venecia, sot pritet opinioni përfundimtar për ligjin e Vettingut Ambasadorja e BE në Tiranë, Romana Vlahutin, u shpreh një ditë më parë se shpresonte që partitë politike dhe institucion
Vlahutin: Nëse nuk zbatohet Vettingu, pasoja për integrimin e Shqipërisë në BEë Ndërsa ne 9 dhjetor ekspertet e Komisionit te Venecias do te miratojnë opinionin per ligjin e vettingut; ambasadorja e B
Lu e Vlahutin i shkojnë Metës në zyrë Gjatë mesditës, ambasadorët Lu dhe Vlahutin kanë mbajtur një takim me Ilir Metën në Kryesinë e Kuvendit. Takimi i ty
Zbulohet drafti i Venecias për “vetting-un”, çfarë thotë për gjyqtarët Komisioni i Venecias nuk sheh cenim të Konventës Europiane për të Drejtat e Njeriut kur bëhet fjalë për respektimin e je
LAJM I FUNDIT/ "Venecia" pro hetimit të hollësishëm të gjyqtarëve (FOTO LAJM) Opinioni përfundimtar i Komisionit të Venecias publikohet të shtunën, por Top Channel ka siguruar një prej faqeve të për
Gabimet në përkthimin e ligjit të Vettingut, BE reagon për herë të parë Maja Kocijançiç, zëdhënëse për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë e BEsë dhe për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatave të
PD pretendoi për keq përkthim, kreu i Kushtetueses: Në ligj s'ka dallime thelbësore Kryetari i Gjykatës Kushtetuese pranon se variantet e ndryshimeve kushtetuese dhe ligjit të vettingut që janë dërguar në
Kushtetuesja ridërgon në Venecia Vettingun, ja çfarë ka ndryshuar Ligji i vettingut që Gjykata Kushtetuese i ka dërguar Komisionit të Venecias është përkthyer gabim dhe nuk është i saktë
Vetting-u/ Ngërç tek përkthimi, Kushtetuesja merr kohë para se ti drejtohet Venecias Ligji i Vetting-ut për fat të keq ka ngecur tek përkthimi, e ndërsa Kushtetuesja do kohën e nevojshme para se t’i drejto
SHBA dhe BE për Vetting-un: Respektojmë autoritetin e Kushtetueses SHBA dhe BE kane reaguar në lidhje me vendimin e sotëm te Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e ligjit te Vetting¬ut, që
Banorët e Venecias postera: Turistë ikni që këtu Banorët në Venecia, Itali, kanë lënë një mesazh të vogël për turistët e shumtë që vizitojnë atraksionin italian. “Tur
Vasili ia plas gazit nga batutat e Ramës (FOTO LAJM) Kryeministri i vendit, Edi Rama është parë në humor të mirë në takimin e organizuar për miratimin e reformës në drejtësi
Manjani falenderon Venecian Përmes një letre, Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka falenderuar Komisionin e Venecias lidhur me mendimet e dhëna p
Basha nis letër mirënjohjeje Komisionit të Venecias Kreu i PD, Lulzim Basha i është drejtuar me anë të një letre falenderimi kreut të Komisionit të Venecias, lidhur me mbës
Basha ia kthen Ramës: Sill negociatorët e tu Kreu i PD i ka kthyer përgjigje letrës publike të kryeministrit Rama për negociatat e Reformës në Drejtësi. Në një statu
Roli i ndërkombëtarëve/ Vasili: Jemi Republikë Parlamentare, jo ekspertësh Në një prononcim për mediat, Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili është shprehur se Reforma në Drejtësi nuk d
Lu: Të zhgënjyer nga Basha Ambasadori i SHBA, Donald Lu është shprehur i zhgënjyer nga përgjigjja e kreut të PD, Lulzim Basha, lidhur me Reformën n
Basha pas takimit me Nuland: Nuk tërhiqemi nga propozimi i fundit Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur pas takimit me ndihmës-sekretaren amerikane të Shtetit, Viktoria Nuland
Donald Lu thirrje deputetëve: Në 21 Korrik votoni Reformën Ambasadori Donald Lu i ka dërguar një letër të gjithë deputetëve të Parlamentit për Reformën në Drejtësi, ku ka thënë se
Basha: Kemi formulë të re për rekomandimin 88 të Venecias Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në mbyllje të mbledhjes së grupit parlamentar iu drejtua me një tjetër thirrje kreut të qeve