999 rezultate për

venecias

Meta sulmon sërish Ramën: Ku bazohet timonieri ynë Presidenti Ilir Meta ka reagauar ësërish me anë të një postimi në Facebook, duke thumbuar kryeministrin Rama. Meta flet
Rama nxjerr foton e ushtarëve në aeroport dhe thotë të mos bëhemi merak Angazhimi i ushtrisë pa vendim qeverie dhe leje nga Kuvendi ka shkaktuar mjaft reagime gjatë orëve të fundit ndaj qeveri
Vettingu në politikë, Venecia miraton opinionin përfundimtar Komisioni i Venecias ka dhënë opinionin përfundimtar në lidhje me vettingun në politikë. Ky komision ka bërë ndryshi
"Vettingu në politikë, jo ndryshim të Kushtetutës" Komisioni i Venecias u ka dërguar sot palëve politike në Shqipëri, mazhorancë e opozitë, draftin paraprak të opinionit t
Matteo Salvini "turbullon" Festivalin e Venecias Regjisori i njohur kinematogragik, amerikani Spike Lee, njëkohësisht skenarist producent e fitues i çmimit Oskar për kar
Tirana në Bienalen e Venecias në 26 Maj, Veliaj: “Prezantojmë një pjesëz të historisë tonë” Një pjesë e mjedisit urban të Tiranës do të shkojë në Bienalen e Venecias. Në edicionin e 16-të të Ekspozitës Ndërko
KE: Ligji i gjuhëve, në Komisionin e Venecias Komisioni Evropian pret që Ligji për përdorimin e gjuhëve të dërgohet për shqyrtim deri në Komisionin e Venecias, siç ës
Venecias i dalin "të palarat", gondolat mbesin në baltë (FOTO LAJM) Kanalet e famshme të Venecias janë mbushur me baltë pasi mungesa e reshjeve ka bërë që niveli i detit të bie për 58 cent
Qeveria: Presim mendimin e Komisionit të Venecias për ligjin e gjuhëve "Ligji për përdorimin e gjuhëve pasi të kalojë në leximin e tretë në Kuvendin e Maqedonisë do të shkojë për shqyrtim në
Për auditimin e partive politike rekomandohet Komisioni i Venecias Zyra e BE-së në Kosovë ka rekomanduar që për modelin e përzgjedhjes së auditorëve për auditimin e financave të partive p
Komisioni i Venecias shqyrton tre dispozita të ligjit për përdorimin e gjuhëve Zyrtarizimi i gjuhës shqipe në kartëmonedha, uniformat e mbrojtjes dhe në letrat me vlerë, do të varet nga vlerësimi që
Italia dëbon tre shqiptarët nga Kosova të lidhur me terroristët e Venecias Shteti italian ka dëbuar tre shtetasit e Kosovës të cilët jetonin në Treviso dhe Venecia, për shkak se ishin të lidhur m
Zbulohet data, ja kur do të mblidhet Gjykata Kushtetuese për Vetting-un Të enjten, Gjykata Kushtetuese do të shpallë vendimin lidhur me ligjin e Vetting-ut, pas përgjigjes së marrë nga Komisio
Bylykbashi sfidon Ramën: Më trego paragrafin që “vettingu” është kushtetuese Deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi ka reaguar pas deklaratës së Kryeministrit Edi Rama ku thoshte se opinion
Rama: Kushtetuesja s'kishte nevojë për Venecian, kur duan e bëjnë mirë punën e tyre Përmes një statusi të radhës në rrjetin social Facebook, kryeministri Rama ka reaguar sërish pas zbardhjes së opinionit
BE: Venecia certifikoi Vetting-un. Opinioni i tij të merret në konsideratë Ambasadat e Shteteve Anëtare të Bashkimit Evropian në Tiranë dhe Delegacioni i BE-së, mirëpritën përmbledhjen Amicus Cur
Ambasada e SHBA mirëpret opinionin e Venecias për ligjshmërinë e Vettingut Ambasada e Shteteve të Bashkuara mirëpret opinionin e datës 10 dhjetor të Komisionit të Venecias, mbi Ligjin shqiptar të
PD përshëndet opinionin e Komisionit të Venecias Partia Demokratike përshëndet miratimin e shpejtë të Opinionit të Komisionit të Venecias, për 4 pyetjet që i ka drejtuar
Majko: Komisioni i Venecias e ka hedhur të zezën mbi të bardhë! Pasi Komisioni i Venecias zbardhi zyrtarisht përgjigjen për Vettingun, deputeti socialist Pandeli Majko, në një prononci
“Komisioni i Venecias: Ligji i Vettingut pa probleme, nuk vërejmë shkelje” Komisioni i Venecias nuk ka shfaqur asnjë kundërshti lidhur me Ligjin për rivlerësimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve dhe