999 rezultate për

venecias

Përfaqësuesit e PD do të takohen ditën e nesërme me delegacionin e Venecias Përfaqësuesit e Partisë Demokratike Jorida Tabaku dhe Oerd Bylykbashi do të takohen nesër me delegacionin e Komisionit t
Do shkarkohet apo jo, Meta takon presidentin e Komisionit të Venecias Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi sot një takim me Presidentin e Komisionit të Venecias, Gianni Buquicchio.
Po tentonin të thyenin rekordin, ndërron jetë kampioni italian dhe dy të tjerë Një aksident tragjik ka ndodhur në San Nicoletto të Venecias, ku një motobarkë u përplas me digën duke shkaktuar vdekjen
Komisioni i Venecias kthehet në Tiranë, jo më për Metën Ekspertët e Komisionit të Venecias pritet që të rikthehen sërish në Tiranës në datat 18-19 shtator, por këtë herë jo për
Komisioni Hetimor vendos nesër fatin e Metës, zgjaten afatet e punimeve Komisioni Hetimor do të mblidhet ditën e nesërme në orën 11:00 për të vendosur fatin e Presidentit Meta. Mësohet se
Meta publikon raportin e plotë për Komisionin e Venecias Ashtu sikurse edhe e pati deklaruar, presidenti Meta ka publikuar në faqen zyrtare të institucionit që ai drejton dekret
Komisioni i Venecias "shuplakë" Metës: Nuk ka zgjedhje në 13 tetor! Ndërsa mazhoranca, opozita dhe Presidenti vazhdojnë debatin rreth 13 Tetorit, Komisioni i Venecias e ka kuptuar qartë kë
Vendimi në tetor, kush janë anëtarët e Komisionit të Venecias që kanë Metën në "dorë" Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias me konkluzionet në lidhje me kërkesën e mazhorancës për shkarkimin e presi
Komisioni i Venecias zbarkon sot në Tiranë, zbardhet axhenda e takimeve në Kuvend Gjatë ditës së sotme, pritet të mbërrijë në Tiranë një delegacioni nga Komisioni i Venecias, në një mision fakt mbledhës
Befason Duma: Komisioni i Venecias nuk vjen në Tiranë për Metën sh-deputetja e PD, Grida Duma ka folur dhe për ‘zbarkimin’ e delegacionit të Komisionit të Venecias ditën e nesërme në T
Komisoni i Venecias në Tiranë për shkarkimin e Metës, reagon PD Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me ardhjen e Komisionit të Venecias ku thotë se takimi me ta do të jetë i pari n
Komisioni i Venecias "zbarkon" në Tiranë për shkarkimin e Metës Komisioni i Venecias do të mbërrijë në Tiranë të martën e javës së ardhshme. Vizita dy ditore (10-11 shtator) e deleg
Kërkesa për shkarkimin e Metës, Komisioni i Venecias "zbarkon" në Tiranë Një delegacion i Komisionit të Venezias pritet që të mbërrijë në Shqipëri në javën e dytë të shtatorit, pasi i është kër
Meta: Nuk më shqetëson as Komisioni as Venecia, kam një tjetër hall… Presidenti Ilir Meta, në një konferencë për mediat, i është përgjigjur drejtpërdrejt kryeministrit Edi Rama. Me ironi
Dialogu Rama-Basha, kryeministri tregon kur do të nisin bisedimet Edi Rama ka diskutuar ditën e sotme dhe për çështjen e Teatrit Kombëtar, nisjen e një dialogu të mundshëm me kryetarin e
Komisioni i Venecias shqyrton kërkesën për shkarkimin e Metës Komisioni i Venecias ka futur në axhendë kërkesën për shkarkimin e Metës. Kjo kërkesë i është dorëzuar 6 ditë më par
Shkarkimi i Metës, çfarë u kërkua prej komisionit të Venecias (FOTO LAJM) Zbardhet shkresa e Kuvendit të Shqipërisë drejtuar presidentit të Komisionit të Venecias, Gianni Buquicchio. Në letrë
Komisioni Hetimor i nis letër Venecias për shkarkimin e Metës Komisioni Hetimor pritet ti nisë sot Komisionit të Venecias letrën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Në letër,
E TRISHTË/ Kur Venecias i humb shkëlqimi (FOTO LAJM) Venecia është qyteti më unik dhe më i pazakontë në botë, ai është i ndërtuar mbi ujë, në një lagunë të cekët të Detit Ad
Vazhdon "beteja" Rama-Meta në rrjetet sociale, është radha e Presidentit Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta vazhdojnë “luftën” mes tyre në rrjetet sociale. Rama i është përgjigju