999 rezultate për

venecia

54 të plagosur nga një aksident me trena në Salzburg 54 të plagosur nga një aksident me trena në Salzburg Të paktën 54 persona u plagosën sot për shkak të përplasjes së dy t
Turizmi në Venecia në rrezik: Gondola mund të zhduket Gondolat, varkat turistike në rrugët ujore të Venecias janë ikona romantike dhe simboli i qytetit italian. Të prodhuara
Pulëbardha i merr sanduiçin turistes (FOTO LAJM) Një ngjarje gati e pabesueshme ka ndodhur në Venecia. Një pulëbardhë i ka rrëmbyer nga dora sanduiçin një turisteje në V
KE: Ligji i gjuhëve, në Komisionin e Venecias Komisioni Evropian pret që Ligji për përdorimin e gjuhëve të dërgohet për shqyrtim deri në Komisionin e Venecias, siç ës
Venecia nën dëborë, mahniten italianët (FOTO LAJM) Koloseu, Piazza del Plebiscito dhe tani Ura e Rialto-së, në Itali janë mbuluar nga dëbora, duke dhënë pamje mahnitëse.
Shqiptarët planifikonin sulm terrorist në Itali: Gjaku i tyre është hallall për ne Mediat italiane kanë bërë publike përgjimet të cilat kanë nxjerrë zbuluar planin e katër shqiptarëve për sulm terrorist
Venecias i dalin "të palarat", gondolat mbesin në baltë (FOTO LAJM) Kanalet e famshme të Venecias janë mbushur me baltë pasi mungesa e reshjeve ka bërë që niveli i detit të bie për 58 cent
Qeveria: Presim mendimin e Komisionit të Venecias për ligjin e gjuhëve "Ligji për përdorimin e gjuhëve pasi të kalojë në leximin e tretë në Kuvendin e Maqedonisë do të shkojë për shqyrtim në
Për auditimin e partive politike rekomandohet Komisioni i Venecias Zyra e BE-së në Kosovë ka rekomanduar që për modelin e përzgjedhjes së auditorëve për auditimin e financave të partive p
Dy rajone në Itali i thonë "PO" autonomisë Liderët e dy rajoneve italiane, Lombardia dhe Venecia kanë shpallur fitoren në referendumet e mbajtura të dielën duke th
Kapen me 7.5 kg marijuanë 2 shqiptarë, por e bëjnë policinë të vendosë duart në kokë Shtatë kile e gjysmë drogë janë sekuestruar nga Guardia di Finanzza në terminalin e portit në Venecia, ku ishte e fshehu
Klaudia Pepa pushton tapetin e kuq në Venecia (FOTO LAJM) Padyshim që tashmë Klaudia Pepa është në kulmin e karrierës dhe sidomos pas ndarjes nga Albi Nako pushtoi mediat dhe rr
Dygjuhësia në para dhe në uniforma?! (VIDEO) Dygjuhësia në para, në uniformat e policisë dhe në letrat me vlerë, po shqyrtohen në Komisionin Venecian, për të parë në
Komisioni i Venecias shqyrton tre dispozita të ligjit për përdorimin e gjuhëve Zyrtarizimi i gjuhës shqipe në kartëmonedha, uniformat e mbrojtjes dhe në letrat me vlerë, do të varet nga vlerësimi që
Thyhet me kazëm muri ngjitur me Torrën Veneciane në Durrës Pasditen e sotme, në vijim të projektit “Veliera” në qytetin e Durrësit, është thyer me kazëm muri ngjitur me Torrën Ven
Pamje “apokaliptike” mbi Venecia (FOTO LAJM) Duken si skena të shkëputura nga një film ku apokalipsi është pranë, por në fakt nuk është kështu. Këto imazhi u shk
Zjarr dhe akull, Bella Hadid dhe Lily Aldrige shkëlqejnë në Venecia (FOTO LAJM) Që të dyja modele shumë të njohura dhe të suksesshme, vajzat u shfaqën në një festë modë në Venecia duke shkëlqyer.
Morata i jep fund beqarisë, ceremoni madhështore në Venecia (FOTO LAJM) Alvaro Morata është në qendër të merkatos së verës, por futbollisti spanjoll këtë fundjavë nuk e ka aspak mendjen në kët
Tmerrohet pasagjerët, karburanti rrjedh nga krahët e avionit (FOTO LAJM) Pasagjerët e United Airlines po prisnin të fluturonin nga Nju Jorku për në Venecia kur papritur nga krahu i majtë i avio
Italia dëbon tre shqiptarët nga Kosova të lidhur me terroristët e Venecias Shteti italian ka dëbuar tre shtetasit e Kosovës të cilët jetonin në Treviso dhe Venecia, për shkak se ishin të lidhur m